Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kamu örökösödési e-mail?

Otcseh kérdése:

Kamu örökösödési e-mail?

Figyelt kérdés
Kaptam egy e-mailt egy külföldi ügyvédtől, hogy a kliense aki nemrég meghalt valószínű a rokonom és válaszoljak az e-mail-re.Gondolom, hogy kamu csak kíváncsi vagyok mi történik ha válaszolok de nem szeretném ha utána mindenféle vírust vagy bármit küldözzenek esetleg feltörjék a gépem.Hallott már valaki erről az e-mailről,kaptatok már ilyent?
2012. márc. 7. 06:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Kamu, állítólag elkérnek egy bizonyos összeget tőled, előlegnek, és lelépnek vele.
2012. márc. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Persze, ez már régi trükk. Ilyet mindenki kap, ugyanúgy, mint viagrás reklámokat :D
2012. márc. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne válaszolj, töröld ki az üzenetet, sok így átvert emberről még nem hallottál?
2012. márc. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá a neten: Csisztu Zsuzsa is belefutott hasonlóba, ha jól tudom Ausztráliából írt neki egy állítólagos ügyvéd, hogy valami rokon meghalt, rá hagyott mindent, utaljon át majdnem 1000.000 Ft-ot, és akkor elindul az örökösödési ügy. Csisztu át is utalta, és azóta sem látta a pénzét sem, meg az ügyvédet sem.



Egyébként honnan a bánatból tudná bárki is az email címedet? Pont a tiédet? Úgy hogy találomra elküld egy csomó emailcímre, aztán csak lesz egy balek, aki beveszi.


Ha valami tényleg fontos lenne, akkor lakcímre menne hivatalos levél.

2012. márc. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Még Trutykó műsorában is volt róla műsor.
2012. márc. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez sajnos hasonlo, mint amikor egy ember pecazik, tehat a "csalit" bedobja, de tobb helyre, es var, hiszen lesi a kapast, hogy kifog erre raharapni! Amikor ez megtortent, akkor ujra egy ujabb "csalit" fog bedobni, itt mar kuld egy ujabb levelet, amiben talan megnevezz osszeget, ingatnlan erteket, es azert fog kerni penzt, mivel "futarral" kuldik el ezt a penzt a biztonsagod erdekeben, de mar keri az adataidat is!

Naponta erkeztek ilyen levelek evekig, s mivel nem reagaltunk erre, igy mar latjak, hogy rossz vizen eveznek, igy odebb alltak.

2012. márc. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
..elozo vagyok, egyebekent ami szinten meglepo, hogy Sindey es Afrikabol kuldik ezeket gyakorta, de mar arra hivatkoznak pl., hogy egy afrikaban dolgozo amerikai stb. bank tulajdonos, ceg tulajdonos, aki elhunyt, s teged nevezett meg orokosenek!
2012. márc. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Én válaszolnék, mert akár igaz is lehet, de nem fizetnék egy fillért sem semmiért.
2012. márc. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

11:13

Valaszolnal, tehat megadnad az adataidat, amit kertek, ez pedig mar veszelyes lehet szamodra, foleg ha van bankszamla szam, mivel horgasznak, de eleg fejlettek ahhoz, hogy "levegyek" azt a penz a szamladrol, ami eppen ott van! Erre is volt mar pelda.

2012. márc. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Már miért adnám meg a számlaszámomat?


Írja csak meg az az ügyvéd, hogy pontosan hogy voltunk rokonok, annak utána tudnék kérdezni a családban, hogy lehetséges-e egyáltalán.

2012. márc. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!