Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megütötte a barátomat. Hogy...

Megütötte a barátomat. Hogy értessem meg vele, hogy ezzel túl messzire ment?

Figyelt kérdés

Nemrég bemutattam a barátomat a családomnak és enyhe kifejezés az, hogy nem kedvelik. Az ő és a családja szinte mindenben ellentéte az enyémnek, idősebb nálam és a bátyám szerint csak egy 'undorító kis b..i, aki belevisz mindenbe és adja a nagymenőt azért, mert náluk még a csapból is pénz folyik'. A bátyám rendőr és emiatt nagyon fontosnak hiszi magát, ezért a barátom néha kicsit leállította. Ezért elmondta nemrég anyáéknak, hogy a barátom imád száguldozni, nem éppen egy visszafogott srác, ha bulizni kezd és kb minden rosszat elmondott róla.

Tegnap később jöttem haza, (de írtam sms-t apának!) és mikor hazahozott a barátom, a testvérem megütötte... A barátom pedig nem hagyta magán (sokat sportol, nagyon erős) és összeverekedtek.

Azt hallgatom azóta, hogy akkor is neki volt igaza, mert időben jöjjek haza és végre letörölte valaki azt az öntelt vigyort a képéről. De ezzel most túl messzire ment, ráadásul a szüleink is az ő pártját fogják.

Már elegem van az idióta bátyámból, aki csak az észt tudja osztani, meg prédikálni.


(A bátyám 27 éves, a barátom 21, én 16 vagyok, ő az első barátom)


2014. márc. 10. 19:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
31%
16 éves vagy. Igaza volt.
2014. márc. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
76%

Ha bátyád rendőr, akkor nem fogja meglepetésként érni a közlés, hogy a barátod feljelentheti azért, mert megütötte - ugyanis az ilyesmi bűncselekmény.

Nem mondom, hogy tényleg jelentse fel, de azért tudatosíthatja benne a barátod, hogy azt üsse, ami vele egyidős (durvábban nem akartam fogalmazni).

2014. márc. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Nem volt igaza. Nem ismeri, esélyt sem adott arra, hogy a pozitív oldalát megmutathassa a barátom.

És amiért 16 éves vagyok, nekem nem lehet életem? Úgy alakíthatja a családom, ahogy nekik éppen tetszik? Én nem szerethetek senkit?

2014. márc. 10. 19:33
 4/27 anonim ***** válasza:
89%

barátom imád száguldozni, nem éppen egy visszafogott srác,


ne haragudj de a családodnak igaza van hogy nem kedveli...

tudod nlunk nem rég nagy felháborodást keltett hogy egy hozzá hasonló hlye gyerek egy buliból hazajövet gyorsan hajtott, és két fának is neki ment. Ő túlélte, a mellette ülő két haverja a kórházba szállítást már nem élte meg.



Szép dolog a szerelem de azért lehetne egy kis eszed.

2014. márc. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
51%
Micsoda kis csitri vagy.
2014. márc. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%
Azt, hogy kinek volt igaza kinek nem, lényegtelen. De valamit jegyezz meg jól. A családod mindig a családod marad. A barátod pár hónap, és már csak emlék lesz.. Nem te leszel az utolsó nője.. Túl fiatal vagy..
2014. márc. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%
Most itt bárki is bármit ír, te úgyis a barátod mellett állsz, mert elfogult vagy és szerelmes. De talán azt az oldalát is nézd a dolgoknak, hogy féltenek, és nem akarják, hogy a rendőrség kopogtasson be, hogy felcsavarodtatok egy fára. Talán majd ha felnősz, és visszagondolsz erre, akkor belátod, hogy igazuk van. Most még úgysem fogod ezt tenni.
2014. márc. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%

Igaza volt, bár a pofont nem a bátyádnak, hanem apádnak kellett volna kiosztani és nem a barátodnak, hanem neked kellett volna kapni.

Az az alap, hogy hazamegyek akkorra, mire megígérem. És még utána neked áll feljebb? Még nagyon fiatal vagy ehhez. Örülj neki, hogy lehet barátod és elengednek ide-oda. A szabályokat meg tarts be. Utána legyenek elvárásaid másokkal szemben.

2014. márc. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

A barátommal lassan 2 éve együtt vagyunk.

Nem azt mondom, hogy akkor örökre együtt leszünk, de nem bűn, hogy nem úgy gondolom, hogy hónapokon belül szakítunk...

Ez a "család mindig család marad" szöveg nálam nem annyira jön be. Ciki, nem ciki, vannak olyan emberek, akiket jobban elviselek és szeretek, mint őket.

2014. márc. 10. 19:43
 10/27 anonim ***** válasza:
34%
Tudod, én is ilyen voltam... Nem érdekelt a családom, bár ott más miatt... Aztán eljött a nap, mikor kiröpültem a fészekből, saját családom lett. Hidd el, hogy azt kívánom, bárcsak lehettem volna még velük. A szerelem megvárt volna, de ezentúl, már alig látom a szüleimet (800 km távolság :()
2014. márc. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!