Hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

Kisgyereknél ezt hogyan lehet kezelni?


Van egy kisöcsém,5éves. Most van az,hogy érdekli a fiúk-lányok közötti különbség. Ami gondolom normális ebben a korban,nem is ezzel van a baj. Hanem,hogy újabban fogdos... Az intimebb helyeken.Én a nővére vagyok,és ez szörnyen zavar.

Mit lehet ezzel kezdeni? Én értem,hogy kíváncsi,de ez nagyon rossz és nem akarja befejezni,hiába próbáltam vele beszélgetni.


2014. jún. 9. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Vegyél neki egy orvosi táskát.
2014. jún. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Egy finomabb maflás neki, ahányszor hozzád ér, 2-3 után meg fogja tanulni, hogy nem piszkálhat. ...és most senki ne jöjjön azzal, hogy jajjajj, brutális gyerekverésre biztatom, ha a szép szót nem fogja fel, muszáj vele megértetni, mi az, amit nem lehet.
2014. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem szólsz a szüleidnek?
2014. jún. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudnak róla,de ha szólok neki csak röhög és nem fejezi be.
2014. jún. 9. 21:19
 5/13 anonim válasza:
fenyegesd meg pl.: amennyiben ezt tovább folytatja nem játszol vele többet.. vagy mit tudom én vonj meg tőle valamit amit csak tőled kap...
2014. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%

A megvonás vagy fenyegetés jó ötlet. 5 éves, elég neki annyit mondani, hogy jönnek a szörnyecskék éjjel és belebújnak az ágyába, ha nem hagy békén...


Vagy enyhe kézre csapás... de nem egy hatalmas maflás, ahogy valaki javasolta...az kissé durva lenne.

2014. jún. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Akik lepontoztak, azok nyilván úgy gondolják, nem szabad bántani szegény ártatlan kisfiút, majd legfeljebb jól megerőszakolja a nővérét előbb-utóbb, de hát inkább, minthogy sérüljön a pici lelke, ugye?
2014. jún. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az én öcsém is ilyen volt. Néha még mindig megfogja a popsimat, de többi helyen már megtanulta, hogy nem szabad.

Én eltakartam magam ilyenkor, és határozottan mondtam, hogy nem szabad. Ha nem hagyta abba, rácsaptam a kezére, és elmentem onnan. Ha látja, hogy határozott és komoly vagy, nem serkented további piszkálódásra, akkor abba kell hagynia.

Nem is értem, hogy ilyenkor csak állsz egyhelyben, és hagyod, hogy fogdosson, vagy mi? :D

2014. jún. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem,dehogy hagyom.

Ezek közül am mindent kipróbáltam. Megfogtam a kezét,mondtam,h ne csinálja mert stb. Volt,hogy rácsaptam a kezére is kicsit,mert már nem bírtam. Volt,h kitessékeltem a szobámból.stb. Semmi hatása.

De azt tudni kell,h két ember van,akire nem hallgat. Rám és mamámra. Szóval van,h direkt idegesít,pl szétdobálja a cuccaim,rugdos,csúnyán beszél.. És hiába próbálok bármit,nem ér semmit ha én mondom neki.

2014. jún. 10. 00:34
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha játékát vettem el,akkor meg csak visított és ütögetett. Majd megpróbálta tönkretenni valamimet és lehülyézett. Ha meg veszekedem vele mert már nem bírom,akkor annál jobban csinálja.
2014. jún. 10. 00:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!