Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Oreglanykent fogom leelni az...

Oreglanykent fogom leelni az eletemet?

Figyelt kérdés

4-en vagyunk testverek. Ket tesom kulfoldon dolgozik (nagyon jol keresnek), egy pedig Budapesten. En maradtam csak itthon a csaladi hazban, mert itt kaptam munkat. Testvereim folyamatosan adjak a feladatokat es kerdezoskodnek, hogy "ugye segitesz otthon a kertben, ugye lenyirod a fuvet, ugye takaritasz" stb.


En is fiatal vagyok, en is elni akarom a magam eletet. Persze megertem, hogy a szuleim idosek, segitsegre van szukseguk, de megsem szeretnem az eletemet felaldozni. Elni szeretnek.


Van valaki hasonlo cipoben?


2014. jún. 16. 12:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki hasonló cipőben van. Keress magadnak egy társat, és ettől még nyugodtan gondoskodhatsz a szüleidről.
2014. jún. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Mármint "vén"lányra gondolsz?

Nem ugyanaz...

2014. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
12%
Ha nem a szüleid házában laknál, akkor is kellene füvet nyírni meg takarítani a sajátodban. Vagy a nagy "élet élésben" meg enne a kosz, meg derékig érő gazban járnál haza?
2014. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Ha élni akarod a magad életét akkor költözz el (bár ettől az ember még segít a szüleinek ahol tud,ez a minimum,pláne hogy azt írod szükségük is van rá) ha otthon laksz akkor meg nem tudom miért gond az,hogy segítened kell,ha ott laksz,nyilván te is kiveszed a részed.Azt meg pláne nem értem mi köze az egésznek az öreglánysághoz.Ha majd megtalálod a párod férjhez mész,gyerekeket szülsz,ennyi.
2014. jún. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Nádszálkisasszony ***** válasza:
67%
Az otthoni teendők mellett miért nem az élés? Ha egyedül élnék akkor is meg kéne csinálnod ezeket a feladatokat!
2014. jún. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Nádszálkisasszony ***** válasza:
43%
* miért nem megy
2014. jún. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Sün!! ***** válasza:
38%
Én is úgy gondolom, hogy kezdésnek az a legjobb, ha megpróbálsz függetlenedni. Bár nem tudtuk meg hány éves vagy, de egy megértő társ sokat változtathat a dolgon, pláne ha még esetleg egy kicsit segít is ;)
2014. jún. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 26 vagyok, elköltöztem, jövőre megyek férjhez. Hetente járok haza takarítani, füvet nyírni, mert apukám egyedül él és 65 éves. Rossz is neki egyedül, meg vannak dolgok, amiket nem tud megcsinálni, pl. hajolni nagyon nehéz neki, így a porszívózás meg ilyenek kiesnek. Ugyanakkor bevásárol, főz magára, mosogat és mos is, ha megy valahová, ki tud vasalni 1-1 inget. Azt találtam ki, hogy ha lesz gyerekünk, akkor is így lesz, csak majd viszem őt is és apám vigyáz rá addig. Persze a terhesség végén, meg szülés után nem valószínű, hogy nagy hasznára leszek, de arra meg azt mondta, hogy ő jön el segíteni mosni meg ilyenek, ami meg neki van otthon, azt megpróbálja a szomszédokkal elintézni egy kis pénz fejébe, amíg én kiesek. Ha majd idősebb lesz és nem bírja ellátni magát, hajlunk arra a férjemmel, hogy odaköltözzünk hozzá, de egyelőre szeretnénk külön kialakítani az életünket. Apukám nagyon rendes, és szeretem is őt, de néha nagyon kiállhatatlan tud lenni, ezért nem lakunk nála. Persze mindehhez az kell, hogy 10 percre lakunk egymástól biciklivel.
2014. jún. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%

Én sem értem teljesen az összefüggéseket, de attól, hogy még kábé 2 hetente lenyírod a füvet, evés után elmosogatsz, kiteregetsz, kivasalsz, dolgozol, még jutnia kell időnek a barátkozásra és a pasikeresésre. Ha otthon laksz, akkor az a minimum, hogy segítesz, ha meg nem tetszik, költözz el. Vagy ha tesóidnál kell füvetnyírni, azt utasítsd vissza, neked az ő füvükhöz semmi közöd.

Nem siránkozni kell, hanem változtatni, senki más nem tesz érted, csak te magad, illetve senkitől ne várd el.

2014. jún. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem kibujni akarok a munka alol, persze, hogy megcsinalom. Csak ez a hangnem es elvaras ahogy beszelnek velem a testvereim... Mintha nekik nem lenne kotelesseguk a szuleikrol gondoskodni.
2014. jún. 16. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!