Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rabszolgatartók a szüleim...

Rabszolgatartók a szüleim hogy dolgoztatnak, vagy a haverok vannak elkényeztetve?

Figyelt kérdés

Mert Én szoktam segíteni amiben csak lehet(locsolás, fűnyírás, kertásás, takarítás, kutyasétáltatás, főzés, mosogatás)

És a haverok meg nem segítenek otthon


És néznek rám, mikor hívtak valahova és mondtam hogy nem megyek, mert füvet kell nyírnom virágot ültetnem, meg a kutyát délután este sétálni vinni!

És kérdezték, hogy "te nyírod a füvet? Miért nem apád? Azt mondtad anyád kutyája, miért nem Ő viszi sétálni?"


ŐK meg nem csinálnak otthon semmit, eléjük rakják a tányért, meg múltkor bent ültünk az egyik haverom szobájába, és bejött az anyja beágyazni... Hát az én anyám nem ágyazna be helyettem!


Nekem nem esik nehezemre, sőt szeretek segíteni otthon!

Ők meg ahogy látom(sokszor vagyok ott) semmit nem csinálnak: se mosogatni, se takarítani, se semmit nem csinálnak a faterja, muterja csinál meg mindent Ő csak úgy elvan, hiába 18 évesek!


Az én szüleim "rabszolga hajcsárok" vagy az Ők szüleik elkényeztetik?

18/F



2014. jún. 8. 13:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Az o szuleik idiotak, hogy kis idiotakat nevelnek.
2014. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Te nem rabszolga vagy, b.sszus, hanem a közös házatok és közös életetek feladatait osztjátok meg. Anyáddal csináltatnál mindent? Örülj, hogy képes vagy megcsinálni magadtól dolgokat és nem egy rakás szerencsétlenség vagy, akit kiszolgálnak, mint egy 2 évest.
2014. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%

Mértéktől függ.

Ami a haverjaidnál van, az szerintem nem normális. Mi is úgy neveljük a gyerekeket, hogy besegítenek a háztartásba (koruknak megfelelően).


Milyen gyakran van, hogy nem tudsz elmenni programra emiatt? Ha heti többször, az mondjuk furcsa. Ha csak alkalmanként, az normális - szerintem.

2014. jún. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Örülj neki, hogy téged valóban nevelnek a szüleid. A haverjaidat nem nevelik. Ezek lesznek az olyan fiatal felnőttek, akik nem bírnak majd otthonról elmenni, mert nem akarja majd senki sem kinyalni a se..üket. Ezek majd képtelenek lesznek saját, önálló életet folytatni, mert egy inget nem tudnak kivasalni és azt sem tudják, hogyan kell mosni meg rendet csinálni maguk után.
2014. jún. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Nem rabszolgatartók, hanem értelmes szülők, amikből sajnos egyre kevesebb van manapság. Nem is csoda ezek után, hogy annyi analfabéta, lusta, bunkó ember van.
2014. jún. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
75%

Ők vannak elkényeztetve, téged nevelnek jól. Téged az életre nevelnek, egy talpraesett fiatalember leszel, aki képes lesz magának megfőzni egy rántottát, ha magára marad és a porszívót is tudja hol kell bekapcsolni...

Én ugyan lány vagyok, de egy egyetemista szobatársam jött olyan közegből, amit te a haverjaidnak láttál. Hárman voltunk egy szobában, de nem tudtuk elviselni. Kizabálta a hűtőből a kajánkat, mert neki természetes, hogy benyúl a hűtőbe és minden ott van, ami kell... Beágyazni nem tud, ha megkértük hogy takarítson ki, nem tudta hogy kell bekapcsolni a porszívót. Azt meg pláne nem, hogy a takarításba a portörlés is bele tartozik és a mosdókagyló kitakarítása is.

Eszébe sem jutott, hogy a hűtőből a romlott kaját ki kéne dobni és a wc papírról is azt hitte a fán terem.

Ha anyuci nem pakolt neki mindennapra meleg kaját a héten, akkor meg volt lőve, hogy mit egyen, mert egy tükörtojást nem tudott összeütni magának...

Pedig ő lány!!!

Milyen ember lesz az ilyen fiatalokból? Állandóan más segítségére fog szorulni, más jó indulatára lesz utalva és jó eséllyel társas kapcsolatra alkalmatlan, mert egy normálisan nevelt alak sem fogja eltűrni, hogy a másik a hátsóját sem tudja kitörölni egyedül.

Én már kicsit idősebb vagyok nálad, de nőként mondom, ezerszer inkább egy dolgos, rendes családból származó férfi, mint egy anyámasszony katonája, akinek 23 évesen is az anyja csomagolja a szendvicset reggelire.

Téged nevelnek JÓL!!!

2014. jún. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

Már miért lennének rabszolgatartók? Te is ugyanúgy ott laksz, természetes, hogy besegítesz dolgokban. Én nem is értem az ilyeneket, akik még beágyazni meg kitakarítani sem képesek. Nekem a szüleim soha nem erőltetnek semmit, sosem kértek semmilyen házimunkára, de számomra mindig is magától értetődő volt, hogy pl. ha takarítani kéne és más épp nem takarít, akkor én megcsinálom, nem beszélve az olyan dolgokról, hogy beágyazok magam után, elmosogatok magam után, kitakarítom a szobámat, ha megyek le és tele van a szemetes, akkor leviszem stb.

Inkább a haverjaid tekintik rabszolgának a szüleiket.

Mi az, hogy ők csinálnak meg helyettük mindent? A szülők is ugyanúgy emberek, nekik is lenne jobb dolguk, a haverjaid pedig-feltételezem- életerős, életképes fiatalok, már miért ne segítenének otthon? Ha egyedül élnek majd ki fog helyettük megcsinálni mindent? Hagyják majd elkoszosodni az életterüket?

2014. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
79%
Látom itt is megejelntek az idióta lepontozók. Biztos ők is értékes emberek lehetnek, ha a trehányságot támogatják.
2014. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk én anyukám is körbeugrálja a vendéget ha itt vannak. Attól még én is szoktam segíteni a háztartásban.
2014. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%

Téged nevelnek jól.


Nem az van, hogy mindig neked kell mindent csinálni, hanem besegítesz, és megvannak a saját feladataid..



Nekem is az egyik szobatársam ugrott be..

Nem vagyok pedáns, sőt egyenesen rendetlen én is, de nem igénytelen..

A szobatársamnak 3 hónap után( addig tűrtem) mondtam, hogy időnként ő is felmoshatna, takaríthatna..

Ő közölte, hogy nincs felmosónk(!!!) akkor kérdeztem tőle, hogy szeribte egy 3 hőnapos kosz úgy néz-e ki, mint a szobánk.. Nem tudott válaszolni.. Mondtam neki, hogy nem..nem így néz ki, én legalámm heti 1szer 2 szer felmosok abban a szobában, azért nem esz meg minket a kosz..

A hűtőből ugyancsak én dobtam ki a romlott kajáját, amikor elfigyott a kanala, az enyémet is berohasztotta a bögréjébe kávéval..

Ugyanekkor kifakadtam neki, ogy a mikromat is használhatja, de aha felrobban benne az étel ne nekem kelljen utána takarítani..., a tisztítőszerek sem varázsolődnak, nem mintha ő használna, hanem én veszem saját penzből..

Mondtam neki hogy én nem az anyukája vagyok, vagy nem tudom hogy működik náluk, de nekem elegem van abből, hogy mindig en takarítok, utána is..

A fürdőről ne is beszéljünk...


2 nap múva átkérte másik szobába magát( ez egyszerűbb volt)

A többiek 1 hétig bírták, még 3 szobát jart meg, hozzám nem kéretkezett vissza;)

21 volt én 22



Nah a haverjaidból ilyenek lesznek, mint ez a lány, meg az előttem válaszadó példája

2014. jún. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!