Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most olyan rosszat mondtam?

Most olyan rosszat mondtam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 6 éves keresztlányom, aki hozott ma nekem ibolyát. Mondtam neki, hogy nagyon szép a virág, amit hozott, de az ibolya név hallatán a hideg is kiráz. Megkérdezte, hogy miért, és elmondtam neki szépen. (egyik kollégám Ibolya, és nem jövünk ki jól) De persze ez nem jelenti azt, hogy a virágot nem szeretem, az nagyon szép, csak eszembe jutott a néni a munkahelyemen, akit nem szeretek. Erre a bátyám azt mondta a gyereknek, hogy csak viccelek, ne hallgasson rám. Aztán félrehívott, és leugatta a fejem, hogy miért mondok ilyen kegyetlenséget a gyereknek, ezzel csak nyomorgatom a lelkét...


Most komolyan, egy 6 éves kislány szerintetek nincs tisztában azzal, hogy vannak emberek, akiket szeretünk, és vannak, akiket nem? Mert szerintem nem hülye, ő sem jön ki mindenkivel az oviban. Na meg ez a léleknyomorgatás...kissé túlzás.


A kislány egyébként nem "kapott sokkot", megértette, nem is reagált furcsán, és nem haragudott meg, amiért ezt mondtam. Tudja, hogy nem őt támadtam ezzel, egyszerűen csak meséltem neki. Ő is rögtön utána elkezdte mesélni, hogy van egy lány az oviban, aki mindig szekírozza, és ő sem szereti azt a lányt. És hogy Violának hívják, ami szintén virágnév, és hogy ez milyen vicces így.


Ne haragudjatok, de mérges lettem. :)

Szóval tényleg annyira léleknyomorító dolgot tettem?


2014. márc. 5. 18:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
Igen, rosszat mondtál. Kaptál valamit, te meg rosszat mondtál róla. Még egy felnőttnek sem esne jól, nemhogy egy gyereknek.
2014. márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Valóban fölösleges volt a kislányt ebbe belevonnod, ő adott neked egy szál virágot, ha még az utált kolléganőd is jutott róla eszedbe, nem kellett volna ezzel traktálni a kislányt. Csak örülni a virágának és ennyi. Máskor tartsd meg magadnak az ilyesmit.
2014. márc. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Nem léleknyomorító, de szerintem ezt egy hat éves kislány másképp értelmezi, mint egy felnőtt. Neked kellett volna felnőtt módjára viselkedned, megköszönnöd a virágot, megdicsérni és kész, lenyelni a kommentárt. De hát nem vagyunk egyformák.
2014. márc. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

Nem léleknyomorító, amit tettél, de miért kellett az orrára kötnöd, hogy az Ibolya nevet nem kedveled? Ez nem volt releváns a történet szempontjából...


Amúgy ez tipikus, amikor vihar van a biliben :)))

2014. márc. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

Szegény gyerek!

Viszi Neked örömmel a virágot, és azt látja, ezzel bánatot okozott. Egy hülye kolléganő miatt.

Magadban tarthattad volna a véleményedet, nem kellett volna elvenni az ajándékozó örömét, csak azért, mert Te nem tudtál örülni a virágnak.

2014. márc. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
Érdekes, hogy feltettél egy kérdést, és aki ellentmond a te véleményednek, illetve akinek nem tetszik ez a viselkedés azt leszavazod. Nem értem, - miért tetted fel a kérdésedet?
2014. márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Nem igazán értem, miért tartottad fontosnak egy 6 éves kislánnyal közölni, hogy milyen a hangulat a munkahelyeden.

Őszintén szólva, én felnőttként se tudnék hová tenni egy ilyen megjegyzést, ha ha egy csokor ajándékba vitt virágomra így reagálnál... a lelkem nem nyomorodna meg, de meggondolnám, hogy ezentúl akár egy szál száraz kórót is vigyek-e neked, az biztos.

Ajándékra így reagálni szegénységi bizonyítvány (főleg, ha egy gyerek az ajándékozó).

2014. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
40%

Ugyan már, ez baromság! Egy gyerek nem úgy gondolkodik, mint egy felnőtt, biztos nem esett neki rosszul, amit mondtál. Csak mi, felnőttek fújunk mindent ennyire fel. Ez érezhető is a bátyádon, gondolom kissé sértődékeny típus. :)


Ne érezd magad rosszul, nincs a gyerek lelke megnyomorgatva. Szerintem fel sem tűnt neki, hogy asszociáltál, csak annyit érzékelt, hogy van egy néni, akit nem szeretsz. És különben is a virágot megdicsérted, szóval no para. :) ;)

2014. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem itt a felnőttek hülyének tartják a kislányt, csak mert gyerek.
2014. márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
31%
Ja, és mielőtt jön a gyerekes "miért szavaztál le minket" hiszti a kérdezőnek: ÉN SZAVAZTALAK LE TITEKET!És igen, azért, mert nem értek egyet veletek. :P Várom vissza. :P
2014. márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!