Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elhunyt a testvérem, meddig...

Elhunyt a testvérem, meddig gyászolnátok, ameddig a szívetek úgy érzi vagy ameddig a hagyományok megkívánják?

Figyelt kérdés
Nagyon szerető testvérek voltunk, nov. végén elhunyt a testvérem, mindennap benn voltam a kórházban nála, simogattam a kezét,arcát. Ugy tudom,akivél még tudott beszélni és megismert az én voltam. Másnap hajnalban meghalt. Nagyon nehezen viselem az elmúlást, nagyon hiányzik!!!Különösen megerősítette fájdalmam,hogy hamvasztva lett és nem ugy alakult,hogy abba a temetőbe temessük,amelyikbe az egész család,akik már elmentek, ott nyugszanak!!!Nem tudom, hogyan tudom és mennyi idő alatt feldolgozni,gyakran sirok érte,láttam és tudom,hogy mennyire szenvedett!!! HIÁNYZIK NAGYON!!!!
2013. dec. 31. 13:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem nincs is fekete ruhám. Most akkor hogyan gyászoljak?
2013. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Részvétem; igazán sajnálom, hogy szenvedsz, de ez sajnos a gyász velejárója.


Én addig gyászolok, amíg a gyász tart, nem addig, amíg mások előírják. (Én is gyászolok.)

2013. dec. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

nekem 5 éve hunytak el a nagyszüleim. igaz, én gyakran jártam feketében előtte is, de nem ügyeltem rá kínosan, h minden nap full feketében menjek mindenhova.

a mai napig hiányoznak, és a szívem mélyén gyászolom őket, viszont nem árnyékolja be a napjaimat.

ha rájuk gondolok, inkább öröm tölti el szívemet, és a velük töltött szép napok jutnak eszembe, és hálát adok a sorsnak hogy ilyen fantasztikus nagyszüleim voltak.


ha jól emlékszem anyum sem járt feketében, nem is áll neki jól, ergo nincsenek fekete ruhái.

szerintem max kisvárosban, falun szólják meg az embert ha a ruhája nem mutatja a gyászt.

2013. dec. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A hagyománynak, ha van értelme, akkor talán éppen az, hogy szab egy határt. Szerintem bármikor leteheted, de semmiképp se hord tovább, mint azt szokás.
2013. dec. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szia,valóban nem a gyászruha számít.A szívedben az űr,ez teljesen megmagyarázhatatlan.Nekem hét éve halt meg az édesapám és azóta szinte feketébe járok,pedig már lezártam magamban a dolgokat, elengedtem őt!
2014. jan. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!