Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hugomnál erős gyógyszereket...

Hugomnál erős gyógyszereket és füvet találtam. Nem mondja el honnan szedte. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most 16 éves. Kb. egy éve folyton ideges volt, hozzá se lehetett szólni, mert mindent támadásnak vett és egyből sírt. Arra gondoltam, hogy most hiányzik neki a legjobban anyu és ezért ilyen.Pár hónapja viszont olyan furán viselkedik.Mindig hamar jött suliból, sokat aludt és ha ébren volt feltünően jó volt a kedve, pedig a jókedvett messziről se ismerte sose. Ma délelőtt kicsit kutakodtam a szobájába és találtam két 100 darabos nyugtatót. Az egyiknek frontin a neve a másik xanax. Mindkettőnek legalább a fele hiányzott, a xanaxból több is. Lehúztam a wc-én az egészet.. ahogy haza jött 10 perc múlva már idegesen kereste. Mikor mondtam, hogy kidobtam sírva jött nekem, hogy tönkre tettem az életét és, hogy most mi lesz vele, mert azok nélkül aludni se tudd.

Tudom, hogy szólnom kellene apunak, de félek, hogy nagyon megveri.. a füves cigikért már többször is kapott. Attól nem lesz jobb semmi, neki meg csak ez a "nevelési módszer" létezik.Nem mondja el, hogy honnan szerezte őket, de 100%, hogy nem dokitól.


2014. febr. 7. 13:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Azért halálra nem ver minket. Engem már nem is nagyon szokott, inkább kiabál. Hugomat is csak, ha vissza dumál neki, vagy valamit olyat csinál. Nem emelnek ki a családból, mert én nem soká 18 leszek, ő meg pár hónap múlva 17, és anyagilag semmibe se szenvedünk hiányt. Itt a családsegítők inkább a roma szegény gyerekeket ( 14 év alatt) segítik, és az iskola kerülőkkel foglalkoznak.
2014. febr. 7. 14:09
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a leszedált drogos vagdosós 16 évesekre is ránéznek azért a cigányok mellett.
2014. febr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
62%
nagyon csúnya dolog volt tőled, hogy lehúztad a wc-n a tudta nélkül. ezt együtt meg kellett volna beszélnetek, és elérni, hogy ő, a saját döntéséből húzza le a wc-n a gyógyszereket. pláne ha már régóta szedi, mivel ezekhez hozzá lehet szokni, és ha egyik napról a másikra kell leállnia vele, ráadásul kényszerből, azt nagyon megszenvedi. nem vagy sokkal idősebb nála, nem kellene úgy viselkedned vele, mint egy hatalmaskodó szülő, aki csak tiltani tud, de beszélgetni nem. inkább össze kellene tartanotok a bajban, megértően, megbeszélve a dolgokat. én is nagyon kiakadtam volna a húgod helyében rád. kérlek kérj tőle bocsánatot, és beszéljétek meg a gondokat, és ne tilts neki semmit, ez nem a te tiszted, joggal lázadozik, ha megpróbálod. segíts neki inkább.
2014. febr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 baloghtobi válasza:

A gyógyszert-füvet nagy eséllyel az iskolában szerzi be osztálytárstól- idősebb diákoktol.

Az ifjúság védelmis és a beszélgetés segithet. Ha azzal kezditek, akkor nem szól apátoknak.


A fűvel kapcsolatban tévhit, hogy nincs káros hatása, mert egyrészt, főleg egy fejlődésben lévő szervezetnél.

Hatással van a központi idegrendszerre, megváltoztatja és károsítja az agysejteket, amelyek kontrollálják a gondolkodást, az érzelmeket, az örömérzetet, a koordinációt, a hangulatot és a memóriát.

A „fű” szintén károsítja az agyalapi mirigyet, amely szabályozza az éhség- és szomjúságérzetet, a vérnyomást, a szexuális viselkedést. A marihuána hatóanyaga már kis mértékű fogyasztása esetén is felgyülemlik az agyban található idegsejtek között lévő mikroszkopikus szabad helyeken (szinapszisok). Ez az elzáródás lassítja és csökkenti a kritikus információármalást az agyban – így pl. a test jelzései nem jutnak el a megfelelő helyre, vagy hamis jelzések továbbítódnak.

tudnám folytatni, de nem ez volt a cél, hanem, hogy bár feltehetően kevésbé ártalmas mint a többi drog, ettől függetlenül igenis vannak komoly káros mellékhatásai, amik nem elhanyagolhatóak.


A két nyugtató amit irtál viszonylag erősek, jó lenne tudni kb mennyit és milyen rendszerességgel szedett, mert sok esetben egy felnőtt embernek is elég kellene legyen egy fél xanax is.


Őszintén és békében beszéljetek róla, és kérj bocsánatot, amiért hirtelen cselekedtél, bár a jó szándék vezetett.


Családsegitő, gyermek, vagy ifjuságvédelmi központ is kell legyen a közelben.

Ha nem találsz ilyet privátban ird meg a várost/iskolát és megmondom hol van a legközelebb, akihez fordulhatsz.

2014. febr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi van veletek azóta..?

2022. szept. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!