Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnám tudatni ezt a...

Hogyan tudnám tudatni ezt a Húgommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Először is 18 éves(f) vagyok,húgom 10.

Az a probléma hogy nem akarom hogy ilyen Essemm,Mr.Busta féle zenéket halgasson.Ő nem is hallgatna ilyeneket csak aza gond hogy van egy osztálytársa(elkényesztetett lány) aki rá akarja eröltetni.Már többször is észrevettem hogy amikor azzal a lánnyal játszik,nála alszik(na ez a legrosszabb) és hazajön teljesen más.Nem tudom máshogy mondani de beképzelt,felesel és bunkó stílust vesz fel.És utána anyumékat nyaggatja azzal h Garage polót akarok meg iylenek,mert az a kis elkényesztetett lány is azt akar.Hogy adjam tudtára hogy ez az egész Essemmes dolog nem neki való.

Anyumnak mondtam ezt,meg is probált megérteni de ő mégse az a korosztály aki ismerni az ilyesfajta zenét.Félre ne értsetek,nem ellenzem ezt a fajta zenét,sőt én is szeretem de ez egy 10 éves lánynak nem való,mert vannak elég csúnya számok is.A legfőbb gond az a kis hülye lány akitől beképzelt és nagyszájú lesz a húgom.Nem tudom mit csináljak.Már többször eltiltották attóla kis hülyétől a húgom egy-egy nagyobb hiszti miatt,de 1 hét után mégis áttmegy hozzá anyámék meg el is felejtik mi volt 1 héttel korábban.Segítsetek kérlek.A húgom egy értelmes,aranyos,okos lány de az a lány rossz hatással van rá.Bármi kérdésetek van írjatok!



2014. jún. 6. 21:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy nagyon szeretem a húgomat és BÁRMI tanács jól jön hogy mit kéne csinálnom.
2014. jún. 6. 21:52
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt anyádék fejében kell rendet tenni azzal a lánnyal kapcsolatban, amíg ők engedik, te mondhatsz, amit akarsz. Esetleg legyen egy apropó, amikor az illető lányból kiprovokálod, hogy mocskos trágárul káromkodjon, vagy ilyen harlemi stílusú rongyosra tépett, szakadt cuccban ott nálatok megjelenjen(hogy ezt hogy intézed el, passz)... szerintem ennyi anyudnak is elég lenne, hogy bemártódjon az illető lány... De amíg ez nem történik meg, addig szerintem falrahányt borsó...


Nem mondtad, hogy ennyire mélyen lenne az a lány, de ha rabolt(vagy esetleg ölt, vagy kísérletet tett rá), nálam az is elég lenne. Nem vagyok mondjuk szülő, és pláne nem ismerem azt, hogy a szüleitek nagyon liberálisak úgy általában is, vagy csak ebben az egy ügyben húnynak minden felett szemet(vagy inkább úgy mondanám, hogy a homokba dugják a fejüket)

2014. jún. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pont abban a korban van, amikor keresi a helyét a világban. Kéne neki egy alternatív példakép a másik lány helyett. Akire felnézhet, akit követhet. Nincs barátnőd, vagy valaki lány, akivel jóban vagy és akit megkérhetnél, hogy próbáljon kapcsolatot teremteni vele? Persze akár te is próbálhatsz közelebb kerülni hozzá, menő közös programokat csinálni. És persze közben példát mutatni neki viselkedésben.

A tiltás kétélű fegyver, lehet, hogy csak azt éritek el vele, hogy még jobban elvadítjátok. Inkább próbálj meg közelebb férkőzni hozzá, és finoman terelgetni abba az irányba, hogy nem feltétlenül helyes amit a barátnője csinál, hallgat, stb.

Egyébként nagyon rendes báty vagy :)

2014. jún. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Az lemaradt, hogy megpróbálhatnátok a másik lány szüleivel is beszélni, és valami közös megoldásra jutni. Talán ők nem is tudják, hogy mit hallgat a lányuk.
2014. jún. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Akkor pontosítom magam,lehet félreérthető voltam,mert tényleg nem kedvelem a barátnőjét.

A lány el van kényesztetve,de nem ilyen "alvilági" féle.jól tanul,csak az a gond vele hogy mindent megtehet és húgom is ezt akarja.Normális családból származik.A barátnőjénél minden hétvégén van valaki.Ha húgom barátkozik mással,akkor hirtelen az a lány hívja átt magához hogy ne a húgommal barátkozzon,hanem vele.

Sajnos barátnőm nincs.

2014. jún. 6. 22:13
 6/8 A kérdező kommentje:
Jameg persze amikor én ottvagyok vele és erről próbálnék beszélni vele akkor mondja hogy nem tetszik neki,meg minden.Itthon nem is halgattja ezeket,hanem olyan zenéket amiket tényleg szeret és neki való.
2014. jún. 6. 22:14
 7/8 Kiyoko22 ***** válasza:
Nos hát ez tényleg nehéz helyzet (tudom, hisz én is hugica vagyok). Egy viselkedésről szóló könyvből idézve: Az ember helytől és helyzettől függően változtatja személyiségeit, tehát a jelenlévők kiléte is számít. A hugod, mindössze követi a beilleszkedés "ösztöneit", azaz hasonlítani akar valakihez akit megfelelő példának tart. A baj csak az, hogy mi hugik makacsok vagyunk és ha megpróbáltok eltiltani valamitől akkor általában mégjobban meg akarjuk szerezni ezt. Nem tudom nálatok hogy van, de a kissebb lánytesók még ha nem is látszik mindig, a bátyjukra felnéznek (meg persze imádják piszkálni). Tudom, hogy idős vagy meg minden, de ehhez általában az a megoldás, hogy valami értékesebbet kell mutatnod a hugodnak pl.: a köztetek vagy a szülők közt lévő köteléket. Játszhatnál vele néha, mutathatnál neki példát, és így figyelembe venné a véleményed. Mindenesetre ez nem olyan dolog amit 1 nap alatt helyre lehet hozni (mert még ha sikerülne is abból valószínűleg visszaesés jönne). Nos akkor sok sikert, remélem adtam jó tanácsot ;)
2014. jún. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tölts vele időt, beszélgess vele, mutass példát. Ennyit tehetsz, és hosszú távon valószínűleg elég is.
2014. jún. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!