Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvéremhez ezután hogy...

A testvéremhez ezután hogy forduljak bizalommal?

Figyelt kérdés

Egy lánytestvérem van, aki 23 éves, én 2O éves vagyok. Úgy érzem, hogy neki most jött el az az időszak, amikor ki kell élnie magát, viszont egy féléve szakitott a számára nagyonnagyŐ-vel és azóta kissé "megbolondult" nem tud megélni az alapból középmagas fizetéséből, plussz gyerekeket tanitva délután még kap majdnem annyit, elbulizza, és mindig sir, hogy nincs pénze, de közben mondogatja, h rosszul érezte volna magát ha nem veszi meg ezt vagy azt a ruhát, kabátot, cipőt.

Egyszer beszélgetett az exével, tudni kell, hogy nővérem még midnig vele akar lenni, és sejtésem szerint összejárogatnak, persze ehhez semmi közöm, de egyszer, egy beszélgetésük alkalmával engem lehordott a sárga földig, hogy milyen rossz testvér vagyok, olyanokkal például, hogy a barátommal neki segítettünk télire elraktározni az uborkát, és nem az volt a szöveg, hogy milyen jó, hogy több kéz és hamarabb haladtunk, hanem azt panaszolta, hogy lábalatt volt a barátom, pedig akkor ő segitett a legtöbbet. És hogy milyen rossz és rendetlen vagyok, jelzem, örökké elvégzem a napi teendőket. Olyan mintha mindent odaképzelne, és az nincs is ott valójában. Szóval lehordott engen az exének, aki alapbol nem bir, és a barátomat is, hogy szerinte tulsagosan ragaszkodó a barátom és ilyen furcsa, semmi köze dolgokról irt.

Nem tudom kifejezni, azóta próbáltam elfelejteni, hogy testvér létére, mindig a szememben teszi a jót és a hátam mögött midnenkinek elmondja, hogy milyen bal..sz vagyok, igy meg ugy.

Mindig ő volt aki ha rosszat csináltam anyunak futott beárulni kiskorunkban is, ő meg is verhetett, sosem akartam rosszat és nem szóltam.

Túl nagy reményeket fűzök ebbe a testvér-kapcsolatba?


2014. jan. 28. 13:51
 1/5 anonim válasza:
Sajnos a testvérét nem válogatja az ember!Ezek alapján amit leirtál nem sok bizalmat szentelhetsz neki,de ha be nöl a feje ami még most ugynéz ki nem történt meg fog értékelni téged hidd el!De azt ne hagyd hogy kihasználjon...Én sajnos hagytam és megértelek
2014. jan. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyszerű: a pároddal utoljára segítettetek neki, hogy "ne zavarjátok a köreit".


Ha alapból ilyen a jelleme, nem fog megváltozni. Tapasztalatból tudom.

2014. febr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Szóval lehordott engen az exének, aki alapból nem bir"


És neked az exe mondta mindezt vissza. Azt a reményt fűzném a kapcsolatotokhoz a tesóddal, hogy esetleg az ex gondolja ezt, és mivel nem bír, kavar. Vagy túlságosan is felnagyítja, eltúlozza, azt amit a tesód mondott.


Én nem alapoznék csak a tőle hallottakra, hanem leülnék szemtől szembe a tesómmal, hogy ezt és ezt hallottad. A reakcióin úgyis látod, hogy mi a véleménye.

2014. ápr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Kicsit félreérted, biztos vagyok benne hogy ezeket valóban állitotta 1OO%-san
2014. ápr. 8. 17:37
 5/5 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha szembesítenéd a hallottakkal? Kíváncsi lennék, mivel mentegetözne elötted! Viszont az biztos, hogy azután már nem nézne hülyének..
2014. ápr. 9. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!