Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek hogy ne engem...

Mit tegyek hogy ne engem ugráltassanak egyfolytában?

Figyelt kérdés
Én vagyok a legfiatalabb, nővérem 15évvel idősebb mint én. Szüleimnél élek még, jövőre fogok tudni elköltözni csak. Addig még valahogy el kell tűrnöm azt, hogy bármi kell vagy tesómnak vagy a szüleimnek, mindenért nekem kell rohangálnom állandóan. Nővéremnek is van egy lánya, nem kicsi már, ő is jöhetne ha kell nekik valami, de nem. Mindig csak én, mert "úgyis ráérsz". Ha meg egyszer azt mondom hogy most nem, nem érek rá, vagy nincs kedvem, mert tudom hogy nagyon egyszerűen meg tudnák oldani csak egyszerűbb engem ugráltatni, akkor meg az van hogy sértődés meg elhordanak minden szarnak engem. De már unom ezt a helyzetet. Nekem is megvan a magam élete, nem kisgyerek vagyok már, de gondolom mivel én vagyok a fiatalabb ezért így is tekintenek rám. Hogy jöjjek ki a helyzetből úgy, hogy minél kevesebbszer legyek beállítva szemétnek, és ne nekem kelljen minden gondjukat megoldanom? 22L

2014. ápr. 18. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy rád kaptak, úgyhogy vagy csinálod tovább, vagy megtanulsz nemet mondani. Vannak erről jó szakkönyvek, érdemes elolvasni, a későbbiekben sem árt majd ez a képesség. Természetesen mindenki meg fog sértődni, hiszen ez mindenkinek így kényelmes, de ez ezzel jár, amíg el nem fogadják az új helyzetet.
2014. ápr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én tényleg rengeteget segítek, de sokszor tényleg elegem van. Nővérem lánya pl soha ne mjön el hozzánk. Csak ha úgy együtt jön az egész család akkor jön ő is. Nekem bezzeg állandóan felhozzák, hogy miért nem megyek hozzájuk sűrűbben. Ha viszont megyek, akkor hallgatnom kell hogy "na idetaláltál?" meg hasonlókat... Végignyálazni hogy a rokonságban milyen pletykák vannak, ezek engem nem érdekelnek abszolút. Ja és hogy mit hogy kellene csinálnom... de egyébként soha nem megyünk együtt sehova,nem hív el azért hogy csináljunk valamit együtt vagy bármi, csak akkor kellek ha valami kell neki, d eakkor viszont azonnal. Csak nem akarom azt sem, hogy mindenki szarnak tartson és megsértődjön rám..anyumék is meg nővérem is. Mondjam azt kerek perec, hogy bocs, de most nem segítek?
2014. ápr. 18. 14:43
 3/3 anonim válasza:
Én a helyedben meg sem hallanám, amikor kérnek tőlem valamit. Az meg pláne nem érdekelne, hogy megsértődnek e, vagy sem. Bár nem vagyunk egyformák.
2014. máj. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!