Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom eléggé elcseszte az...

A húgom eléggé elcseszte az életét. Ti támogatnátok? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Fiatalon összejött egy idősebb pasassal, akitől teherbe esett. 18 éves volt. Kikönyörögték anyuéktól, hogy a pasi odaköltözhessen. Ő egyébként dolgozik, a húgom leérettségizett. Most pedig bejelentette, hogy újra terhes, mert nem akartak várni a következő babával, nem akartak nagy korkülönbséget.

Anyuék kitették őket. Most egy lukban húzzák meg magukat, mert többre nincs pénzük.


Nagyon sajnálom őket, főleg a gyerekeket, de nem tudom hogyan tudnék segíteni.


Van annak értelme, hogy anyagilag támogatom őket?


2014. máj. 29. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Maguknak köszönhetik. Ha a húgod olyan felelőtlen, hogy a semmire szüli a gyerekeket, akkor nincs értelme anyagilag segíteni őket.
2014. máj. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Oké, a szüleidnek ez így kényelmetlen, nyilván pénzbe kerülnek, stb, ezt meg is értem. De az hogy kirakom a gyerekemet, aki éppen TERHES, és egy másik kisgyereket is nevel, elég gáz. Az ilyen ne nevezze magát szülőnek.
2014. máj. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

vennék neki pelust ételt gyümit olyan dolgot ami talán már luxus nekik

ruhákat a gyerekeken ilyesmit

2014. máj. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
En inkabb az anyadat raknam ki valahol az eszaki sarkon. O nem anya csak szulo. nem tudna olyat tenni a gyerekem, hogy kitegyem egy kicsi gyerekkel plussz varandosan.
2014. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sajnos a húgom és a drága párja elég sokat tettek érte :-(

Össze-vissza hazudoztak, rendszeresen mindenféle előzetes egyeztetés nélkül leléptek otthonról a baba nélkül, nem törődve azzal hogy anyuéknak más dolguk lett volna, meglopták őket stb. Épp eleget tűrtek a szüleim.

2014. máj. 29. 18:53
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

szerintem megérdemli hogy kirakták.

jó ötlet, hogy segítesz nekik, de csak konkrét dolgokkal, ne pénzzel! a pénzt úgyis elszórnák. gondolom a másik baba ruhái még megvannak, azt nem olyan fontos adnod, de babaételt, vagy nekik krumplit, zöldséget, húst vehetsz. aztán gazdálkodjanak belőle.

2014. máj. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5%

Igen, támogatnám: pl. elvinném egy pszichiáterhez, TB-re is van pszichiáter. A Gyámügynek szólni kell, mert sem kisgyerek, sem csecsemő nem élhet "lukban". Anyád és apád pedig ássa el magát szégyenében!


Ha anyagilag elkezded őket támogatni, akkor te leszel a fejőstehén. Soha nem fogsz tudni tőlük megszabadulni.


Menj be a gyámhatósághoz, aztán keress nekik krízisszállót, albérletet. Ha a pasi munkaképes, akkor tud dolgozni, csak akarnia kell. Tessék szépen összeházasodni, és felvállani a felnőtt létet, ha már két gyerek lesz. A pasi szedje szépen össze magát, és jöjjön ki külföldöre. Rengeteg meló van, ahol képzetlen és alig nyelvtudással élő embereket keresnek, pl. építkezésekre. Gürizzen a családjáért reggeltől estig, mint annyian mások.


Ja: és te is, a a testvéred is szóba se álljatok többé a szüleitekkel! Azért, mert a húgod "elcseszte" az életét ők a leginkább felelősek - ha tetszik, ha nem.

2014. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Őszödi Ferenc ***** válasza:
88%
Nem értem, miért kell bántani a kérdező szüleit. A húga nagykorú, felnőtt nő, akinek van egy felnőtt párja, akivel vállaltak kettő darab gyereket. Én teljes mértékben támogatom a fiatal pár önállósodását. Sok sikert!
2014. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8%
Nem a lányon van a hangsúly, hanem a kisgyereken és a magzaton! Ha édesanyádat kitették volna veled és a húgoddal együtt, megnézném, mit hápogott volna!
2014. máj. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16%
Ezt én is megdöbbentőnek tartom, hogy egy szülő hogy képes a várandós lányát kirakni otthonról egy kisgyerekkel együtt. Még akkor is, ha ezer rossz dolgot elkövetett, legalább a kisbabára tekintettel segítettem volna a lányom.
2014. máj. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!