Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Utálom a testvérem! Mit...

Utálom a testvérem! Mit csináljak vele? 17/L

Figyelt kérdés

10 éves, lány. Gyakorlatilag miatta romlott meg anyámmal a kapcsolatom, akitől már szintén rosszul vagyok.

A húgom egészen kicsi korától kezdve tönkretette az életem. Az első 7 évemben a világon semmi bajom nem volt, mindig én voltam a nyugodt, a könnyen kezelhető gyerek, akivel soha semmi gond nincsen. Csak folyton anyámék fülét rágtam egy tesóért. Aztán 7 évesen meg is kaptam. Csakhogy maga lett a rémálom. Olyan hisztis, nehezen kezelhető, elviselhetetlen gyereket máig sem láttam soha, mint amilyen ő lett. Mire 1 éves lett, én már tele voltam sebhelyekkel, mert ütött-vágott, harapott és mart. Ezt persze nem is fejezte be úgy 5-6 éves koráig. A szüleim persze tojtak rá, ahogy rám is, főleg anyám. Tudom, ez így teljesen úgy hangzik, mintha azért utáltam volna meg, mert féltékeny lettem. Én voltam mindig mindenben a bűnbak, akkor is, ha én voltam csupa vér, mert a kis hülyére megint rájött az ötperc. Egy szobában kellett élnek vele 14 éves koromig. Pokollá tette az életem. Nehéz ezt így összeszedni, hogy miket csinált. Főként a folyamatos hisztizés, mardosás, a cuccaim és minden számomra fontos dolog tökretétele, szétszedése és az, hogy én voltam mindig a hibás, mert én vagyok a nagyobb. Ahogy nőtt, úgy lett egyre gonoszabb úgymond. Már ott tartunk, hogy olyanokat pofázik vissza nekem, hogy az állam is leesik. Úgy viselkedik, mintha legalább a kutyája lennék vagy ha ő lenne sokkal idősebb. Lényeg a lényeg, én nem tehetek ellene semmit, nem üthetem meg, ha meg ordítok, akkor kapom a taslit apámtól. Olyan feszültség gyülemlett fel bennem és annyi sérelem, hogy múltkor nagyon közel voltam hozzá, hogy úgy felképeljem, hogy felnyalja az egész udvart. Gyakorlatilag az éltet, hogy mielőtt elmegyek albérletbe, úgy megverem, hogy attól koldul. De egy kiadós pofon mindenképp jár neki! Tudom, ez ijesztő, hogy idáig fajultak a dolgok, de ha anyám nem nevelte meg, nem védett meg engem soha, akkor majd nekem kell. Eddig az erőviszonyok miatt nem tettem, most meg fogom.

Nem tudom, hogy mit csináljak az indulataimmal, mikor az utcán megszégyenít és hasonlók. Anyám meg apám meg meg sem hallja.

Mit csináljak?


2014. jún. 7. 18:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Talán le kéne ülnöd a szüleiddel megbeszélni a dolgokat, hátha segít.
2014. jún. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Majd ha elmész olvass be a szülednek is, hogy mekkora balfäszok, hogy kivételeztek a tesóddal.
2014. jún. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Üjj le és beszélgess el a szüleiddel hogy ez nem mehet tovább. Ha ez sem segít, mindjárt 18 vagy, minél előbb költözz el/menj koleszba.
2014. jún. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és kezdj el sportolni, hogy az a pofon jó nagyot csattanjon. :D
2014. jún. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem akarok én ezen már semmit sem megbeszélni. Nem is lehetne. Akkor is, mint mindig, az lenne a válasz, hogy én voltam a hibás, azért viselkedik így.

Az utóbbi időben volt, hogy próbált normális lenni, már túl "kedves" is, de nem tudok rá máshogy nézni. Gyűlölöm, ezen nincs mit szépíteni, és ez nem is fog változni. Rosszul vagyok a hangjától, a látványától, a dolgaitól, mindentől, ami vele kapcsolatos.

Hatalmas k.va lesz belőle, ez már most látszik. Csak nyávogva tud beszélni, egyfolytában játssza az agyát, ribinek akar öltözni, igénytelen, gusztustalan, elviselhetetlen.

Én meg megijedek magamtól.

2014. jún. 7. 18:17
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Vágd jól szájba mikor eltudsz szabadulni ebből a házból és mondd neki,hogy majd pár év múlva gondoljon vissza erre mikor nem szólsz hozzá.
2014. jún. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mikor szórakozik, gondolj arra a hatalmas! pofonra amit kapni fog tőled akkor, amikor elköltözöl.

Hogyha mindig mindenért én lennék a hibás, lehet már most most kapna egyet. Nem kell hogy a földet nyalja meg, csak csattanjon egy nagyot.

2014. jún. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam, hogy nem kaptam meg, hogy milyen gonosz vagyok :)

Ezek szerint tényleg nem velem van a gond. Lehet, hogy meg sem várom azt a kirepülést, majd ha egyedül leszünk otthon és szemétkedik (bár akkor nem nagyon mer), megkapja a tasliját.

2014. jún. 7. 18:27
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Áhh még otthon vagy ne csapd meg,úgyis beárul azt lehet kivágnak otthonról a szüleid.

Amikor viszont eltudsz szakadni otthonról add meg neki ami jár.Nekem már a leírásod alapján is egy undok béka,és még alig tudunk arról valamit mi megy nálatok.Na ezért nem akartam én sosem kistesót.

2014. jún. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem nincs ilyen rossz tesóm(de ő is el lett kényeztetve,persze nem ennyire) egyszer ellopta a zsebpénzem és chipset vett belőle a barátainak.Akkor valami elpattant és akkora pofont adtam neki hogy perdült egyet,soha többet nem nyúlt a dolgaimhoz és nem ment a szobámba.Néha fenyíteni kell,ha pedig a szüleid elkezdenek téged hibáztatni tedd az ártatlant és próbáld leutánozni a testvéred technikáját.

Engem akkor az dühített hogy jó kis alsós venni akart magának valamit,de az hogy nem is magára költötte,a hülyesége nagyon feldühítettXD

2014. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!