Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek, ha kiderülne...

Ti mit tennétek, ha kiderülne a testvéretekről, hogy drogokkal él?

Figyelt kérdés

2014. aug. 4. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen drogokkal? Hány éves? (Ezen azért sok múlik)

Ha felnőtt, akkor megkérdezném miért teszi, mi a jó neki ebben? Nem szeretne-e leszokni, mert ha igen én bármiben támasza leszek. Sajnos tapasztalatból mondom, hogy ennél többet nem tehetsz. Ha ő nem akar, sosem fogod tudni lebeszélni hiába veszekedsz, toporzékolsz, sírsz, hisztizel, fenyegetsz, vagy könyörögsz, nem használ.

2014. aug. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
20 éves fiú, én 16 lány vagyok. Biztos hogy drogozik, de a mibenlétéről semmit sem tudok, csak azt, hogy puffadt tőle az arca, fehér a bőre, karikásak és véreresek a szemei, száraz a bőre, és fogynak el az izmai. Nem tudom, hogy ez milyen drog hatása lehet. Mivel hetente alig egyszer látom csak (nem itthon él), én nem számítok neki. Szüleinkre nem hallgat, bizonyítani nem tudjuk, hogy drogozik, és épp teszi tönkre az életét. Fogalmam sincs, mit tehetnék, a szüleim semmire sem jutnak -ők még el sem hiszik, hogy talán drogozik. De én tudom.
2014. aug. 4. 22:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha senkire nem hallgat, igazából nem sok mindent tehetsz. Próbálj neki írni egy hosszú, szívhez szóló levelet, amiben arra kéred ne tegye tönkre magát.
2014. aug. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
utolsó, köszönöm. attól félek, hülyére veszi egyébként, de ez jó ötlet, megírom neki.
2014. aug. 4. 22:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy drogozik, csak akkor lehetsz biztos benne, ha látod, hogy csinálja. Egyenlőre nem tennék semmit, ha már vannak jelek, amik arra utalnak, hogy komolyabban drogozik, akkor kell gondolkodni ezen. Ha a tesód néha beleszív egy füves cigibe, attól nem sok baja lesz, az erősebb kábítószerektől lehet félteni. Fogyást főleg az amfetamin, extasy okoz. Ezek is viszonylag kemény szerek, de nem alakít ki olyan mértékű függőséget, mint mondjuk a heroin, tehát a drogok között is vannak különbségek. Beleszólni szerintem csak akkor érdemes ha baj van, mivel egy 20 éves emberről beszélünk, aki már nagykorú, azt csinál, amit akar.
2014. aug. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen, ezzel a részével tisztában vagyok. viszont érzelmileg kikészít, hogy tönkreteszi magát, hiszen LÁTOM mi történik vele, nem vagyok teljesen hülye. Előttem nem fog drogozni, aláírt papírt se ad be, hogy 'helló, a bátyád vagyok és biza drogozok én', viszont rengetegszer látom rajta valamilyen szernek az utóhatását, sokszor viselkedik nonszensz módon. Tudom hogy """"""felnőtt"""""" (na persze), meg azt csinál amit akar, de a húga vagyok, és majd' megszakad érte a szívem. Ő még nem tudja, milyen kárt tesz az életében.
2014. aug. 4. 22:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért te tudod, hogy milyen kárt tesz az életében? Nem. Lehet, hogy egyszer-kétszer kipróbálja és ennyi, nem kell rögtön azt gondolni, hogy ámokfutó, gyilkos, drogos állat lesz belőle. Nem vagyok drogpárti, egyáltalán nem. Ismertem rengeteg kábszerest, 20 évesen mindegyik drogozott, aztán legalább a 90%-uk abbahagyta és ma már diplomás, normális felnőtt emberek, sokan gyerekkel. Marad 10% aki menthetetlen. Viszont azzal, aki éppen rá van pörögve a drogra, azzal nem lehet értelmesen beszélni. Kérdezd meg tőle, hogy mit csinál és mennyit. Valószínűleg erre sem fog válaszolni, de ne ronts ajtóstul a házba, mert ebben az esetben semmi értelme nem lenne.
2014. aug. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Az ex párom és az egész haveri társasága drogozott. Én is láttam már egyet s mást. A füves cigi sem mindegy hogy mennyi, amikor már gyakrabban van beszívva, mint amennyi tiszta állapota van, az minden csak nem normális. Ha csak néha szív, az laikusnak fel sem tűnik, nem úgy néz ki utána valaki, mint ahogy a kérdező leírta, akkor sem, ha totál beszívva megy haza.

Ahogy a másik válaszoló írta, az extasy, speed és társai (illetve a keményebb drogok) járnak hasonló tünetekkel. Ha nem fajult még el a dolog, ezekre tudnak a használóik általában nemet mondani, nem aljasodnak le totálisan, de az exemen is jól láttam a hatást. Pláne amikor még rá is szívott. Vizes, hűvös volt a bőre, hatalmasak a pupillái, fal fehér volt és vékony. Nem lehetett vele beszélni, nem volt indoka, hogy miért csinálja, jól esik neki és nem akarja abbahagyni ennyi. Neki ez a természetes, mert az összes haverja ilyen, mégha mindegyiknek van is élete mellette. 30 évesek, nem én fogom megváltoztatni és nem az én kedvemért fog megváltozni, tehát szégyen nem szégyen, én ezt nem tudtam elfogadni, sem kezelni, így leléptem.

Tudom mennyire nehéz lehet ezt megélni testvérként, még ha nem is sejted, hogy mivel él. Neked nincs menekülő utad, hiszen ő a családod. Erősnek kell lenni, mást nem tehetsz. Próbáld meg a levelet, de sajnos azt csinál az életével, amit akar, felnőtt.

2014. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

irjad le neki minden gondolatodat,hidd el nem fog kinevetni sőt nem is egyszer fogja csak elovasni-ez tutibiztos!


mást nem tehetsz.

2014. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!