Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem tettem ellene semmit,...

Nem tettem ellene semmit, mégis gyűlöl?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, néhány évvel idősebb nálam. Kisgyerekkorom óta folyton bánt, piszkál, megaláz. Mindig is a tudtomra adta, hogy egy semminek tart és soha nem lesz se barátom se barátaim.

Ahogy cseperedtünk egyre rosszabb lett. Ma, felnőtt fejjel sem változott semmit. A mai napig mindenért megszól és bánt. Sokszor próbáltam vele leülni és megbeszéni, nem használt semmit. Egy ideje elkerülöm, miután már tetlegességig fajult a dolog részéről. Csak akkor megyek haza, ha tudom, hogy ő nincs ott.(Én már külön élek, ő még otthon).


Viszont, a mai napig nem értem, hogy miért gyűlöl. Létezik ilyen, hogy valaki minden ok nélkül gyűlöli a testvérét? Soha nem bántottam őt, egy rossz szavam nem volt rá. Van egy hugunk is, őt imádja, nagyon rendes vele.


2014. jan. 30. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
megragadt a lelkében a féltékenység - maga sem tudja valószínű, miért bánt.. (két évvel idősebb?)nem dolgozta fel. A húgodra már nem volt olyan féltékeny.. Kerüld.
2014. jan. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
6 évvel idősebb
2014. jan. 30. 18:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Mit lehet erre mondani? Ő ilyen sekélyes. Általában az szokott lenni ha, valaki ok nélkül utál valakit akkor rendszerint irigység, féltékenység van mögötte, amit sosem fog bevallani akkor sem ha fejre állsz.

Nyilván te voltál a kisebb, akire oda kellett figyelni ezt ő úgy dolgozta fel, hogy sehogy. Azóta sem tudta magában helyre rakni, hogy nem ő az egyetlen.

Amikor a húgod jött akkor már beleszokott a helyzetbe ő már nem veszélyeztette a kis világát mert annak már addigra lőttek.

Semmit sem tudsz tenni, kerüld ki. Az, hogy a szüleitek közösek még nem kötelez semmire. A testvéri viszonynak is vannak határai.

Ki kell iktatni az életedből. Ha véletlen mégis találkoztok akkor köszönj de a kommunikációt csökkentsd a minimumra nézd levegőnek.

Majd ha bajban lesz vagy segítségre lesz szüksége akkor fog pofára esni, mert az ilyenek szoktak egyedül maradni.

A húgoddal légy jóban ha ő felnő akkor látni fogja, ki a zakkant. Lehet, hogy a nővéred marad magára család nélkül.

Az nem lehet, hogy még az is bántja, hogy te már önálló életet élsz ő meg még mindig otthon van? Vagy egyszerűen szereti ha anyuka még mindig körülötte ugrál?

2014. jan. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a különélés az oka, mivel mindig is ezt csinálta, amikor otthon éltem akkor is. Sokan modnták, hogy féltékeny lehet, nem tudom én nem érzem így.
2014. jan. 30. 18:53
 5/8 anonim ***** válasza:
A szüleid mit szólnak ehhez? Évekig nézték, hogy szekál és nem szóltak semmit?
2014. jan. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pontosan. Ránk hagyták.
2014. jan. 30. 19:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben leülnék velük, és szépen elmondanám ezt a tesómnak meg a szülőknek is. Ha utána sem változik a kapcsolatotok én megszakítanám a tesómmal a kapcsolatot.
2014. jan. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
Te rólam beszélsz? Ugyanebben a helyzetben vagyok
2014. jan. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!