Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiderült, hogy anyám egész...

Kiderült, hogy anyám egész életemben hazudott nekem. Ti megbocsátanátok?

Figyelt kérdés

Apámat sosem ismertem; anyukám azt mondta, nős ember volt, ígérte hogy elválik meg stb, de aztán lelépett. Sosem látott engem, soha egy fillért nem fizetett.

Most nagymamám elmondta, hogy nem így volt: anyu férjhez akart menni, ezért valahonnan szerzett orvosi papírt hogy nem lehet gyereke és teherbe esett apámtól. Apám nem vette el, soha nem akart se gyereket se feleséget (nem is lett neki, mint most kiderítettem). Egy ideig még együtt voltak, próbált apa lenni, de nem ment neki és lelépett. Pénzt utalt anyámnak 18 éves koromig. Persze rákérdeztem anyámnál, aki egy ideig még kertelt meg hazudott, de végül beismerte.


Ennek lassan 2 hónapja, de azóta sem enyhültem meg. Nagyon haragszom rá, hogy miatta nem volt soha apám, hogy így átvert.


Jogosan kéri, hogy bocsássak meg neki? Ti mit gondoltok?


2014. febr. 16. 12:44
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
76%

Nekem az jon le, hogy apadat nem kellett noszogatni ahhoz hogy lelepjen. Ha nagyon akarta volna, lehetett volna az apad.

Szoval ha eddig jol elvoltal igy, akkor felesleges a multra visszanezni es sart dobalni. Anyad tisztesseggel, szeretettel felnevelt? Ha igen, akkor szerintem mar nincs ertelme emiatt haragot tartani.

2014. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 JulesM111 ***** válasza:
65%

Duzzogj még egy picit, de ne fordulj édesanyád ellen.

Réges-régen hozott egy döntést, legföképpen azt, hogy te a világra jössz, ezt tiszteld. Faterodat ha jól értelmeztem nem hatja meg a létezésed, szóval még egy ok, hogy bocsáss meg mutterodnak.

Tudom, te szemszögedböl sz@rul néz ki a szitu, de nem neked kell itélkezni.

2014. febr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
82%

Jogos a haragod, de ezek szerint anyukád még is csak felnevelt téged, gondolom szeret is - a magad érdekében is jobb, ha megbocsátasz, gondolom azért te is szereted őt :)

Életetek végéig nem lehettek haragban, és utóbb nagy eséllyel meg is bánnád.

Én is megbocsátottam a szüleimnek, pedig pokol volt az egész gyerekkorom. Apámmal is szóba állnék, ha igényt tartana rám, de minket gyűlöl a saját hibái miatt, sajnos.

2014. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
89%

"apadat nem kellett noszogatni ahhoz hogy lelepjen" +valószínű, ahhoz sem kellett nagyon noszogatni, hogy szexkapcsolatba lépjen anyukáddal..

Aranyos az ilyen nagymama... most boldog, hogy viszályt szült köztetek? Ha anyud szeretettel nevelt, akkor a nagyanyónak a pofájára egy ragtapaszt és szeressétek egymást.

2014. febr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
78%
Én inkább a nagymamára haragudnék. De nem lehet haragudni mások tettei miatt, biztosan te is fogsz elkövetni hibákat, de úgy gondolom, nem szándékosan. Anyukád sem ártani akart neked a hazugsággal, hanem megóvni téged. Biztos vagyok benne, hogy nem akart neked rosszat, így butaság rá haragudni.
2014. febr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

Anyám és apám együtt voltak 1 évig, aztán mikor anyukám rájött hogy apám tényleg nem fogja elvenni (ezt apám sosem ígérte neki), hazudott neki. Ahogy nekem is.

Én sem szeretnék soha gyereket, ezért is értem meg milyen szemétség valakire ráerőltetni ilyen aljas módon.


Lassan 30 leszek, amikor gyerek voltam nem volt ám ilyen egyszerű azt mondani, hogy "nincs apám". Nagyon sokat bántottak e miatt, fattyú voltam, zabigyerek stb.


Leginkább nagymamám nevelt, mert anyámnak később is csak a férjfogás volt fontos, ebben pedig én csak akadályoztam ugye.

2014. febr. 16. 13:16
 7/54 anonim ***** válasza:
85%

Nem értelek. Mit is kell megbocsátani?


A valóság és a mese egyáltalán nem áll távol egymástól. Mindkettőnek az a lényege, hogy apád nélkül kellett, hogy felneveljen, mert nem akart látni téged.


A pénz részét valószínűleg azért hallgatta el, mert az alapján könnyen utána nyomozhattál volna apád személyének, amit meg nem akart egyik fél sem.


Az orvosi papír része meg AKKORA KAMU, mint egy ház. Nincs az az orvos, aki ilyet kiállít. Ha valakinek van méhe és petefészke, akkor SOHA nem írnak olyan papírt róla, hogy 1000 %, hogy nem eshet teherbe. Maximum olyat, hogy "ezen és ezen problémák miatt" nehezített a teherbeesés.

Ha ezek mellett az "apád" vállalta a kockázatot, hogy nem húz gumit, mert úgy kényelmesebb neki, akkor ugyanúgy az "ő sara is", hogy összejöttél. Nincs értelme védeni.

2014. febr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
64%

En az a fajta tipus vagyok, aki egy megcsalast vagy egy pofont nem bocsajt meg, viszont az anyukamnak mindent meg tudnek.Persze abban az esetben ha tisztessegesen felnevelt.

Ezt a hibajat sajnos kijavitani mar nem tudja, mert megtörtent.

En tudom hogy milyen apa nelkül fenöni, az en apam 5km!!!-re lakott tölünk es sohasem latogatott minket, pedig ö is akarta hogy megszülessünk.

2014. febr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
MOST lehet, hogy nem állítanak ki ilyen papírt. De ez 30 éve történt.
2014. febr. 16. 13:24
 10/54 anonim ***** válasza:
81%
Jogosan kéri, mert a gyereke vagy, de a te jogodban is áll, hogy ne bocsáss meg. Azért ez elég meredek... legalábbis szerintem. Őszintén: én úgy elmennék, hogy hátra se néznék, nem keresném vele a kapcsolatot.... csak azért csináltatta fel magát, hogy elvegye az apád???? És miután ez nem sikerült, odadobott nagyanyádnak????? Az ilyen ember nem anya.... Nagyon sajnálom, komolyan. Egyébként férfi vagy nő vagy?
2014. febr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!