Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti elfogadnátok a helyemben?

Ti elfogadnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Többen vagyunk testvérek és az egyik testvérem nem jómódú, de mostanában azért szerencsére jobban áll anyagilag és az utóbbi időben segítette párszor anyukánkat és a másik testvérünket, akik tőlünk rosszabb anyagi körülmények közt élnek. Mi azért annyira nem állunk rosszul, de azért olyan jól sem, mint a másik testvérünk.

És a testvérem felajánlotta, hogy mivel nincs jogosítványom, de jó lenne, mivel elhelyezkedés szempontjából is jó lenne, illetve ki tudja mikor lenne rá szükség (kisgyerekünk is van a férjemmel, jogosítványa csak a férjemnek van), hogy kifizeti nekem a jogosítványt.

Viszont én ekkora összeget nem szeretnék elfogadni. Úgy érzem, hogy bár ő neki ez az összeg nem hiányozna, de azért nincs sok milliója, hogy ez annyira mindegy lenne neki is.

De ugyanakkor a józan eszem azt mondja, hogy jó lenne, mivel a magunk erejéből jelenleg erre nem futja, időm pedig most lenne nyugodtan megcsinálni. És persze nem egy hasztalan dologról lenne szó, nem hülyeségről.

Viszont ugyanakkor nem szoktam hozzá, hogy az ölembe hulljon ilyen lehetőség, amim-amink volt, magam-magunk dolgoztunk meg érte és most ez miatt kicsit rosszul érzem magam.

Ti elfogadnátok a helyemben ezt a lehetőséget?



#segítség elfogadása #testvéri segítség
2014. máj. 7. 18:37
 1/9 A kérdező kommentje:

Annyit még írnék hozzá, hogy mindig is jó testvérek voltunk, nem jó módú családból származunk, de a szeretet mindig is meg volt köztünk és eddig, ha anyagilag nem is tudtuk segíteni egymást, de lelkiekben mindig ott voltunk és vagyunk a másiknak.

És ugyanúgy valószínűleg én is felajánlanám fordított helyzetben és lehet hogy a testvérem sem fogadná el szívesen az ajánlatot, ha ő lenne az én helyemben.:)

2014. máj. 7. 18:40
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kínos neked, hogy ekkora összeget ad a testvéred, akkor kezeld a pénzt kamatmentes kölcsönnek. Fogadd el a pénzt, szerezd meg a jogsit, és ha másképp nem megy akkor havi részletben fizesd vissza a pénzt neki.
2014. máj. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
HA szívesen adja elfogadnám, ha lenne én is támogatnám a testvéremet. A jövőben meg nem felejteném el :)
2014. máj. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem fogadd el, nehogy az anyagiak piszkolják be a jó kapcsolatot... persze ha szülőknek segít az OK, megteheti stb..
2014. máj. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elfogadnám, és később vagy visszaadnám a pénzt, vagy valahogy más formában viszonoznám.
2014. máj. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyuodtan fogadd el, mivel ezt önszántából teszi és téged is előre visz. Mond meg, hogy ezt kölcsönnek veszed és ha módod lesz rá viszonozod.
2014. máj. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azt csinálnám amit az első.Előre tisztáznám,hogy csak kölcsönként fogadom el és havi szinten X összegben törlesztek.Egy jogosítvány 150-170.000ft.Ez sok csak úgy.
2014. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Fogadd el.
2014. máj. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Igazából első körben nemet mondtam neki, elmondtam, hogy ekkora összeget nem szeretnék elfogadni, de ő mondta, hogy gondolkozzak nyugodtan rajta, mert nagyon szívesen odaadja ezt az összeget, ha esetleg később meggondolnám magam.

És igazából valószínűleg, ha legközelebb találkozunk, akkor meg fogom vele beszélni, hogy milyen érzések vannak bennem és a szerint közösen megbeszéljük majd, hogy mi legyen.

Amúgy ahogy ismerem, nem fogadná el, ha én visszafizetném neki, mert azt mondaná, hogy ezt nem kell visszaadjam.

2014. máj. 7. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!