Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy zajlik egy esküvő? Mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy zajlik egy esküvő? Mi a menete? Mi szokott lenni, maga a lagzi alatt is? milyen hagyományok, szokások vanak?

Figyelt kérdés
2008. nov. 26. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Ezeket a kérdéseket a szüleidnek tedd fel. Ahány ház annyi szokás szokták mondani.
2008. nov. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

ez tényleg ahány ház annyi szokás.


leírom nekünk hogy volt, egy elég hagyoanyos esküvönk volt.


100 fö volt. vöfély vezette le az egészet.

Az esküvö elött kb 2 órával a völegény házánal elbúcsúzott a családtól a völegény. itt a völegény vendégei gyülekeztek, már elöre. vöfély mondta a vicces, megható szavakat.

aztán elindultak hozzánka lányosházhoz. itt kikértek a bátyám vezetett ki, és kikérték apukámtol meg anyukámtól a kezemet.itt meg az én álltalam meghívottak gyülekeztek már elötte, így egyött volt a násznép. ezt is a vöfély mondta, el viccesen, meghatóan.

ekkor elindultunka hivataban, ott össze adtak minket. és mentünk is atemplomba. református volt. ott is lezajlott a ceremónia, aztán fel az étterembe.

itt az étterem elött vicces dolgok voltak, innentöl a vöfély vezényelt mindent. itt volt, tányér törés, csokordobás, harisnyakötö dobás. Aztán be az étterembe, ahol aperitívvel vártak. kb 1 óra játék, vicces dolgok voltak , aztán elkezdödött a vacsora. minden fogást felkonferáltak. mikor vége lett a vacsinak megnyitottuk a táncot, keringövel, és táncolás, és közben vicces játékok. 10-11 között jöttek a torták, egy tortás asztalon, és a menyasszonyi torta is. èjfélkor pedig a menyasszony tánc vagy is gyertyafény keringö(körbe álltak minket gyertyákkal, amit elkellett fújnunk), ami még fehéruhában volt, ahol apukámmal táncoltam, és a férjem lekért, és elmentünk átöltözni, és éjfélre már menyecskeruhában jöttem vissza és elkezdödött a menyecske tánc ugye a pénzért. mindenki megtáncoltatott és ezért pénzt dobott a fazékba. itt el is raboltak amiért azt kértek váldságdíjul, hogy a férjem a cipömböl igyon pezsgöt.

aztán mikor vége lett, megszortak aprópénzzel minket, amit össze söpörtünk. és elmentünk fel pihenni egy kb félórára. aztán hajnalig mulatság.

2008. nov. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Mi esküvőnk ilyen volt:

Zenekar kikérő a vőlegénynél,3db szám,1.meghallgatják bentről, 2.ra kijön a koszorúslánnyal, 3.ra elindulnak a menyasszonyhoz, a zenekar végig zenél

Kikérő ugyanígy a menyasszonynál, csak 2.számra a vőlegény odaadja a csokrot a menyasszonynak, a vőfély meg a koszorúslánynak. Zenével a templomig,elöl 4 násznagy, általában a kereszt és bérmaszülők, majd m.asszony+ vőfély, vőlegény+k.lány.Templomnál a násznép megy be legelőször, utána a koszorúslány a vőféllyel, anya+vőlegény. apa+m.asszony. Esküvő után pap kikíséri az ifjú párt, a zenekar himnuszt játszik.Onnan már a férj és feleség együtt az anyakönyvvezetőhöz. (Nem mehetnek ugyanazon az úton, mint amelyiken jöttek.) Ha annak is vége pezsgős koccintás, gratulációk, csokordobás. Nyitótánc, fényképezkedés, vacsora. Sok tánc, menyasszony szöktetés, éjfélkor ajándékozás, pénzsöprés, irány az ágy. Átöltözés után gyertyafény keringő, éjféli vacsora, buli reggelig.


Bocs, ha sok az elírás, de siettem.


Ha kérdezel konkrétat, szívesen válaszolok. (GY.)

2008. nov. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%

2. vagyok. Kihagytam, hogy a menyasszonyon kell legyen valami kék, valami régi, valami új, valami kölcsönkapott.

Régi, nagyanyám zsebkendője volt nálam ( az állandóság jele )

Új, fehérnemű, ruha, cipő, stb. ( boldog, új élet kezdete )

Kék, harisnyakötő ( hűség jele )

Kölcsönkapott, fodrászomtól hajdíszek ( attól kell kérni, aki boldog házasságban él és szerencsét hoz )

2008. nov. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!