Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az öcsém megvert egy hete,...

Az öcsém megvert egy hete, orvosi látlelet elkészült, könnyű testi sértésnek minősül, a feljelentést megtettem. Vajon van-e esélyem arra legalább, hogy megrovásban részesüljön, meg egyáltalán, milyen esélyeim vannak?

Figyelt kérdés
Bonyolultabbá teszi a helyzetet,hogy anyám valószínűleg az ő pártját fogja fogni és a barátnője is,mivel nem jöttünk ki jól.Nekem meg van egy látleletem,amit még a verés napján állítottak ki.Viszont anyám konkrétan elmebeteg és ezek után a barátnőjéről is ugyanezt kijelenthetem.Ha valakinek volt esetleg könnyű testi sértéses ügye,nagyon megköszönnék bármilyen tanácsot.
2014. júl. 4. 18:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Hány éves az öcséd és te mennyi vagy?
2014. júl. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Nem mindegy ám, miért vert meg.
2014. júl. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Hány évesek vagytok???

Sajnálom,hogy ilyesmi megtörténik a családotokban.....

2014. júl. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Hat ha egy haztartasban eltek, ertelmetlen volt a feljelentes. Pontosabban pont azt ered el vele, hogy durvabb lesz.
2014. júl. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha egy háztartásban éltek, vagy inkább úgy fogalmazok, hogy te neked nincs saját lakásod(albérlet ez mind1) akkor csak bonyolítod a helyzetet. Bár aki megveri a saját nővérét azt szívesen meglátogatnám pár haverral meg egy pár vasrúddal.
2014. júl. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
ttól is függ, hogy esetlegesen milyen eszközzel, vagy hogyan támadott rád, és mi okból kifolyólag.
2014. júl. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
A kerdes melyik reszebol derult ki szamodra, hogy a kerdezo no?????
2014. júl. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
más tanu nincs? Aki az igazat mondaná? Anyudnak van az elmebajáról papírja? Akkor mondhatnád, hogy a szava nem hihető (ami igaz is).
2014. júl. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincsen aki melletted tanúskodna, ők hárman a kihallgatásokon azt is mondhatják, téged valaki más vert meg. Bárki, általuk nem ismert idegen személy. Akkor az ügyészség nem emel vádat a testvéred ellen, így nem hogy megrovást sem kap, de ügy sem lesz.

Senki más nem látta a verést a kérdésben leírt személyeken kívül?

2014. júl. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A látlelet csak arról szól, hogy sérülés ért. Azt sajnos neked kell tudni bizonyítani, hogy ő okozta ezeket. Ha van másik tanú, akkor az öcsédet bántalmazásért, az anyádat pedig - ha hazudik - hamis tanúzásért fogják elítélni. Ha nincs bizonyíték, nem lesz ügy. Megértem a dühödet, viszont gondolj bele: ha függsz tőlük egzisztenciálisan, semmit nem érsz el a pereskedéssel, ha pedig önálló vagy, akkor legjobb lenne megszakítani velük minden kapcsolatot.
2014. júl. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!