Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elhunyt a testvérem, meddig...

Elhunyt a testvérem, meddig gyászolnátok, ameddig a szívetek úgy érzi vagy ameddig a hagyományok megkívánják?

Figyelt kérdés
Nagyon szerető testvérek voltunk, nov. végén elhunyt a testvérem, mindennap benn voltam a kórházban nála, simogattam a kezét,arcát. Ugy tudom,akivél még tudott beszélni és megismert az én voltam. Másnap hajnalban meghalt. Nagyon nehezen viselem az elmúlást, nagyon hiányzik!!!Különösen megerősítette fájdalmam,hogy hamvasztva lett és nem ugy alakult,hogy abba a temetőbe temessük,amelyikbe az egész család,akik már elmentek, ott nyugszanak!!!Nem tudom, hogyan tudom és mennyi idő alatt feldolgozni,gyakran sirok érte,láttam és tudom,hogy mennyire szenvedett!!! HIÁNYZIK NAGYON!!!!
2013. dec. 31. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. De buta kérdést tettél fel. Az érzelmeidnek nem tudsz parancsolni. Vagy talán megerőszakolod a gyászt 1 év után mert csak addig "szokás" gyászolni?
2013. dec. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A gyász nagyon hosszan tartó lelki munka. Nem kell szégyellni, vannak, akiknek évekig tart a feldolgozás.
2013. dec. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mennyi idős volt?

Talán idővel kicsit enyhülhet a fájdalom

2013. dec. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kedves első hozzászóló! Lehet rosszul irtam, én a ruhára gondoltam. Természetesen a lelkemben,szivemben örökké űr marad,hiányát nem pótolja semmi és senki!!!Nagyon szerettem!!!
2013. dec. 31. 14:08
 5/15 A kérdező kommentje:
63 éves volt.
2013. dec. 31. 14:09
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom,hogy nem a ruhán múlik a gyász és a fájdalom,azt az ember belül érzi.Mások véleménye engem sose érdekelt,én a temetés után sose voltam feketében.Az csak a látszat az ember a szívében gyászol.
2013. dec. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt is csak úgy csináld,ahogy neked jó. Nem az öltözék jelenti a gyászt,nem kell az emberek véleményével foglalkozni. A szomszéd néninknek meghalt jó pár éve a lánya,ő azóta is feketébe jár,neki igy a "jó".
2013. dec. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Őszinte részvétem!

A testvérem 4 éve halt meg, nagyon hirtelen. Nem jártam feketében, egyrészt a kisfiam miatt nem akartam, másrészről szerintem ez nem a ruhán múlik. Mai napig nagyon hiányzik, két évig ugyanúgy voltak a holmijai, még elpakolni sem volt erőnk. Teljesen mindegy mennyi ideig hordasz feketét, mert azt csak mások nézik kívülről, azt hogy mit érzel azt csak te tudod. Nekem ennyi év után is nagyon fáj, és még mindig gyászolok, és most jutottam el odáig, hogy nem kezdek el sírni, ha róla beszélek.

2013. dec. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

Hogy meddig hordasz feketét a te dolgod. Az én nagymamám még életében megtiltotta mindenkinek hogy feketét hordjon ha ö meghal a temetésére sem mehetett senki feketében. Nem ezen mulik a gyász.

2013. dec. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem a nagymamám halt meg nem rég és én a külvilágnak nem mutattam ki, hogy gyászolok, mert semmi közük hozzá. Magamban rendeztem le, az kb egy-két hónapig tartott.
2013. dec. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!