Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elhunyt a testvérem. Érkezik...

Elhunyt a testvérem. Érkezik a számlájára kb.30 e Ft fizetése még, ezután nekem kell örökösödési illetéket fizetnem?

Figyelt kérdés
2014. máj. 16. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Van családja? Feleség, gyerekek?
2014. máj. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha te vagy az örökös, akkor elvileg igen. :( De kérdezd meg szerintem a hivatalt, vagy ügyvédet. Lehet, hogy ekkora összegnél elkerülhető.
2014. máj. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Jár még neki az a fizetés egyáltalán? Mert, ha nem, akkor vissza kell fizetned, különben jogosulatlanul felvett pénznek számít.


Amúgy, ha jár neki, akkor a hagyaték részét képezi, azt is át kell adni, és igen, illetéket kell az után is fizetned.

2014. máj. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bankszámla-követelés után nem kell illetéket fizetni. Ha a számla felett nincs rendelkezési jogod, a hagyatéki eljárás során a közjegyző szabadítja fel az örökös számára a hagyatékot. A jogerős közjegyzői végzéssel kell bemenned a bankba és ők fogják átutalni a számládra vagy készpénzben kifizetni. A közjegyzői eljárásért viszont fizetni kell.
2014. máj. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
mivel fizetést a ledolgozott munkaidőre kap, nyilván jár neki...
2014. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem volt családja, én leszek az örököse (bár ne így lenne). Igen jár még neki a fizetés, amit már rá is utalták a számlájára. Én zároltattam, hogy ne ketyegjenek a banki költségek.

Viszont nevetségesnek tartom, hogy ami még jár neki azért én miért kell, hogy fizessek! Elég viccesek a törvények!

Anyukám sajnos szintén elhunyt és az utolsó nyugdíját még fel vehettük és nem kellett fizetni érte. Köszönöm a súgásokat!

2014. máj. 17. 15:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha volt hozzáférésed a számlájához, akkor meg kellett volna várni az utolsó fizetés beérkezését, azt felvenni és utána zároltatni a számlát. Ameddig a számlán pénzmozgás van, addig ketyeg a bankköltség is. Itt most felvetődik a kérdés, hogy csak zárolták vagy meg is szüntették a számlát. Mert a bankköltséget csak a számla megszüntetésével lehet megúszni. Ha megszüntették, akkor azon már nem fogják jóváírni az utolsó fizetést, hanem visszaküldik a munkáltatónak, mert a számla, amire küldte már nem létezik. Akkor pedig macerásabb lesz hozzájutni. Akkor kell a közjegyzői végzés, miszerint te vagy az egyedüli és kizárólagos örökös, mert csak arra fizetik ki neked.
2014. máj. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen ezt elrontottam és csak zárolták! Köszönöm a törődést!
2014. máj. 18. 11:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én írtam a 4. és 8. választ. Tényleg elrontottad, de ez az elrontás jobbik esete. A zárolt számlán így megjelenik a munkabér, a jogerős közjegyzői végzés birtokában bemehetsz a bankba, megszünteted a számlát, végelszámolást csinálnak, és a fennmaradó összeget kifizetik neked. Arra ügyelj, hogy a számla bekerüljön a hagyatéki eljárásba, azaz a közjegyzői végzésen szerepeljen.
2014. máj. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Pont ma kaptam meg az önkormányzattól, hogy miket vigyek be.
2014. máj. 19. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!