Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ellentétes természetű a...

Ellentétes természetű a testvérem, hogy lehet kibírni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak akik így is jol megvannak a tesojukkal de en nem sajnos :( En vagyok a csendesebb, szotlan amolyan maganak valo o pedig beszedesebb es elegge nyers a modora (magyaran szolva bunko), csak tehetos baratai vannak, holott mi meg sem kozelitjuk oket.

Vannak idoszakok amikor jol megvagyunk de a tobbsegeben nem... A masik pedig az ami szinten rossz, hogy nagyon irigy vagyok ra, mert ezzel az „eltaposom” stilussal mindent eler. Felek, hogy idosebb korunkban sem szamithatunk egymasra. Megkerlek titeket csak azok irjanak akik szinten hasonlo cipoben vannak



2014. aug. 11. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül ellentétes a természete, nevezzük inkább másnak. Más, mint a tied.


"En vagyok a csendesebb, szotlan amolyan maganak valo

o pedig beszedesebb es elegge nyers a modora (magyaran szolva bunko), "


A nyers modor még nem egyenlő a bunkósággal. A modortalanság az, ami nagyon erősen fedi a bunkóság fogalmát.


"csak tehetos baratai vannak, holott mi meg sem kozelitjuk oket."


És? Az értékrendje az, ami a tiédtől eltér, csak azt nem értem, hogy miért irigyled?

Tudod te is, hogy nem vagy olyan, mint ő, és ha a helyén van az eszed és a szíved, akkor tudod azt is, hogy úgysem tudnál olyan lenni, mint ő. Mit irigyelsz benne? Azt, hogy tapos, átgázol bárki és csakis érdekkapcsolatai vannak? Te tudnál ilyen lenni? Te szertenél ilyenné válni?


Tudod, hogy az ilyen kapcsolatok menyit érnek? Elég egy betegség, egy pénzügyi csőd és az ilyen "barátok" úgy felszívódnak, mintha sosem lettek volna. Neked kellene ilyen élet?


"A masik pedig az ami szinten rossz, hogy nagyon irigy vagyok ra, mert ezzel az „eltaposom” stilussal mindent eler."


Csak hiszed! Elér, de milyen áron? Meddig?


Az ember azt irigyli, akinek a helyébe akar kerülni. Te irigyled a testvéredet - vagy inkább anyád és/vagy az apád szeretére vágysz, aki jelenleg ajnározza a tesókát? Merthogy ő az "életrevaló"?


"Megkerlek titeket csak azok irjanak akik szinten hasonlo cipoben vannak"


Ezt előzetes kontrollnak hívják, és én meg sem hallom. Mindig a bizalmatlanság, a korlátoltság és a butaság jele, akkor is, ha az illető egyébként okos ember.

Nem kell ahhoz hasonló cipőben járni, hogy az ember tudjon válaszolni empátiával, háttértudással és tapasztalattal arra, ami neki éppen nem a cipője.

De hogy nyugod legyél: volt ilyen cipőm és sok ilyen esetet láttam.


Várj türelemmel, járd a magad útját, és ne engedj a saját értékrendedből. Ne is törődj a testvéreddel. Az ő típusa hamar szétég, mert ilyen mentalitással, értékrenddel és gondolkodással, mint amilyen a te testvérednek van, nem lehet sem sokáig élni, sem teljes életet élni. Sőt: élni sem sokáig.

2014. aug. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, erkölcstelen-e vagy csak magabiztos és határozott.
2014. aug. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elso: A leghatarozotabban bunko.

Masodik: a ketto hataran mozog sztem.

2014. aug. 11. 20:25
 4/6 A kérdező kommentje:
Aki erkolcstelen az mindenkepp magabiztos es hatarozott, forditva viszont nem igaz a meglatasom szerint.
2014. aug. 11. 20:28
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindez amit irtam rola, talan nem is szamitana ha neha torodne velem is elmennenk ide oda csak ugy szorakozni, es nem mindig a barataival lenne, akik fizetnek helyette egy csomo mindent. Jo.lenne ha tudnam, anyuek nem lennenek ott lennenk egymasnak, de ha felnove is ilyen tipus lesz, akkor ez lehetetlen, amolyan felszines udvariaskodas van nevnap vagy szulinapkor is, semmi oszinte puszi, olelrs stb. :(
2014. aug. 11. 20:39
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenesetre koszonom valaszotokat
2014. aug. 12. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!