Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Családomnak elég sok adósság...

A Családomnak elég sok adóssága van, Provident, árúhitel, közüzemi számla tartozások stb, örökölni lehet az ilyet?

Figyelt kérdés
Nem élek együtt velük, nem irtam alá semmilyen szerződést egyik hitellel se és nemis vagyok kezes, segiteni nem segitek mert akkárhányszor probálta az ember mindig ujra visszaesők lettek, dolgoznak.. de nem nagyon szeretnek, Nagyon nem szeretnék pár év múlva X összeges tartozást a fejemen tudni. Az a kérdés hogy egyáltalán ezt örökölni lehet? Mit lehet tenni ennek elkerülése véget? (Kifizetni más sarát nem fogom, nekemis van családom akit elkell tartanom, más megoldást kérek)
2010. aug. 15. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
ÉN úgy tudom, hogy ha lemondasz az örökségről, akkor nem kell fizetni.
2010. aug. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Az adósságból csak annyit kell kifizetned, amennyit örököltél.

Pl. az örökség 10 millió az adósság 8 akkor neked marad 2 millió.

De ha az adósság 12 millió, akkor csak 10 millióig kell kifizetned.

2010. aug. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Majd,ha hazajön a nővérem(aki joghallgató) megkérdezem őt,és majd megírom.:)
2010. aug. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Csak annyi adósságot örökölhetsz, amennyi az ingó- és ingatlan örökséged összértéke. Ha pl. van 10 millió forint hiteletek, de az elhalt szülőd összes rád hagyott vagyona ötmillió forint, akkor neked csak ötmillió forintnyi tartozásod lesz, a maradék tartozás vagy más örökösökre, vagy végső esetben az államra száll.
2010. aug. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
De emár egy buxiság. Én, becsületesen élem az életem, a családom meg barom, oszt én járjak xarul. Hogy van ez? :(
2010. aug. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
71%
no comment
2010. aug. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%
Adósságot NEM lehet örökölni.
2010. aug. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

"Adósságot NEM lehet örökölni."


Igen, én is szerettem volna, ha nem kell kipengetnem apám adósságait mintegy hatmillió forint értékben. De legalábbis jól esett volna, ha ezután is maradt volna utána valami...

2010. aug. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 15. 17:34
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Adóság ugyanúgy része az örökségnek, mint a vagyon. Viszont nem vagy köteles elfogadni.

Ha 10 millió a vagyon, 5 pedig az adósság érdemes elfogadni. Kifizeted az adósságot és neked marad még mindíg 5. Fordított esetben csak annyit kell mondanod a hagyatéki tárgyaláson, hogy köszönöd szépen, de lemondasz az örökségről. Akkor semmi közöd nem lesz sem a vagyonhoz, sem az adóssághoz. Akkor van gáz, ha neked "többet ér" az az örökség. Ebben az esetben esetleg ki kell fizetned a 10 milliós adósságot, hogy megtarthasd mondjuk szüleid 5 milliót érő házát mert neked annyira fontos. Bár ebben az esetben is valószínűleg lehet találni "áthidaló megoldásokat".

2010. aug. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!