Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Utálom a testvérem! Mit...

Utálom a testvérem! Mit csináljak vele? 17/L

Figyelt kérdés

10 éves, lány. Gyakorlatilag miatta romlott meg anyámmal a kapcsolatom, akitől már szintén rosszul vagyok.

A húgom egészen kicsi korától kezdve tönkretette az életem. Az első 7 évemben a világon semmi bajom nem volt, mindig én voltam a nyugodt, a könnyen kezelhető gyerek, akivel soha semmi gond nincsen. Csak folyton anyámék fülét rágtam egy tesóért. Aztán 7 évesen meg is kaptam. Csakhogy maga lett a rémálom. Olyan hisztis, nehezen kezelhető, elviselhetetlen gyereket máig sem láttam soha, mint amilyen ő lett. Mire 1 éves lett, én már tele voltam sebhelyekkel, mert ütött-vágott, harapott és mart. Ezt persze nem is fejezte be úgy 5-6 éves koráig. A szüleim persze tojtak rá, ahogy rám is, főleg anyám. Tudom, ez így teljesen úgy hangzik, mintha azért utáltam volna meg, mert féltékeny lettem. Én voltam mindig mindenben a bűnbak, akkor is, ha én voltam csupa vér, mert a kis hülyére megint rájött az ötperc. Egy szobában kellett élnek vele 14 éves koromig. Pokollá tette az életem. Nehéz ezt így összeszedni, hogy miket csinált. Főként a folyamatos hisztizés, mardosás, a cuccaim és minden számomra fontos dolog tökretétele, szétszedése és az, hogy én voltam mindig a hibás, mert én vagyok a nagyobb. Ahogy nőtt, úgy lett egyre gonoszabb úgymond. Már ott tartunk, hogy olyanokat pofázik vissza nekem, hogy az állam is leesik. Úgy viselkedik, mintha legalább a kutyája lennék vagy ha ő lenne sokkal idősebb. Lényeg a lényeg, én nem tehetek ellene semmit, nem üthetem meg, ha meg ordítok, akkor kapom a taslit apámtól. Olyan feszültség gyülemlett fel bennem és annyi sérelem, hogy múltkor nagyon közel voltam hozzá, hogy úgy felképeljem, hogy felnyalja az egész udvart. Gyakorlatilag az éltet, hogy mielőtt elmegyek albérletbe, úgy megverem, hogy attól koldul. De egy kiadós pofon mindenképp jár neki! Tudom, ez ijesztő, hogy idáig fajultak a dolgok, de ha anyám nem nevelte meg, nem védett meg engem soha, akkor majd nekem kell. Eddig az erőviszonyok miatt nem tettem, most meg fogom.

Nem tudom, hogy mit csináljak az indulataimmal, mikor az utcán megszégyenít és hasonlók. Anyám meg apám meg meg sem hallja.

Mit csináljak?


2014. jún. 7. 18:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy amit most is meg tudsz csinálni, fizess az egyik osztálytársának, hogy égesse le jól valamivel.
2014. jún. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Zoé970 válasza:
100%
Én is sokszor idegesítem a nagyobbik tesóm,de mi szeretjük egymást.Borzasztó lehet,hogy szerettél volna egy tesót,de olyat kaptál akivel ilyen rossz a kapcsolatotok.A szüleid hozzáállása meg elszomorító.Nem vagyok az az erőszakos fajta,de én is felképelném.Mikor elmész a szüleidnek is olvass be,hogy gondolják át mi a sz*rt csináltak.Megérdemlik mind.(elnézést a kifejezésért xd)
2014. jún. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%
Nyugi. Nekem is ez van az elmúlt időszakban. Itt mondjuk en vagyok a kisseb anyam mindig az o partjat allja. Ez szornyu. Teljes mertekben megertelek. En se tudom megbeszelni, mert akkor csak en vagyok leszidva. Csodalkozik mindenki hogy inkabb fent ulok egyedul a szobamban es haverommal jatszok, beszelek. Igazad van. Nem veled van a problema. (Bocsi az ekezetekert, csak lusta vagyok kitenni.) 13/F
2015. márc. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%
Bocsi, volt az elejen egy nehezen ertheto, hibas mondat, de remelem megerted!!!
2015. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
77%

Figyelj rám!

Nekem 2 húgom van.Az egyik 9 a másik 4 éves. A kilenc éves veri a kicsit en pedig a kilenc evest. Ezt csak azért mondtam el mert meg azt is hozza akartam fűzni, hogy ha a kilenc evessel verekedtünk mindig en vagyok a hibás meg akkor is amikor ő esik nekem. Jó ha tudod hogy az a ritka család ahol az nem így van. Művelő a kisebb törékenyben mindig öt segítik mert úgy gondoljak hogy ő jobban rászorul. A leírások alapján ez nálatok is így van. Szerintem csak annyit legyél vele amennyit muszáj es ha mar úgy sincs egyszobatok miután letöltötted azt a minimális egyutletet zárkózz be a szobádba. Nem mondom hogy beszélj a szüleiddel mert mar bocsánat de teljesen felesleges lenne. Ebben a játékban ok sajnos maximálisan a hugoddal vannak.


Ui: Bocsi a sok helyesírási hibáért!tepefonnal írtam

2015. márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Dubecz Sándor válasza:
100%
Hát igen! Én is így vagyok vele. ,,Oszd meg mindened vele" ; ,, Ne veszekedjetek" Nekem fiu az öcsém 10 éves. Nem bírom sokáig. Lassan be teluk a pohár, és átrendezem a fogsorát egy kicsit XD Bárcsak meg ne született volna...
2016. nov. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!