Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Sajnáljuk, hogy nincs tesód,...

Sajnáljuk, hogy nincs tesód, nem tudod, milyen jóóóóóó, és miből maradsz ki! (? )

Figyelt kérdés
Miért hiszik azt az emberek, hogy ez olyan rossz nekünk, egykéknek? Miért csak az a valaki, akinek van egy- kettő- több testvére? Mindeközben nem győzöm az olyan kérdéseket olvasni, ahol utálják egymást a testvérek, sokszor még felnőtt korban is. Miért olyan hihetetlen, hogy az egykék is - szerencsés esetben, ha nincsenek elkényeztetve- normálisan szocializálódnak, megtanulnak osztozkodni, toleránsnak és türelmesnek lenni ugyanúgy, ahogy - elméletileg- a testvérpárok is? De tegyük fel, hogy szerető közegben cseperedtek fel, szeretitek egymást a testvéreddel, jó a kapcsolat felnőtt korban is, és valóban támogatjátok a másikat. Ez esetben miért kell sajnálni az egykéket, hogy jajj, nekünk oly sanyarú a sorsunk, annyira egyedül vagyunk? Többször megkaptam már ezt a sajnálkozó-lenéző mondatot, és nem érzem jogosnak, sőt felháborít, hogy csak azért gondol kevesebbnek, mert nincs testvérem. (Normális embereknél nem baromira mindegy, hogy van e a másiknak tesója, vagy nincs? Szerintem mindegy, és én se állok le sajnálkozni, hogy jajj, mert neked meg kellett osztoznod a szüleid szeretetén, figyelmén, a szobádon, akármin. Mert nekem nem ez számít az emberben. De ha én mondom, hogy nincs testvérem, akkor 10 esetből 7-szer jön a sajnálkozás.) Mert a testvér, az egy kincs! Nem leszel egyedül öreg korodra, mindig lesz kire támaszkodnod... Persze. Hogyne. Ha jó a kapcsolatod. Esetleg. Ti mit gondoltok? Nálatok mi a helyzet? Sajnáljátok az egykéket, mert kimaradunk valami jóból?

2014. jún. 30. 11:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%

Én is sajnálom az egykéket, de úgysem értik.

A húgommal közel lakunk egymáshoz, és gyakran látogatjuk egymást. Ha kell, legyantáz, én pedig sütök neki fasírtot.

Nagyon szeretjük egymást, és támaszai vagyunk egymásnak.

2014. jún. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Én (is) egyke vagyok. Én gyerekkoromban nem éreztem hátrányát az egykeségnek, mert attól még voltak barátaim és az unokatesómmal sülve-főve együtt voltunk (2 évvel idősebb nálam). Ezért a társaságom megvolt, nem magányoskodtam. A férjemnek van egy bátyja, vele állandóan gyepálták egymást és most felnőttkorban sincs köztük szoros kapcsolat. Igaz, alkalmakkor összejárunk, de teljesen más jellem a sógorom, mint a férjem, a kinézetüket kivéve nincs sok közös bennük. Nincsenek haragban, de nincs bensőséges viszony közöttük. Az egykék (én is) valóban mást tapasztalnak gyerekkorban, alapesetben nekik nem kell osztozniuk sok mindenen, nem kell kompromisszumot kötni, ez igaz, azonban én magamról úgy érzem, amit nem tanultam meg gyerekkoromban a testvéremtől (nem lévén), azt megtanultam felnőttkoromban a családomtól (férjemtől, lányomtól). Tehát ugyanúgy tudok alkalmazkodni, igyekszem nem önző lenni, hanem a másikat (is) nézni. Ha nem így lenne, akkor velünk (egykékkel) nem tudna senki sem élni. Én ezt így látom.
2014. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Nekem két tesóm van, jó a kapcsolatom velük, de nem sajnálkozom az egykéken. Több olyan ismerősöm van, aki testvér nélkül nőtt fel (pl. a volt barátom, akivel négy évig éltem együtt), nem tapasztaltam általánosan még azt sem, hogy különösképpen el lennének kényeztetve a testvérrel rendelkezőkhöz képest.

Mindkét verziónak van előnye és hátránya is.

Akinek nincs testvére, annak meg ott lesznek a barátok, akik tudják támogatni, úgyhogy ez nagyon rossz kifogás.


Példának okáért csak egy gyereket szeretnék, és le fogom tojni, ki mit sipákol ezzel kapcsolatban.

2014. jún. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Első, kifejtenéd, kérlek? Nem veszem majd támadásnak, ígérem. :D Kíváncsi vagyok, miért érzed úgy, hogy sajnálatra méltó a helyzetünk? Kettes, én is pont így látom. Hármas, köszönöm az objektív véleményt. Én is egy gyereket szeretnék, több okból.
2014. jún. 30. 11:47
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Még egy dolgot elfelejtettem írni, sokszor mondják azt az egykékre, hogy ha a szüleink meghalnak, akkor igazán egyedül leszünk. Nos én úgy gondolom, hogy ez csak akkor igaz, ha az illetőnek nincs saját családja vagy nem jó a kapcsolata a férjével, gyerekeivel. Mert jó esetben, rájuk számíthat továbbra is és ugyanúgy viszont. Tudom, sokszor ilyenkor azt mondják, a házasság múlandó, a testvér meg nem az, de igazából ez is az emberektől függ, mert testvérek is kerülhetnek haragba, viszont jó házasság, jó szülő-gyermek kapcsolat is létezik, ahol ez adhatja a töltést az embernek idősebb korára.
2014. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én sokáig egyke voltam :) 10 éves koromban született meg a kistesóm és nekem nem nagyon befolyásolta az addigi életem. Úgy érzem, hogy 10 éves koromra a legtöbb dolgot megtanultam, illedelmes vagyok, osztozok szívesen, segítőkész vagyok. Szóval én tök jól vettem ezt az "akadályt". Kisebb koromban sem tartottam a kapcsolatot az unokatesóimmal, nem volt sok barátom csak 1-2. Nem ítélem el az egykéket. Én szerettem az lenni, de úgy érzem, hogy most is teljes életet élek. Nekem is sokszor mondták ezt a "sablon dumát", de szerintem ez család-és leginkább egyénfüggő! Nagyon szeretem a húgom, de azért nem tudom elképzelni, hogy ő fog majd nekem segíteni. Teljesen más természetünk van. Ő egy másik világban, másik helyen nőtt fel, de ugyanaz a két szülő veszi körül, mint engem akkor. Nincs köztünk féltékenység, semmi nézeteltérés. De nagyon kevés dolog van, amiben egyetértünk, de ettől szeretjük és teszteljük egymást :) Sok közös élményünk van együtt, és örülök, ha tudok neki segítséget nyújtani. Számít rám, és számíthat is! :) Szerintem nem maradtál ki semmiből, a sok élményen kívül. De ezeket átélheted mással is nem csak egy testvérrel, akár egy közeli baráttal vagy egy unokatestvérrel :D
2014. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem. Nekem van testvérem, féltestvérem, mostohatestvérem - hát izé, ez sem jó.


Ráadásul elég érdekes, hogy mindenhol az van hogy kell a testvér, aztán ha valaki a testvérével kapcsolatban kérdez itt, akkor az a válaszok 99%-a hogy "semmi közöd hozzá"; vagy ha a testvéréhez fordulna segítségért, akkor hogy "oldd meg egyedül, nem kötelessége segíteni". Kicsit ellentmondásos.....

2014. jún. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyke vagyok. Soha nem hiányzott a testvér. Most sem hiányzik, pedig már 33 éves vagyok. Van saját családom, vannak barátaim, ismerőseim, semmi sajnálatra méltót nem látok magamon.
2014. jún. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%

Pont a minap mesélt a húgom az egyik barátnőjéről, hogy mennyire nem bírja a nővérét.


Én csak értetlenkedtem, hogy hogy lehet egy tesót nem szeretni? Úgyhogy én mindenkit sajnálok, akinek nem az én tesóm jutott.

2014. jún. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem sajnálom az egykéket, nekem egy olyan egyke ismerősöm sem volt, akit hiányérzet gyötörte volna emiatt, sőt! Örültek neki, hogy nem kellett semmin osztozni.


Nekem két testvérem van, a bátyám konkrétan szóba sem áll velünk, a húgaival. Ezt épeszű ember miért irigyelje ezt a testvéri kapcsolatot? Apám dettó ugyanez a bátyjával, nem is beszélnek soha.


Annak azért örülök, hogy van egy húgom, de a korkülönbség miatt nem volt olyan konkrét tesókapcsolatunk, hisz mindig is anyáskodtam inkább vele. Főleg, hogy az anyánk elég semmirevaló nő.

Nekünk a párommal csak egy gyerekünk lesz, hogy neki mindent meg tudjunk adni, ami erőnkből telik.

2014. jún. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!