Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hugomnál erős gyógyszereket...

Hugomnál erős gyógyszereket és füvet találtam. Nem mondja el honnan szedte. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most 16 éves. Kb. egy éve folyton ideges volt, hozzá se lehetett szólni, mert mindent támadásnak vett és egyből sírt. Arra gondoltam, hogy most hiányzik neki a legjobban anyu és ezért ilyen.Pár hónapja viszont olyan furán viselkedik.Mindig hamar jött suliból, sokat aludt és ha ébren volt feltünően jó volt a kedve, pedig a jókedvett messziről se ismerte sose. Ma délelőtt kicsit kutakodtam a szobájába és találtam két 100 darabos nyugtatót. Az egyiknek frontin a neve a másik xanax. Mindkettőnek legalább a fele hiányzott, a xanaxból több is. Lehúztam a wc-én az egészet.. ahogy haza jött 10 perc múlva már idegesen kereste. Mikor mondtam, hogy kidobtam sírva jött nekem, hogy tönkre tettem az életét és, hogy most mi lesz vele, mert azok nélkül aludni se tudd.

Tudom, hogy szólnom kellene apunak, de félek, hogy nagyon megveri.. a füves cigikért már többször is kapott. Attól nem lesz jobb semmi, neki meg csak ez a "nevelési módszer" létezik.Nem mondja el, hogy honnan szerezte őket, de 100%, hogy nem dokitól.


2014. febr. 7. 13:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
például jelezd a szülidnek..
2014. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Szolj apukadnak. Ez egy lejto, amin a hugod van most, es csak rosszabb lesz.
2014. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

te nem fogsz tudni tenni semmit...


talán jelezned kellene a szüleidnek azt is, hogy szakemberhez forduljanak, hiszen az ő módszereik ezek szerint nem vezettek célra, ez komolyabb annál

1.

2014. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem csodálom, ha nyugtatót szed, ha 16 évesen "nagyon megverik". Mellesleg fel lehet jelenteni érte apukádat.

Anyukáddal mi van? Add oda neki, amit találtál.

2014. febr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nincsenek szüleink, csak egy alkoholista apánk. De Ő nem fogja orvoshoz vinni, jól megveri, mint mindig és neki ezzel el van intézve a dolog. Régen is voltak olyan dolgai, hogy orvos kellett volna neki (pl. vagdosta magát), de akkor is csak pofonokat kapott.Magától meg sose fog orvoshoz menni.:(
2014. febr. 7. 13:51
 6/15 anonim válasza:
100%
Mindenképp segítségre van szüksége! Apukádban ezek szerint ilyen téren nem bízhatsz, de ahová a húgod suliba jár ott is biztosan van ifjúság védelmi felelős. Ez általában valamelyik pedagógus. Amennyiben nincs, keresd fel a lakhelyeteken az önkormányzati családsegítőt. Ne várj vele sokáig, mihamarabb segíts a húgodnak, mielőtt ő maga teszi tönkre az életét!!!
2014. febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

De az ifjúság

védelmi felelős nem fog szólni apunak??

2014. febr. 7. 13:57
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon okos az első pár válaszoló. Nem olvastátok el hogy az apja összeveri folyton?


Ülj le a húgoddal, és mondd el neki hogy ez így nagyon veszélyes, és hogy beszéljetek egy felnőttel. Ha sikerül rábeszélned, azt te tudod hogyan, akkor egy szimpi tanárt keressetek a suliból. Ő majd intézkedik. Ha van suli pszihó, akkor megy beszélgetni, apátok ha meg félholtra ver, kiemelhetnek a családból és mehettek nevelőbe.


De a lényeg hogy 16 évesen nyugtatózni nem buli, mert a füves cigitől semmi baja nem lesz, de a nyugtatókba belehalhat. Szóval egy felnőttől kérjetek segítséget.

2014. febr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha megmondod neki hogy apátok halálra ver titeket, akkor nem fog neki szólni.
2014. febr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Az ifjúság védelmis egy bizalmi állás. Amennyiben elmondod neki, hogy apád agresszív alkoholista, tudni fogja, hogy úgy kell segítenie,hogy apádat kihagyjátok az ügyből. Egyébként az orvoshoz is elkísérhetnéd, mert ő meg mindenképpen tudja, hogy mit kell lépni az ügyben.
2014. febr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!