Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti tamogatnatok igy a szuleite...

Ti tamogatnatok igy a szuleiteket?

Figyelt kérdés
A szuleim nem voltak a legjobb szulok sohasem, dehat senki sem tokeletes, es igyekszem elfelejteni a multbeli serelmeket, tisztelem,szeretem oket. Elegge lecsusztak mikor apu 3 evig munkanelkuli volt, most 1 eve van munkaja, amibol epp, hogy megelnek, anyum munkanelkuli, veluk el meg az ocsem is. Felhalmoztak par hitelt, ami bar ertheto, szerintem sokat koltenek sajnos ertelmetlen dolgokra is. En elkoltoztem, igaz tudok felretenni, viszont be is osztok minden fillert. A szuleimnek 2 haza volt, egyet rairattak a noveremre, aki le se tojja oket. Engem mar kb mindennek elhordtak, mert hogy nem adok haza penzt, pedig szukseguk van ra. 5eve elek kulfoldon, eleinte tamogattam oket havi 100ezerrel. Aztan ez elmaradt, mert kozben eldontottem, hogy tovabb kell tanulnom, igy most meg kell keresnem annak az arat is. Illetve feltunt, hogy hulyesegeket vesznek belole. Gyakorlatilag ugy erzem, hogy most kitagadtak, meg az ocsem is. Ok azt mondjak ott van meg a 2. haz, ami igaz is, de az jobb esetben is felezve lesz, meg milyen ez mar? Csak azert, mert o a legidosebb? Nem sajnalom tole, meg annak orulnek a legjobban, ha sose tudnam atvenni a hazat, mert mindig elnenek, de nem igazsagtalan ez? Foleg, hogy o soha 1 fillert se adott haza? Egy ideje emiatt nagyon megromlott a kapcsolatunk. Gondolkodtam mar azon is, hogy esetleg direkt csak csekkeket fizetnek be helyettuk, de szerintem azzal se lennenek elegedettek. Legutobb elelmiszert, tisztalkodoszert vettem nekik, mert gondoltam azok fontosak, igy megsporoljak ezt a penzt, meg igy legalabb tudom, hogy nem koltik hulyesegekre. Ezen kiakadtak, hogy ezzel szurom ki a szemuket? Ha nem adok semmit, akkor az a baj, hogy hazamegyek neha, akkor is csak eszem, viszem a penzt, meg ott alszok,nem kell szallodara kolteni, de haza nem adok. Ha nem megyek haza, csak evi 1x, akkor az a baj. Komolyan nem tudom, hogy tudnam ezt megoldani. Legegyszerubb az lenne, ha csak adnek nekik mindig egy kis penzt, de tudom, hogy pl. 30ezertol mar megsertodnenek, tobbet meg nem akarok adni nekik, mert egyszeruen mar nem tudok bennuk megbizni. Na, meg mert magamtol is megvonom valamilyen szinten. Szoval, ha en megtehetnem, de sporolok, akkor szeretnem, ha ok is megprobalnak, foleg, hogy nekik szukseguk van ra. Folyton predikalnak rola, hogy milyen nehez az elet, mennyit sporolnak,de szerintem csak a szajuk jar, es ezt nagyon faj latni. Ha meg megemlitem-nem veszekedes celjabol,csak azt szeretnem, hogy fejlodjenek-akkor jon az osszeveszes. Ti mit tennetek a helyemben?
2013. szept. 28. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát elég gusztustalan szüleid vannak, jól kihasználnak, mondhatom!! Ne hagyd, én egy fillért sem adnék, az tuti, de nem is mennék haza.
2013. szept. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mar ezen is gondolkodtam, de nekem csak ok vannak, egyszeruen mondjak le roluk? Neha egesz jol megvagyunk, ilyenkor nagyon optimista vagyok. Aztan eltelik kisido es folyton ez a penz dolog jon fel. Es sajnalom ezt az egeszet, mert bar apum se tud a penzzel banni, o nem varja el, de anyum miatt apum se tudom latogatni, mert folyton vita van. Akkor most anyum miatt mondjak le az egesz csaladrol? Bar oszinten, apum mindig elhanyagolt minket gyerekkent, 1 kozos programot nem tudok mondani a gyerekkorombol, de megis most ugy erzem, o is erzi, hogy anyum nem 100%-as, csak hat nem tud mit tenni.
2013. szept. 28. 16:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne járj haza, és ne beszélj velük. Csak minden hónapban küldd a pénzt. Amennyit tudsz, szerintem a 30ezer rendben van. Így nem kell hallgatni a hülyeségüket, de mégis segíted őket.
2013. szept. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy tudni szeretnem mire koltik. Nem szolok bele, amig nem hulyesegekre. Tudom, hogy nem szabad megmondani, nem is tettem meg, csak magamban "mergelodtem." Bar nem verem fogamhoz a garast, de lesem az akciokat, meggondolom mit veszek meg, es igyekszem minel tobb penzt felretenni, hogy eltudjam magam inditani az eletben, es ne mindig egy garzonban kelljen elnem es ejjel-nappal guriznem. Mivel senki sem tamogat, igy ugy velem minel nagyobb tartalekra van szuksegem. De tudom, hogy nekik meg rosszabb, ezert adnek is nekik szivesen. De mar nem tudom, hogy tenyleg kellene e. Mert ugy erzem, ok csak "penznyelok". Ha havi 1 milliot adnek, nekik az se lenne eleg. :( Masfelol meg folyton csodalkozom, hogy kepesek tamogatas nelkul ennyi penzbol kijonni. Tehat ha ra vannak szorulva megis tudnak sporolni...az ocsemet sajnalom nagyon. Neki felajanlottam, hogy finanszirozom a tanulmanyait, mert tudom milyen nehez, ha nincs aki elindit. De vegul elment egy tok mas iranyba, amit egyedul csinal, gondolom anyum hatasara. :S
2013. szept. 28. 16:20
 5/7 anonim ***** válasza:

túl sokat filózol ezen... én élném a saját életemet külföldön, annyit adnék, amennyit jónak látok, aztán anyu mehet a sóhivatalban. Hazajöttemkor ott aludnék, és próbálnám a pénz témát kerülni. Hogy mikre költik avval ne törődj, láthatod, hogy anyád szarka módjára viselkedik, mindig a legcsillogóbb dolgok kellenek neki.

Szóval adj haza, de ne törd azon a fejed mi lett a pénzzel. Ha elherdálja, az ő baja, te már nem élsz velük, nem neked nem jut majd vacsora, ha odáig fajulnak a dolgok.

Tanulj csak tovább, és tojd le őket...ilyen családot kaptál, nem a te hibád. Hiába vagy már tőlük nagyon messze, még mindig függesz tőlük, erről már ideje lenne leszoknod.

2013. szept. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazabol azert filozom, mert nem szeretnek adni, pont amiatt, mert hulyesegekre koltik, igy azt kolthetnem en is ertelmesebb dolgokra. Igy viszont szar embernek erzem magam. Es most nem tudom mit valasszak. Viszont nagyon szivesen adnek, ahogy eddig is tettem, ha nem herdalnak el baromsagokra, ha az a penz TENYLEG segitene. Ennyi erovel viszont tenyleg kidobhatnam a kukaba is, amit meg bevallom sajnalnek, hisz nem kis faradtsaggal keresem meg. Erted a problemat? Most emiatt zsugori vagyok? Mar nem is tudom. :S
2013. szept. 28. 18:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nézd, én csak annyit adnék, amennyi miatt nem kell nélkülözni egy fikarcnyit sem. Ha az "csak" 30ezer, akkor annyi. Mond meg nekik, hogy most neked sem megy már olyan jól, csak ennyit tudsz adni... Aztán vagy megelégednek, vagy nem...
2013. szept. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!