Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak az erőszakos...

Mit csináljak az erőszakos testvéremmel?

Figyelt kérdés
Én már nem azon gondolkodom, hogy bezárom magam egy szobába, vagy elhúzok otthonról, hanem hogy FELJELENTEM. A gond csak az, hogy egyáltalán nem értek ehhez. Például nem baj, hogy még 16 éves sem vagyok? Vagy most a szüleim mit fog szólni? Azért is kérdem, mert a szüleim sokkal jobban szeretik őt. De hát az lenne a fő kérdésem, hogy ezt a feljelentést meg lehetne-e csinálni? (Főleg az életkorom miatt.) Vagy inkább, ha megtehetném, akkor csak megfenyegetném vele. (Mert tényleg most mit fognak szólni a rokonjaim,hogy feljelenteném a saját tesómat!?) Együttérzést is elfogadok. :(

2014. aug. 6. 12:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mit értesz azon, hogy erőszakos? Beszéltél erről a szüleiddel? Ők miért nem rendszabályozzák meg?


Ha feljelented, az bizonyítani is kell.

2014. aug. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mit csinál, hogy erőszakos és fel kell jelenteni?
2014. aug. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az erőszakoson azt értem, hogy először szóban piszkál minden féle hülyeséggel, aztán meg ha visszaadom, elkezd ütögetni erősen. (És még örülök, ha csak ennyit csinál) Majd elfajul a dolog, bevonszol a szobámba, rádob az ágyamra majd ott üt és rúg és nem gyengén. Amikor például hazajön anya, akkor persze még kaját is készít nekem. Még jó, hogy nem hiszi el anya a történteket. A bizonyíték pedig: Egyszer megpróbálom levideózni, hogy megver.
2014. aug. 6. 12:21
 4/14 anonim ***** válasza:

És ezt minden ok nélkül teszi?

Mármint mi 4-en vagyunk testvérek ( 16 vagyok, 2 bátyám és 1 húgom van, nem vagyunk romák ) és nálunk is megy a szóban piszkálódás. Esetleg a verekedés is, de csak ilyen testvéri szinten.

Ha tényleg ok nélkül csinálja, vedd fel diktafonra / kamerázd le, és szólj a szüleidnek.

2014. aug. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó azért tényleg visszavágok neki, mert én nem az a fajta vagyok, aki kibírja, hogy itt pofázzon nekem. Általában ő kezdi, majd én visszapofázok. Aztán jön azzal, hogy ezt csak viccnek szánta, én meg direkt piszkálom, aztán már tudjátok. :( Igazából nem jelenteném fel, de ha nagyon idegesít, akkor legalább megfenyegethetném vele.
2014. aug. 6. 13:54
 6/14 A kérdező kommentje:
Az a legszomorítóbb az egészben, hogy a szüleimre nem számíthatok. :(
2014. aug. 6. 13:55
 7/14 Milcsi01 válasza:
hát, nem hiszem hogy fel kéne jelenteni, de ne ijedj meg tőle hanem ha elkezd ütni, üss csak vissza... ha sokkal erősebb is, valahol, ahol éred, üssed csak. próbálj meg uraalkodni rajta... nem tudom h kicsi v nagy , de ne hagyd annyit érvényesülni. hidd el! ha belevágsz egy jó nagyot a gyomrába, akkor egy ideig ott marad. Amúgy meg tényleg jó ötlet hogyha nincsenek otthon a szüleid, akkor arra a helységre tegyél egy kamerát, ahol majd tudod hogy lesztek. várd meg amíg elkezd piszkálni, és mutasd majd meg a szüleidnek!
2014. aug. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket, ma is egy olyat odasózott a karomra, Hogy piros is lett azon a helyen... Dehát visszavágás és lekamerázás, valami van még?
2014. aug. 7. 15:39
 9/14 Milcsi01 válasza:

hát... lehetne hogy egy kicsit megszivatod...

pl.: -rakj sót az üditőjébe/vízébe

-ha van gumipókod rakd az ágyára...

találj még ki ilyeneket, de tagadd le h te voltál

ez nem biztos hogy beválik, de egy próbát megér :D

2014. aug. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? És a testvéred? Nem lehet megbeszélni emberi módon a problémákat a feljelentés helyett?
2014. aug. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!