Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak ha a húgom...

Mit csináljak ha a húgom mindent megeszik?

Figyelt kérdés

Rohadtul idegesít, és nem tudok mit csinálni. A szüleim szóltak neki, de nem érti. 12 éves lány.


Nem vagyunk gazdagok, de mindenünk meg van, szóval van pénzünk rendesen kajára. Általában péntekenként megyünk bevásárolni és hét közben csak zsemlét veszünk, vagy ilyen kisebb dolgokat.

Ez úgy néz ki, hogy pénteken veszünk joghurtot, dobozos kakaót, kekszet túrórudit, gyümölcsöt, zöldséget, meg mindent. Szombat délutánra konkrétan üres a hűtő, mert a húgom mindent megevett. Hiába kapok én külön joghurtot hogy kitartson mondjuk szerdáig, utána abból is addig kuncsorog, amíg meg nem kapja.

Vagy ma apu vett reggel 2 péksütit, meg 5 tk. zsemlét. Reggelire ettem egy szendvicset, most akartam ebédelni, és ahhoz egy 2. zsemlét enni, de megevett 4 tk. zsemlét, 2 kakaós csigát reggel óta a húgom, meg még müzlit, és az ebédből is evett. Szóval nekem megint nem maradt semmi..


Régebben elég duci voltam, most már csak pár kiló feleslegem van, le szeretném azt is adni, ezért figyelek arra, hogy mit, mikor, mennyit eszem. A szüleim támogatnak, vesznek nekem túrót, sok zöldséget, abonettet, teljes kiőrlésű dolgokat, magvakat, meg mindent ésszerű keretek közt. De így nem könnyű ezt csinálni, ha közben minden elfogy szombatra és 1 hétig megint nincs semmi...


Anyu ma már közölte, hogy el fogja dugni a kaját a húgom elől, de szerintem ez nem megoldás. Meg nagyon el is hízott már a húgom a 163 centijéhez szerintem 75 kiló körül lehet.


Mit csináljak? Próbáltam már vele beszélni hogy ne egyen annyit, vagy legalább ha eszik, akkor a nekem kellőeket hagyja már meg, meg fel is ajánlottam, hogy segítek neki lefogyni, de nem érdekelte..


2014. júl. 22. 15:07
 1/5 sasika12 válasza:
90%
Velem ugyan ilyen nem történik sokszor de szerintem ilyen helyzetben hogy kiszemelnék magamnak egy kis polcot a hűtőben vagy egy sarkot ahova csak az én dolgaim kerülnek és ugyanígy neki is.Ha valami eltűnik az én dolgaimból felírom és jövőhéten cserébe elveszek valamit tőle. Elsőnek viszont kezd azzal ,hogy ezt a rendszert megbeszéled a szüleiddel és vele is.Az elveszed részt úgy képzeld el ,hogy azt a joghurt adagot amit kapna egyáltalán meg sem vásárolod hanem mondjuk naturt veszel helyete magadnak vagy valami ilyesmi :D remélem segítettem.
2014. júl. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De, szerintem nem elítélendő módszer, ha elrejtik előle a kaját. Ha az észérvek nem hatnak, akkor más választás sajnos nincs.
2014. júl. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Te semmit nem tudsz csinálni, ez a szüleid felelőssége és feladata. Beszélj velük, mindennap említsd meg, és piszkáld őket, hogy ne hagyják a húgodat.
2014. júl. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Az zabál, aki szeretethiányos.
2014. júl. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem meg annak kéne alaposan utána járni, hogy miért fal ilyen féktelenül a húgod, mert hogy nem az éhségtől, az biztos.

Lehet felszívódási zavar, pajzsmirigy-problémák, és igen, pszichés ok is!

2014. júl. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!