Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez most az én hibám volt?

Ez most az én hibám volt?

Figyelt kérdés
Ma reggel apával és a nővéremmel elmentünk a nagyimhoz, mert nála voltak a tengerimalacaim, mert nyaraltunk. Nagyon nyűgös voltam, mert tegnap késő este érkeztünk meg és nem aludtam sokat. Egy kicsit talán többet nyavalyogtam a kelleténél és a nővérem elkezdett cseszegetni. Aztán nem úgy fogtam meg a ketrecet, ahogy kellett volna, ezért apám félrelökött, a nővérem pedig a pólómnál fogva arrébbrángatott. (nem volt rá semmi szükség, mert már mentem volna arrébb) Ezután elkezdtem sírni, mert a kedvenc pólóm volt rajtam, és a nyakánál elszakadt a varrás és nagyon bő lett a nyaka, kiáll az egész. Órákig sírtam, hogy most komolyan tönkre kellett tenni a kedvenc pólómat, utána meg hátba kellett verni ököllel, csak mert kicsit nyűgös voltam? Aztán apa feljött a szobámba beszélgetni, de aztán nővérem felháborodott, hogy nem engedjük oda, és azt mondtuk rá hogy agresszív. Lement, de utána hallottam, hogy apával veszekednek és azt ordítja a nővérem, hogy most szétver engem. Erre odarohantam az ajtóhoz és bezártam. Nővérem elkezdte rugdosni az ajtót és kirúgta az üvegablakát az ajtónak, a lábát meg elvágta. Ezután én lettem a hibás, hogy én nyilván kiterveltem az egészet és hogy provokáltam, pedig egész végig egy rossz szót se szóltam rá, inkább az idegesíthette fel, hogy nyafogtam. Persze ő bármit tehet velem, ha nyafogok, de nekem sajnálnom kell őt, ha nyafog. Most ez komolyan megérte? Úgy néz ki, mint ha én terveltem volna ki? Mert én úgy vagyok vele, hogy én csak egy hisztis 16 éves lány vagyok, majdnem minden korombeli ilyen, de nővérem most lesz 18 éves és talán elvárható, hogy neki legyen több esze, nem? Apa nem hibáztat, csak most el fog menni, és nővérem tényleg olyan agresszív, hogy szétverjen, már a lábamat is eltörte egyszer. Szerintetek csak az én hibám?

2014. júl. 19. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem . A nővérednek kezeltetnie kellene magát, de arról is megvagyok győződve, hogy nagyon idegesítő lehettél te is. A 16 év nem mentség a hisztire. Ne gondold, hogy két év múlva gyökeresen más ember leszel.
2014. júl. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem az lesz a sztori vége, hogy kigyullad a ház.
2014. júl. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
:D De ha a karomnál fogva rángat, akkor az nem szakad le, a pólóm is megmarad és a nővérem lába se lenne szétvágva.
2014. júl. 19. 15:21
 4/8 anonim válasza:
10%

Én is 16 vok...

Van hogy én is kedvtelen, nyomi és nyegle vagyok van hogy néha túlzásba viszem a "hisztit" de szerintem mindenkorunkbeli ilyen és nővérednek nem kéne ilyen szihopatának lennie hogy meg aka verni ,tönkre teszi a ruhád.

2014. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen,nyilván kamaszkorban is előfordul a hiszti,viszont már nem ilyen apró dolgokért.Ez már gyerekes!Ráadásul,hogy össze-vissza lökdösitek egymást...atyaég!Hát milyen család vagytok ti?Semelyikőtök sem normális egészen szerintem,ne is haragudj!
2014. júl. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nálunk is többször előfordul, hogy agresszívan reagálunk egymás hülyeségeire a tesómmal. Ő 15, én 19 vagyok. Jelen esetben inkább a testvéred a hunyó, de egy picit te is hibás vagy, hiszen elhiszem, hogy baromi idegesítő amikor valaki hisztis. Főleg egy olyan személynek, aki ezt kifejezettem rühelli (mint pl én). De szerintem ne várd el a nővéredtől, hogy éretten gondolkodjon, hiába lesz 18. Ez szerintem nem kor függő, hiszen te is lehetsz érett gondolkodású 16 évesen. De a nővéred felől érkező túlzott agresszivitással kéne kezdeni valamit, mert ez szerintem már túlzás. Én is sokszor bekattanok tesóm hülyeségein, de azért ennyire nem.
2014. júl. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én nem lökdöstem senkit. Egyébként nem hiszem, hogy bármilyen idegesítő hiszti indok lenne arra, hogy hátba vágjon és meg akarjon verni. Ha nem zárom be az ajtót, akkor nővérem kíméletlenül szétvert volna, ismerem, volt már rá rengeteg példa. És most nővérem apát próbálja győzködni, hogy én szándékosan becsuktam az ajtót, ezért vágta el a lábát. Hát még jó, hogy szándékosan csuktam be, szerintem mindenki próbálná magát védeni, nekem meg nem esett bajom, így most lehet hogy nővérem tanul az esetből, és 10-szer meggondolja, hogy az üveges ajtómat rugdossa-e. 14 évesen már járt pszichológushoz, mert anyát is verte, de elvileg csak a szüleink válása volt az oka, de már 2 évesen is megverte a többi gyereket az utcán. Az egészből annyi lett, hogy nekem kell egy új pólót venni, az ajtómat meg hétfőn vinni kell az üvegeshez, mert így életveszélyes.
2014. júl. 19. 15:53
 8/8 anonim válasza:

6-os vagyok.


Igen, egy hiszti nyilván nem ok arra, hogy hátba vágjanak, de ha tudod hogy a nővéred így reagál a hasonló helyzetekben, akkor próbáld nem magadra haragítani. Ezért mondtam csak hogy picit a te hibád. Esetleg a szüleiddel nem tudsz erről beszélni? Lehet róla szó, hogy a testvéredet megvizsgálja egy szakember? Mert ez így nem állapot. Nem csak a te, de az ő életére is iszonyat negatív kihatású lesz (vagy már az) a viselkedése.

Ha esetlen szeretnél bővebben beszélni a történtekről vagy bármi kérdéses van, nyugodtan írj privátot :)

2014. júl. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!