Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Rossz testvér, ember vagyok?

Rossz testvér, ember vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arról van szó hogy én magyar és kanadai kettős állampolgár vagyok.

Jelenleg itthon vagyok.

És a testvéremmel ma beszélgettem és mondta hogy ki akar költözni ő is Kanadába és kérte hogy segítsek neki.

Nos az a helyzet hogy bármiben segítek neki,de ebben az egyben nem szeretnék illetve nem teljesen.

Kértem hogy előbb próbálja meg saját maga elérni a céljait. Ha nagyon nem megy neki,akkor természetesen segítek.

De nem akarom hogy magától értetődőnek vegye azt hogy én segítek neki.Nem szeretném ha azt hinné hogy én azért dolgoztam és szenvedtem hosszú éveken át hogy kijussak,hogy utána ő csak úgy ki tudjon jönni. Természetesen segíteni fogok neki idővel.Viszont nagyon szeretném hogy saját maga is elérjen valamit az életben.

Még nagyon fiatal és egyébként is Kanadában sem fenékig tejfel az élet.

Kanadában is vannak gondok mint bármely más országban. De azt is tudom hogy itt sokkal rosszabb a helyzet.

És azt sem tudom hogy készen áll-e arra hogy kint éljen. Bevallom hogy én férfi létemre sokat sírtam és nagyon nagyon honvágyam volt.Ő nem tudja azt hogy milyen távol élni a családtól és a barátoktól.Azt is tudom hogy nem mindenkinek van honvágya.

Szóval én ezeket mind megbeszéltem a húgommal és neki erre az volt a válasza hogy húzzak vissza a p…ba.

Most nem értem mi baja van. Nem azt mondtam neki hogy soha nem fogok segíteni neki hanem ha egy kicsit önállóbb lenne és tanulná a nyelvet illetve nyelveket.

Ti mit gondoltok? Én gondolom rosszul a dolgokat?

Lehetőleg szintén kint élők válaszoljanak,akik segítettek rokonoknak vagy barátoknak külföldre költözni.



2014. márc. 10. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Ajánld fel neki, hogy kimehet hozzátok egy hétre "nyaralni".

Körbe tud nézni, tudja a nyelvet gyakorolni, esetleg állást is kereshet. Megtudná legalább, mennyit tudna keresni egy hónapban, mibe kerül a lakás, mit tudna dolgozni stb.

És akkor segítettél is, meg nem is.

2014. márc. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Abban igazad van, h tanuljon nyelvet, meg itthon próbáljon meg előbb dolgozni egy keveset, h képes-e az önálló életre, mondjuk fél évig tartsa el magát. Ha hozzám fordulna a tesóm ilyen kéréssel tuti nem utasítanám el, mert tudom, h nekem sz*r volt, neki ne legyen az! A testvérem, és szeretem, és ha nem muszáj, ne menjen végig a legrosszabb részeken. Miért ne segíthetnék neki? Ha már a tesóra sem számíthat az ember, akkor kire?
2014. márc. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Én helyedben segitenék ha tudnék.Miért kéne ö is ugyanazon a nehézségeken keresztül menjen amelyeken te is.Ha segitesz akkor is fog annyi negativba ütközni hogy megtanulja mi az hogy külföld.Abban igazad van hogy tanulja a nyelvet ,csak ugye nem tudjuk hogy mennyit tud már hogy az elége kezdésnek.Kint élek,ugyhogy tudom miröl beszélek.
2014. márc. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Volt már nálam két hónapot,de mivel turista volt ezért munkát nem tudott találni.

A nyelvet is gyakorolta,elég jól ment neki,de mivel azóta nem ”használta”ezért felejtett belőle.

”Ha hozzám fordulna a tesóm ilyen kéréssel tuti nem utasítanám el, mert tudom, h nekem sz*r volt, neki ne legyen az! A testvérem, és szeretem, és ha nem muszáj, ne menjen végig a legrosszabb részeken”


Igen ez igaz, de csak azért akarom hogy próbálja meg egyedül,mert Kanadában bevándorlóként így is-úgy is nehéz lesz,és nem szeretném ha akkor szenvedne.Egy kicsit bele kell rázódni mire kijön, mert ha nem készül fel teljesen akkor itt nagyon megfogja szenvedni a dolgot.

Az oké hogy elmondom neki hogy mire kell figyelni de az nem ugyanaz.



Nekem 3 nap múlva vissza kell mennem. De valószínűleg megkérdezem hogy lenne-e kedve újra kijönni velem egy időre.

2014. márc. 10. 22:59
 5/13 A kérdező kommentje:

Az angolja olyan középfok környékén van/volt.

De lássuk be Kanadában ez édes kevés.

És akkor még ott a francia is. Én Ottawaban élek és itt a francia is kell.Franciául pedig nem beszél.

Igaz ő Torontóba készül de ott nem igazán ismerek pár magyaron kívül senkit,szóval ott munkát keresni nem igazán tudnék segíteni neki.

Itt tudnék neki valamilyen állást,de oda kell a francia és az angol nyelv legalább erős középfokú ismerete.

2014. márc. 10. 23:06
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj, hogy sok magyar az óceán túl oldalán ezt az elvet valjja, hogy ha én szenvedtem, akkor te is szenvedj. Nem fújok rád, csak nem értem a miértjét.

Én ha tudnék, akkor segítenék a tesómank. Miért is kívánnán neki, hogy kínlódjon meg érte? Mondom ezt úgy, hogy én is éltem Amerikában és Angliában is és most egy másik európai országban élek, ahol nem az angol a hivatalos nyelv, így én sajnos nem tudom a tesómat kihozni, mert még jóformán a magyart is töri, pedig én nagyon nagyon szeretném, ha itt lenne.

Ettől függetlenül nem tartalak rossz embernek/testvérnek.

2014. márc. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

értem én a felfogásod hogy miért nem akarsz segíteni neki, de azért mégiscsak a tesód.


Én felajánlanám neki hogy 1 vagy 2 hónapig nálam lakhatna de munkát azt magának kell keresnie. Ha nem talál a két hónap alatt semmit akkor haza küldeném hogy tanuljon a tapasztalatokból ( miért nem vették fel milyen elvárásokat nem tudott teljesíteni stb) és ha úgy érzi sikerült túl lépni rajtuk (pl nyelv tanulás vagy szakma)akkor újabb 2 hónapig nálad lakhat. Így segítesz is neki meg nem is, hiszen a munkáért neki kell dolgozni, te csak egy biztos pontot adsz neki.


persze ezeket a feltételeket még a kimenetele előtt tisztáznám vele.

2014. márc. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem ket tesom van otthon. En nagyon szeretnem, h ha itt lenne legalabb az egyik velem. De ok nem akarnak koltozni... :( Mindkettonek ajanlottam, hogy ha az elet ugy hozna, mindenben segitenek.

De erdekesmod, en sem tartalak rossz embernek/tesonak, valahol ertem, hogy miert mondod ezt. Az is lehet, h tesod szemelyisege is benne van kicsit.

2014. márc. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%
Jó magam is külföldön élek (Anglia). Amikor én kijöttem 7 éve mindent a magam erejéből kellett elérnem, semmi segítségem nem volt. Nem is olyan régen a kishúgom mondta,hogy kijönne dolgozni,mert otthon nem talál munkát. Én segítek neki, nem kell, hogy ő is nulláról induljon. Befogadom az otthonomban, lesz külön szobája. Kajára sem lesz gondja mert neki is jut bőven. Igaz, csak nyáron jön ki addig fejleszti az angol tudását, de én már intézkedtem munkaügyben is. Valahol megértem a testvéredet, mert tudom nagy áldás ha van segítség. A honvággyal, később a beilleszkedéssel úgyis nekik kell megbirkózniuk. Azért valld be, hogy annak idején ha te is kitudtál volna menni egy rokonhoz aki szállást ad, enni ad, akkor neked is könnyebb lett volna. Én úgy vagyok vele, hogy azért mert nekem küzdeni kellett mindenért, nem kell a tesómnak is küzdenie, ha már itt vagyok.Ha nem segítenék akkor úgy érezném,hogy cserben hagytam.
2014. márc. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%
Ha igazán jó lenn a kapcsolatotok, segítenéd, de ne teszed, és ha nekem mondana ilyet, hogy "húzzak vissza a pi..ba", és se akarnám helyette kikaparni a gesztenyét. Miért pont Kanadába menne, nem lenne egyszerűbb egy EU-s fejlettebb ország? Ja, nem, mert Kanadában te már kitapostad az utat, majd a segge alá tolsz mindent. Te ismered, milyen, de egyáltalán milyen segítség kellene neki.Keress munkát helyette vagy szállásold el? Ajánld be valahova? Mert ezzel sokan megszívták már, főleg az ilyen kényelmes rokonok miatt. Te ismered, és nyilván megvan az okod rá, hogy miért nem akarsz alá nyúlni, úgyhogy szerintem ettől nem vagy rossz testvér.
2014. márc. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!