Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kötelességünk eltartani a...

Kötelességünk eltartani a párom egész családját?

Figyelt kérdés

Párom külföldön dolgozik, számukra ez egyenlő azzal hogy vastagon állnak a 20ezresek a pénztárcánkban. Közben ilyenről szó sincs. Édesanyámék lakunk, nekik nem fizetünk SEMMIT. Gyűjtünk a tavaszi építkezésre.



Nos, alig jött haza a párom aznap jött a húga hogy pénz kellene mert nincs fa (közben zsákkal árulják a fát). Szerintem a férjének is dolgoznia kellene.


Ma a párom találkozott az édesapjával aki közölte a két kis unokának tüdő gyulladása van.

A párom öccsének 20 éves létére 2 gyermeke van, az 2 és 1 évesek. Nem dolgoznak, és nem tudja a saját családját eltartani.


Szerintem nem nekünk kéne erről gondoskodni. Gonoszak vagyunk??

Nem kéne minden embert a vállunkra venni, ezzel csak vissza élnek.

Ha nekik adunk adjunk másnak is.

Mi sem a fáról szedjük, és nagyon pipa vagyok, hogyha oda megyünk sem a hugica sem az öccsike annyit sem kérdez meg hogy hogy vagy!


2014. febr. 24. 15:41
1 2
 1/12 anonim válasza:
3%
Igen
2014. febr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Tudom milyen érzés. .. én pont ezért leèpitettem minden ludta pénzlesö rokont. A válasz nagyban függ attól hogy a férjed hogy gondolja. Tudod akit hülyére lehet venni azt miért ne tennék....
2014. febr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Hát, nem. Én utálom az ilyen embereket, és vissza szoktam kérdezni: Benzinre telik? Sörre telik? Cigire is? Akkor talán el kéne tenni egy időre ezeket és azon a pénzen olyat venni amire szükség van!

Vagy el kéne menni dolgozni! Sokan keresnek még ha csak ideiglenesen is, jönnek a kerti munkák!

(Kerítéscsináláshoz is szoktak hirdetni alkalmi munkát, és aztán nem nagy cucc tartani egy lécet, míg a tulaj becsavarja a csavart... VAgy a hozd ide ezt vagy azt. No comment...)

2014. febr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8%
Te dolgozol, a nagy gyűjtésben? Ha a párod külföldön van te otthon akkor miért úgy írod, hogy nem fizetünk semmit? Neki mit kéne? Rólatok nem tudok nyilatkozni mert nem ismerem a körülményeket, DE én ha a húgomnak nem lenne fája vagy az unokaöcsémnek(húgomnak) tüdőgyulladása lenne és gyógyszerre kéne akkor szó nélkül adnék. Erről szól a család, ami a mai világban ahol a pénz az isten és a saját anyánkat az utcára rakjuk pár rongyos ezres miatt semmit nem jelent sajnos....És ha a párom ezt kifogásolná akkor igencsak elgondolkodnék jól választottam e párt magamnak. De ez én vagyok, vannak akiknek teljesen más a világképük.
2014. febr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

4-es igazad van: a pénz az úr. Ezért megy a kedves család kuncsorogni a pénzes(nek hitt) rokonhoz.


Őszintén irigyellek, ha a családodban csak akkor kérnek segítséget egymástól az emberek, ha tényleg meg vannak szorulva, nem csak akkor akarnak kifizettetni mindent, ha húszezresek zizegését vélik hallani.

2014. febr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem. Senkit sem vagy köteles eltartani, csak a saját házastársadat és a gyerekeidet. De nektek KELL meghúzni a saját határaitokat és határozottan nemet mondani. Ha nem teszitek, örökké ki fognak használni és balekra vesznek.


Tudom, mert mi is megjártuk ezt: külföldön élünk, ahol az otthoni közhiedelemmel szemben nincs kolbászból a kerítés.

2014. febr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2%
Nem de nem is a te pénzedet kérik, hanem a gyerekükét.
2014. febr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem gondolom úgy ráadásul senki nem dolgozik a családban. 4 egészséges ember 3 gyermek van. Párom apja is úgy nyilatkozott hogy ő 5 ezerért nem megy el dolgozni holott nincs semmi szakmája sem.


Ha az öccse sem volt képes kijárni az általános iskolát akkor gyerek sem kell szexelni védekezve is lehet.


Mi 8 éve vagyunk együtt nagyon szeretnénk babát de alapozzuk nem azt várjuk hogy valaki adjon. Mi sem kérünk senkitől semmit....de tőlünk annál inkább csak érdekes hogy a fiatal szülők bagoznak azt igen is el lehetne rakni több maradna.

2014. febr. 24. 18:50
 9/12 anonim ***** válasza:
1%

Kicsit azért érdekes nekem a sztori, mert akkor a párod miért hagyja ezt? Ha minden úgy van, ahogy te írod, már ő is biztosan megelégelte volna, különösen, hogy biztos neki is beszéltél már erről.


Nézd, nem bántani akarlak és van igaz abban, amit írsz, de nekem sem szólhatna bele senki abba, hogy mikor támogatom a családom, mert bármilyenek, ők az én CSALÁDTAGJAIM maradnak!


Kicsit azt érzem, hogy önző vagy!

2014. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nem kötelességetek. Elég bosszantó lehet hogy a párod amint hazajön külföldről x idő múlva az az első hogy megjelennek a rokonai pénzt kérni. Engem is zavarna, főleg hogy épitkezni szeretnétek és ebben csak hátráltatnak. Felnőtt emberek, tudniuk kellene gondoskodni magukról. A barátnőméknél is ez van, hogy a barátjával nagyon jól keresnek és az öccstől az apján keresztül mindenki a nyakukra jár kölcsön kérni. Most szeretnének lakást venni és persze jól jönne nekik ha visszakapnák a pénzüket de majdnem hogy esélytelen. 1,5 millió ftról van szó....Az könnyen dobálózik ilyenekkel hogy a család az első, segiteni kell, persze de ezek az emberek nem is mondanak le éveken keresztül szinte mindenről, megtakaritva a munkával szerezett pénzüket annak érdekébe hogy legyen egy saját otthonuk pl. Üljetek le a családtagokkal a pároddal együtt beszélni mert amig hagyjátok magatokat ki is fognak használni titeket!
2014. febr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!