Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kikészíti az egész családot a...

Kikészíti az egész családot a bátyám. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szóval, a bátyám egy igencsak problémás eset. Hol van munkája, hol nincs, a pénzt, amit kap egyből elkölti, soha nincs pénze. Hogy mire költi, nem tudjuk. Dohányzik, és szívesen hívogat meg másokat italokra sajnos... Legutóbb annyira leégett, hogy hozzánk költözött, ezzel kikészítve az egész családot. Pénzt kunyerál mindenkitől, amit persze rögtön el is költ, van, hogy eltűnik, a szüleim és a nagyim is nehezen bírják ezt. Már próbáltunk vele szépen is beszélni, kiabálni is, de egyszerűen nem tér jobb belátásra. Lehet, hogy ez szemétség, de én már nem akarok neki segíteni, mert mindenki a saját életéért felelős, észt osztogatni meg nem lehet. Ami viszont borzasztóan zavar, hogy látom, hogy mennyire semmibe veszi a családot, nem foglalkozik azzal, hogy mi csak jót akarunk neki, és, hogy ezt a szüleim mennyire nehezen viselik. Mindent megtettek már kb. érte, de ezzel nem foglalkozik... Semmivel nem segíti a szüleimet, néha pár ezer forintot ad nekik, holott ők tartják szinte el. Ha most kiraknák itthonról, akkor sanszos, hogy utcára kerülne...

Sokszor feszült a hangulat itthon miatta.

Esetleg valakinek még valami ötlete, hogy mit lehetne neki mondani vagy csinálni vele?

Előre is köszönöm!


2013. jún. 9. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Apád hol van ilyenkor? Engem már rég orrba szájba vert volna ha ilyen lennék, tesódnak is ajánlott lenne, csak használna neki

Nem kell sajnálni mert volt lehetősége hogy eltegye a pénzt, aki hülye azzal máshogy nem lehet bánni

Utolsó munkám Május elején volt, és azóta pénz nélkül vagyok, míg be nem indul vissza, de legalább van tartalékom mindig

Azzal szúrjátok el hogy akár 500ft-ot is adtok neki, elég ha a kajából eszik nálatok és kész, külön pénzelni isten ments

20/F

2013. jún. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Volt már pofon is, nem is kevés...Egy ideig visszahúzza magát, aztán megint kezdi... Nyilván nem kéne neki semmit adni, de azért látni éhezni egy szülő számára a gyerekét nem lehet egyszerű. Én próbáltam mondani, hogy adjunk neki ultimátumot, de arra is to*t messziről.
2013. jún. 9. 22:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Ultimátumot adni neki. Megmondani neki, hogy már nem kisfiú (mennyi idős is?) legyen kedves felemelni a seggét és munkába állni. Valamint a keresetével arányosan beszállni a családi kasszába is. Nem még pénzt kunyerálni a szülőktől!!! Nem elég neki az, hogy van fedél a feje fölött, meg etetik? Ha én kerülnék olyan helyzetbe, hogy a családomnak kellene engem eltartania, meghúznám magam, mihamarabb munkát keresnék és részt vennék a házimunkákban is. Egyébként ez lehet, hogy fájni fog, de elsősorban a szüleid hibájából lett ilyen a bátyád. Most csak azt eszik amit megfőztek. Azt is meg kell neki mondani, hogy nem kap extra pénzt. Határt kell annak is szabni, hogy menni idő múlva legyen valamilyen (AKÁRMILYEN) munkahelye. Ha ezidőn belül sem cselekszik és csak a habzsidőzsi megy akkor meg kell neki mondani, hogy ha nem változtat kirakjátok. Akkor is ha az utcára kerül. Magának okozta. És igen jól mondod: Mindenki elsősorban a saját életéért felelős! (A későbbiekben a gyerekeiért is, ameddig nagykorúvánem válnak... De ez már erősen offtopic... :P)
2013. jún. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és az ultimátumot betartani! De kőkeményen! (Attól a kutyától senki sem fél aki mindig csak ugat. Mert az ugyebár nem harap)
2013. jún. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bőven felnőtt már.

Igen, én ezt az ultimátum-dolgot próbálom hangsúlyozni, kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz tele annyira a hócipő, hogy tényleg megvalósuljon...

Köszönöm, akik írtak!:)

2013. jún. 9. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!