Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg a húgomnak van igaza,...

Tényleg a húgomnak van igaza, csak én nem veszem észre?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy már jó pár éve elköltöztem otthonról albérletbe, mára már a párommal együtt élünk ott. A húgom többször felemlegeti, hogy ez anno neki mennyire rosszul esett, de elfogadta, hogy én ezt választottam. (szerintem ez nem választás kérdése, ez az élet rendje) A szavaiból meg azt veszem ki, hogy még mindig orrol rám emiatt.

A másik meg, hogy mindig kitalál mindenféle pénzes programokat.

Amikor mondom, hogy nekem erre nincs pénzem, akkor azt is rosszalja, és megjegyzi, hogy hát én választottam ezt az életet magamnak.


(Sőt, múltkor azt is mondta, hogy "jaj, sosincs pénzed semmire, ez ennél csak rosszabb lesz"

A semmi alatt a csajos programokat, vásárlásokat érti)


Neki "könnyű" mert otthon belead a közösbe havi 10 ezret a fizujából, míg nekem azért az albérletben sokkal több a kiadásom. (sehonnan nincs semmi anyagi segítségünk)


Vagy én lennék túl önző?


2014. aug. 7. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Irigykedik.
2014. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy önző.Felnőttek vagytok,mindenkinek megvan a saját élete,természetes,hogy egy idő után az ember önnálósulni szeretne ahogyan te is tetted.A hugodnak meg ezek szerint nincs élete,másképp nem lenne igy rád ragadva meg megértené,hogy más utakon jártok és neked más kiadásaid vannak.
2014. aug. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is irigy. Ne vedd magadra, ahogy mondod, ez az élet rendje. Nem tudni, hány évesek vagytok, de valószínűleg ő is abban a korban van már, amikor illene önálló életet kezdeni, elszakadni az otthoniaktól, az ő segítségük nélkül saját lábra állni. Ő még nem tart itt, ami miatt egyébként pont hogy ő az, akinek jogosan beszólhatnál, nem pedig fordítva. Jól tettétek a pároddal, hogy nem maradtatok a szülők nyakán, majd ha a húgod rájön arra, hogy ez jó esetben így működik, megbékél veled. Egyébként semmi joga emiatt haragudni rád, de ezt te is jól tudod :)
2014. aug. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
valszeg a hugodnak te vagy az egyetlen barátnője és most magányosnak érzi magá, mert te nem töltezs vele elég időt
2014. aug. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
irigy és tüúl sok energiája van. Ha ilyeneket mondd én mindenképpen hangoztatnám, hogy milyen jól érzem magam így.
2014. aug. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem derül ki, hogy hány éves a húgod, de föl kellene világosítani, hogy az az élet rendje, hogy a fiatalok elhagyják a szülői házat és a saját lábukra állnak, és az bizony nem kevés pénzbe kerül. Ha neki meg jó a Pán Péter szindróma, akkor örüljön, hogy több marad másra, és ne téged kritizáljon.

Egyáltalán nem vagy önző, miért kéne úgy élned, ahogy a húgod elvárná tőled?

(Mielőtt bárki félreértené, semmi bajom azokkal, akik otthon maradtak a szülőknél, én is így éltem sokáig, mert nem volt más lehetőségem, de senkit nem szóltam meg, aki képes volt a saját lábára állni.)

2014. aug. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát már mindketten elmúltunk 25 évesek. Másfél év van köztünk, tehát nincs az sem, hogy egy "kisgyereket" hagytam magára.
2014. aug. 9. 08:59
 8/8 anonim ***** válasza:
De Ő ettől még a gyermekibb dolgaihoz ragaszkodik.
2014. aug. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!