Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

12 éve váltunk el, 3 közös gyerek most 12,15,17 évesek. Az apjuk a válás utáni 8 évben nagyon keveset foglalkozott a gyerekekkel. Gyerektartást fizetett ugyan, de egyedül én neveltem őket. Az utóbbi 4 évben lett neki egy komoly kapcsolata (már felesége) és azóta a gyerekekkel rohamosan javult a kapcsolata, a gyerekek is mindig menni akarnak hozzájuk. Én viszont nem akarom, hogy menjenek. Utálom, hogy az említett 8 év után most ugyanúgy szeretik az apjukat amikor az szinte nem is volt jelen az életükbe. Utálom, hogy nagyon kedvelik az új feleségét és az is a gyermekeimet. Akkor hol volt az exem a válás utáni években? Az lenne a legjobb ha nem is tartanák a kapcsolatot, ha a gyerekek nem szeretnék őket.

Miért érzem ezt? Hogyan tudok hatni a gyerekekre? Más is van hasonló helyzetben? Ezt hogy lehet feldolgozni?


2014. jún. 4. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. De a személyes sérelmeidet nem vezetheted le a gyerekeiden. Engedd őket, ne tiltsd, mert meg fogják érezni rajtad. Majd talán egyszer felfogják a dolgokat.
2014. jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig rosszul látod.

A gyerekeknek szüksége van az apjukra, ö is foglalkozik velük.

Ami régen volt, azt ne hánytorgasd fel, valószínüleg valaki oka volt annak, hogy akkoriban nem foglalkozott sokat a gyerekekkel (pl mert túl kicsit voltak, nem tudott igazán mir kezdeni velük, és esetleg nem is volt megfelelö környezet, ahol tudott volna velük lenni). Inkább becsüld meg azt, hogy rendesen fizetett gyerektartást, mert manapság ez már nem természetes a legtöbb ember számára.


Inkább örülj annak, hogy legalább most helyreállt a kapcsolat a gyerekek és az apa közt, az új feleségre meg végképp ne légy féltékeny.


Ne a gyerekeket akart elvadítani töle, hanem magadat állítsd át normális gondolkodásra.

HA sokat próbálkozol a gyerekek és az apa közé állni, a végén te leszel az, akit megútálnak a gyerekek.

2014. jún. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
21%
Jajj hát ez egy nagyon szomorú történet...Sajnálom. Szerintem nem tehetsz sokat. Gondolom magához édesgették a gyerekeket kedvességgel és ajándékokkal. Azon kívül, hogy elmondod nekik minél többször, hogy te mindig mellettük voltál,vagy és leszel is,rád számíthatnak állandóan, nem tudsz mit tenni.Majd talán rájönnek maguktól is, hogy mi a helyzet.
2014. jún. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb orulj neki, hogy apjuknak rendezodott az elete, oda is egy csaladba mennek a gyerekeid. Szeretve vannak es boldogak. Menj egy szakorvoshoz, majd o segit neked feldolgozni.
2014. jún. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Őszödi Ferenc ***** válasza:
73%

Hát az apának joga van látni a gyerekeket, a gyerekeknek pedig joguk van látni az apukájukat.

Önnek pedig joga van felkeresni egy szakembert, aki segít megérteni, hogy a gyerek az gyerek, nem pedig kisajátítható tulajdon.

2014. jún. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy foglalkozik a gyerekekkel. Ez csak előnyükre válik. Az új feleség alkalmazkodó, nem bántja ezt a kapcsolatot. Ne legyél féltékeny! TE vagy az édesanyjuk, téged őriznek a szívük mélyén. Nem baj, ha még mások is szeretik, nem fognak ebből az "édesanya" helyről kifúrni. Mi a hivatásod az anyaságon kívül? most több időd van arra figyelni- dolgozz, alkoss, írj naplót, járj színházba, kiállításokra! A gyerekeid ebből is nevelődnek, hidd el! Ha akarsz, írj privit.
2014. jún. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ne akarj hatni a gyerekeidre, mert ez csak önzőség! AS gyerekeknek is az a jobb, ha tartják a kapcsolatot az apjukkal. Inkább örülj a kialakult helyzetnek.

Ha nem tudod feldolgozni, akkor keress fel egy pszichiátert.

2014. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, a gyereknek szüksége van apára. Pont ez az, hogy hol volt az elmúlt 4 éven kívül? Agglegény életet élt, egyik nő jött neki a másik után és annyiba kimerültek neki a gyerekek, hogy hétvégente felugrott 1-2 órára. Telefonon beszéltek, az igaz. A mostani felesége hatására javított a kapcsolaton és nem magától. Ezért idegesítő. Egyedül neveltem őket, én tanultam velük, én vittem őket különórákra, én vittem őket orvoshoz, az exem meg sokszor azt se tudta mi van velük. Szoktam mondani a gyerekeknek, hogy ne menjenek, vagy akkor csak 1-2 órát, de nagyon jól érzik ott magukat és már rajongásig imádják az apjukat (mondjuk ez mingid így volt, csak korábban tudtam rájuk hatni). Az én munkám van benne, ő meg learatja a babérokat?
2014. jún. 4. 15:51
 9/17 anonim ***** válasza:
15%
Aztán majd kérik magukat az apjuknál elhelyezni azok a "hálátlan kölkök"! Te nem "ANYA" vagy, csak egy elhagyott feleség!
2014. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
8%
Kommented alapján már most készülhetsz rá, hogy ott hagynak téged! Teljesen megértem őket!
2014. jún. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!