Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Apa a testvéremmel külföldre...

Apa a testvéremmel külföldre szeretne utazni, anyát és engem itt szeretne hagyni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Apa és anya elszeretnének válni. Apa a hazájába, Jemenbe(!!) szeretne költözni, de vinni szeretné a 8 éves tesómat, akivel már kiskorunk óta nagyon jóban vagyunk. Gondolom,ha elmegy külföldre, apát és a tesómat se láthatom soha, max. egyszer, ugyanis apa azt mondta, ezért nem fog jegyet kidobni, hogy eljöjjön ide. Anya meg nem vesz jegyet azért, hogy a " büdös" apámhoz elmenjek és anya meg én is azt szeretnénk, ha a testvérem itthon lenne, a tesóm meg állítása szerint "nem tudja" hova szeretne menni, anya szerint apa megfenyegette. Mit csináljak? Újra békét lehet varázsolni a szüleim között? És ha nem, hogyan győzzem meg apát, hogy ne menjen el vagy legalább a húgom maradjon itthon?

15/L



2014. jún. 1. 14:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
32%
Anyukadnak nem kellett volna egy "budos" Jemen-bol szarmazovaal kezdeni, sot, ket gyereket is szulni neki. A ket felnott csinalja itt a balhet. Meg lehetne ezt szepen beszelni, hogy ti testverek tudjatok tartani a kaapcsolatot. Na de a budos arab, meg a hulye magyar erre nem gondol.
2014. jún. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem a bíróság dönt válás esetén a gyermek elhelyezéséről?
2014. jún. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs mit tenned. Fogadd el, hogy az életed ilyen irányt vesz innentől.
2014. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, jobban jársz lány létedre, ha nem mész Jemenbe.

Az édesapád itt európai módon élt. A hazájában viszont teljesen mások a szokások. Egy lány ott egyenlő a 0-val.

2014. jún. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Magyar állampolgárok vagytok ti, gyerekek?

Hála az égnek nem tudom, hogy működik ez, de azt hiszem, hogyha magyar állampolgárok vagytok, akkor nem lehet egy szó nélkül kivinni titeket az országból, ha anyukátok bírósághoz fordul és elindítja a gyermekelhelyezési pert.

2014. jún. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Hallgass 4-esre, bizony teljesen igaza van.
2014. jún. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég! Egy lány gyereket egy muszlim országba vinne?

A húgod búcsúzzon el a normális élettől.

Szerintem a saját szintjén világosítsd fel, mi vár ott rá.


Csador, felügyelet, pár év múlva megtervezett házasság, engedély nélkül a házból sem léphet ki, a lánygyerekeket alig taníttatják vagy sehogy sem, a nő nem számít teljes értékű embernek, a bíróságon is csak úgy tanúskodhat ha van mellette férfi, aki megerősíti, amit mond és még sorolhatnám...az eszem megáll anyád, hogy tudott egy ilyennel össze jönni.


Először is egy kicsi lányt nem nagyon szoktak apukának ítélni hacsak anyukával nincsenek gondok.

Másrészt ha apuka muszlim akkor anyukád szerintem nyugodtan számoljon be a bíróságon, hogy ilyen körülmények közé nem akarja elengedni a gyerekét pláne, hogy a pasi kijelentette, hogy ő nem hozza haza látogatni, holott egy gyereknek mindkét szülőjére szükség van.

Ha meg arra gyanakodtok, hogy megfenyegette a húgod akkor el kell mondani ezt is sőt elvinni egy gyermek pszichológushoz, hogy elbeszélgessen vele.

A húgodnak meg mondd meg, hogy apától nem kell félni akármit mond mert nem bánthatja akkor lesz neki rossz ha elmegy vele.

Mellesleg azt hiszem válásnál nem szokták ilyen korban megkérdezni a gyereket, hogy kinél akar maradni ezt valahogy 14 vagy 16 éves kor körül szokás. Ilyen korban még a bíró dönti el, kihez kerül a gyerek.

Én fix, hogy nem engedném el. Ha már ott van a gyerek akkor ott az apja parancsol neki még a közelébe se engedheti az anyát.


A húgod meg mindenképp itthon kell tartani ha normális gyerekkort és normális életet akartok neki mert egy ilyen helyről csak a férje vagy az apja engedélyével jöhet el azt meg nem fogja megkapni.

Sőt elég gyakori, hogy a pasi a láthatáson magával viszi és sose látjátok többet.

Felügyelet nélkül nem is engedném a láthatást. Erre vigyázzatok.

2014. jún. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi kérdező.


Először is, ha te édesanyádnál szeretnél maradni, azt a bíróság a te esetedben már perdöntőnek ítéli - testvéreket pedig szinte soha, csak a legextrémebb esetekben választanak szét. Egy 8 évest meghallgatnak, de nem nyom sokat a szava a latban (ugye ő még afelé hajlik, aki többet ígér neki). Tehát ha te egyértelműen édesanyádhoz szeretnél kerülni, jó eséllyel a tesvéred is oda fog.


A testvéred egyébként lány? Ha igen, mutass meg neki ijesztegetésből 1-2 dokumentumfilmet, milyen sorsa van ott a lányoknak. Nem állítom, hogy édesapád bármi rosszat szeretne neki, DE a társadalom ettől még úgy fog hozzáállni, mint egy utolsó csótány ellőmasinához, és ezt nem teszi jóvá semmiféle szülői ragaszkodás vagy szeretet.

2014. jún. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Uramisten! Fogalmam sincs, mi lesz őszintén, de azt tudom, hogy ha a húgom elmegy Jemenbe, akkor milyen élete lesz:(. Nem fogja tudni megszokni, anya is ezt mondta, de apám hajthatatlan és azt mondta, ha a húgomat viszi akkor már ennyiből engem is elvihetne. Szóval most ott tartunk, hogy vagy mindketten elmegyünk Jemenbe, vagy csak apa húz el abba a szarba. Az a baj, hogy mindenképpen rosszul sül el a dolog

1. Ha apa és a tesóm megy el, akkor soha többé nem látom őket.

2. Ha apa a húgom és én megyünk el, akkor soha nem látjuk anyát + nem szeretnék ilyen életet élni, mint ahogyan ott élnek a nők.

3. Ha csak apa megy el, akkor már nem látom viszont soha az életben.

2014. jún. 1. 15:17
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Az van, hogy apukádból előjött az arab vér. És persze a kisebbik lányt vinné, akit jobban be lehet törni majd.

Váljanak el, és a bíróság majd elhelyezi a gyerekeket. Apukád pedig menjen vissza a hazájába, ti jobban jártok, ha Európában maradtok, nem az ötszáz évvel lemaradt arab térségben éltek.


Ha apukáddal többet nem is találkozol, az szomorú lenne, de az még rosszabb lenne, ha bármelyikőtök egy arab, muszlim országba kerülne.

2014. jún. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!