Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért várja el, hogy elvigyem?...

Miért várja el, hogy elvigyem? Komolyan én vagyok a rossz, mert nem értem, miért kell a húgomnak fesztiválra mennie 14 évesen?

Figyelt kérdés

Idén ballag az általánosból. Nem az a baj, hogy kér ajándékokat, mert én is kértem és kaptam is, elég sokat.

De nem bérleteket fesztiválokra, ami nem a 14 éves lányoknak való... Kitalálta, hogy ő anyától ezt kéri. Anyával tegnap összevesztem, mert szerintem nem kéne elengednie, főleg azért, ahogy néha viselkedik.

Megkaptam tőle, hogy ebbe ne szóljak bele, majd eldönti. De tudom, hogy úgyis ráveszi a testvérem, megzsarolja, vagy apához költözik napokra, amitől anya kiakad.


Most azt találta ki, hogy eljön velem és a barátnőimmel, barátaimmal, úgyis csak helyes srácokkal lógok, legalább lesznek új ismerősei. Mondtam, hogy sehova nem fog jönni, főleg nem velünk. Anya ezen is összeveszett velem, hogy mégis hogy tudok így viselkedni, miért nem vagyok képes elvinni és figyelni rá pár napot.

Azért, mert tudom, hogy milyen. Odavan a "helyes pasikért", néha úgy öltözködik, hogy csak nézek.

Hisztizik, ha valami nem úgy van, ahogy akarja. Nincs kedvem bébiszittert játszani és figyelni arra, hogy ne csináljon semmi hülyeséget (ismerem, úgyis csinálna).


2014. ápr. 4. 16:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
12%
Nem vágom a gyűlöletedet a testvéred irányába.
2014. ápr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem viszitek el aztán kész, nélkületek veletek úgysem lehet.
2014. ápr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem gyűlölöm, csak tudom, hogy milyen, ha anya vagy apa nem látják.

Ha bármi baja lenne akármelyik fesztiválon, akkor én lennék a hibás.

2014. ápr. 4. 16:57
 4/19 anonim ***** válasza:
36%

Nem vagy köteles magaddal vinni.

De, hogy nélküled hova megy, ahhoz meg semmi közöd. Minek szólsz bele?

2014. ápr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Mert szerintetek egy Sziget, vagy VOLT fesztivál egy 14 éves lánynak való?
2014. ápr. 4. 17:03
 6/19 anonim ***** válasza:
23%
Nevelés a szülők dolga ne anyáskodj rajta, ebbe a hibába sok nővér beleesik.
2014. ápr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Volt idő amikor 13-14 évesen én is a nővérem nyakán lógtam. persze apám is mindig azt mondta a nővéremnek, hogy miért ne mehetne a húgos is?? De a nővérem kijelentette, hogy márpedig én nem mehetek vele, és kész. Erre apám: Akkor te sem mész. A nővérem inkább nem ment, de akkor sem engedett. Párszor eljátszottam a sértődöttet, de végül leálltam a szemétkedéssel. Később meg is értettem, hogy a nővérem miért nem akarta, hogy velük lógjak. Mert én más voltam, másképp viselkedtem, vadabb voltam, és állandóan kalamajkákba kerültem.

Ez nem gyűlölet kérdése kedves első, csupán csak annyi, hogy vannak időszakok amikor a testvérek nem akarnak együtt lenni.. Eltelt pár év, de a nővéremmel ma nagyon szoros a kapcsolatom..

2014. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell magaddal vinned és vigyáznod rá, de ha a szüleid nem nevelik, az is az ő gondjuk, hadd menjen nélküled és tanuljon a saját kárán.
2014. ápr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
5%

Nem az a kérdés, hogy 14 évesnek való-e, hanem, hogy te mi a fenének szólsz bele!?

Vannak szüleitek, neveljék ők.

Te a testvére vagy - szállj le róla!

2014. ápr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Azért szólok bele, mert így az én nyaram is veszélybe kerül. Az lesz, hogy vagy viszem őt is, vagy nem megyek semelyikre.

Ráadásul az anyám nem tudja, miket művel a húgom, pedig néha olyanokat hallok róla, hogy az én fejem ég az övé helyett is.

Hiába vannak anyáék, semmit nem csinálnak.

2014. ápr. 4. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!