Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vásároljunk kaját, hogy...

Hogy vásároljunk kaját, hogy igazságos legyen? Párom folyton mindent megeszik!

Figyelt kérdés

Eddig úgy volt, hogy volt egy pénztárca, amibe minden hónapban mind a ketten 18-18 ezer ft-ot tettünk bele, ez a pénz csak kajára volt szánva. Általában én mentem el vásárolni, és ebből fizettem a kaját, ebbe tettem vissza a visszajárót.

Sokszor főzök, kb 2 naponta mindig összedobok valami ebédelni valót, de egyébként napi szinten csinálok valamit a konyhába. (pl vacsorára meleg ételt, egy tejberizst, bundás kenyeret, vagy kirántott sajtot ilyesmit)

Az a baj, hogy párom nagyon sokat eszik, mindennek megeszi a 3/4ét. Én meg egyébként is fogyókúrázok, figyelek arra hogy mennyit eszek.

Pl hozok egy tejet délután, és azt veszem észre, hogy reggel a tejeskávémhoz alig maradt fél dl!

Nagyon dühít, hogy ő igy zabál.

Milyen más megoldást lehetne találni? Hogyan vegyük a kaját?

Amikor mondtam neki, hogy fizessen többet a kajapénzre, mert az utolsó héten már ki kell pótolni a közös kajapénzt, neki is és nekem is, dühös, hogy hát ez van. Én meg fizessem mindennek a felét, közben meg ő eszik meg mindent!


2012. febr. 14. 08:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Mióta vagytok együtt? Ha ez egy kapcsolatban probléma, akkor nagyon korai volt összeköltöznötök. Mi is felezzük a kajapénzt, pedig a párom sokkal többet eszik, mint én, és neki "extra" dolgokat is megveszünk a bevásárlásnál, ami nekem nem kell, mégsem verem a fogamhoz a garast és akadok fenn ezen...
2012. febr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%
Tudom, hogy nem jó, amit írok, de ha ö ilyen, és nem tudjátok megoldani másképp, legyetek külön kasszán, és oldja meg magának az étkezést...
2012. febr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Én nem vagyok a full közös kassza híve, de ez azért már nálam is kicsapná a biztosítékot. Jó,hogy nem már, szeletre számolod a kenyeret. Ha együtt éltek,akkor valamilyen mértékű "közösnek" lennie kell, nem lehet fillérre kiszámolni, ki mit fogyasztott. A megoldás a kérdésedre az,ha felnőtt módjára kezdesz el gondolkodni.
2012. febr. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Párom is kb 3x annyit eszik mint én. De meg nem fordult a fejemben, hogy most ez mennyire nem jó nekem.

Vásárláskor hol ő, hol én fizetek (kártyával) nem merült fel, hogy sajnálnánk egymástól.

Néha én is felkapom a vizet, hogy nem hagy nekem pl. tejet (ő dolgozik, én táppénzen vagyok terhesség és veszélyes munkahely miatt, ezért általában akkor kelek, amikor ő megy, hogy ne keresztezzük egymás útját a wc-n), de nem azért, mert sokat eszik, hanem mert nincs mit a kakaómhoz tegyek :)

2012. febr. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Gondolj arra, hogy mikor gyesen leszel otthon a közös gyerekettel, és feleannyi pénzt sem fogsz kapni, mint a párod, mégis lesz mit enned ugyanúgy. Ő is kezdjen majd el garasoskodni?
2012. febr. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Biztos jó ötlet volt összeköltöznötök?


Én ezt a "te többet ettél 3 deka hússalt" sosem értettem.

Még jártunk csak,akkor is sokszor vacsizott nálam párom,de sose jutott eszembe rászólni hogy mennyit eszik,fizessen bele.

Sőt,azért főztem (saját pénzből),hogy örömet okozzak,most is azért főzök,és nem érdekel,hogy melyikőnk mennyit eszik.

Bár mi full közös kasszán vagyunk,de nem számolom mennyit költ pl sportcuccra,mert ő sem kéri számon a kozmetikai cikkeket,egyebet.

2012. febr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

nálunk is így van, de engem nem zavar. másfélszer akkora, mint én, jó hogy többet eszik, úgy is főzök, hogy neki dupla adaggal vagy másfélszeressel számolok.


nem sajnálom tőle a kaját :)


de ez a szigorúan fele-fele hozzáállás is fura,

hol én fizetek hol ő, de ezen nem vesztünk még össze a 3 év alatt.


mondjuk arra megkérheted szépen, hogy hagyjon a kávédhoz tejet pl. de azt nem várhatod el, hogy kevesebb kalóriát fogyasszon, mint amire szüksége van a szervezetének.


30N

2012. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Volt már nem egy párkapcsolatom, veszekedtünk is épp eleget, de sosem az ennivaló miatt. Sose hánytuk egymás szemére, hogy ki mennyit eszik. Egyszerű a képlet: Többet kell vásárolni.
2012. febr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
nekem is fura, én ezért nem vagyok a híve a külön kasszának. Akkor vagy te adj kevesebbet, vagy ő adjon többet, ha ennyire zavar. mi 4 éve élünk együtt, de ebből nem szoktunk balhézni. Többet főzünk inkább. olyan volt, hogy azért szóltam, hogy ha elfogyott hozhatnál, vagy fordítva, mert volt, hogy vitt el kenyeret dolgozni, de arra nem gondolt, hogy másnap én is vinnék. és ilyenkor igen is szólok. De azért sosem, hogy mennyit eszik...
2012. febr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

bááááááááááááááááááááááá!

És Te azt hiszed, hogy ez "párkapcsolat"?

Őszintén szereted Te ezt az embert? Mert ha szeretnéd nem számolnád mennyit eszik, kinek a pénzén.

A párom sokkal többet ad mostanában közösbe, van hogy csak Ő vesz kaját, én is eszek belőle, amennyi jól esik...nem számolgatja, sőt!

Régebben meg nekem volt, akkor én vettem én sem számoltam. Még ha meg is fordult volna a dolog a fejemben sosem mondtam volna ki, nem gondolod, hogy pofátlanság? Főleg azzal szemben akit állítólag "szeretünk".

Lehet ám külön is vásárolni, ő eszi az ő sonkáját, te a tiedet. Csak az éppenséggel már nem kapcsolat. Habár mindegy azt hiszem részedről...:-S


ez nagy gáz

2012. febr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!