Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek féltékeny a 2 éves fél testvéremre?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és 12 éves koromban elváltak a szüleim sajnos, anyu 300 km re ment ott talált kapcsolatot 7. 8. OSztályban vele laktam, de ott senkim nem volt csak anya és itt van mindenkim...a barátaim, nagyszülők...anyu részéről is itt vannak a rokonaim és haza költöztem. Most leszek 10. Osztályos ...van egy 2 éves feltestvérem apu részéről, apunak az élettársa viszont elég érdekes...apu szüleitől pl eltiltotta a gyereket..es a környezetére elég igénytelen én takarítok itthon...bár nem ez a lényeg... a 2 éves lány tesot mindenki dicséri...hjajj, de gyönyörű...milyen szép kék szemei vannak....micsoda csaj lesz ebből stb...nekem is kék szemem van, és engem nem dicsér soha senki...múltkor elmentünk egy rendezvényre...és apu egyik ismerőse odajött és apu bemutatott neki minket...és mondta nekem, hogy apunak, hogy lehet ilyen szép lánya, mint én...erre rá mutat a tesora, hogy jaj itt a még szebb...lehet, h én vagyok a hülye, de egyszerűen ez nagyon rosszul esik nekem :( nem tehetek róla...:( rosszul esik az is, hogy anyu messze van és, hogy szét mentek a szüleim és még azt is megkapom h az utánam következő szebb....mit tegyek? :-\
2014. aug. 12. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy furcsán hangzik, de próbálj úgy tekinteni rá, mint a saját gyerekedre. Nekem ez vált be. :)
2014. aug. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mindig a kisebbet fogják dicsérni, hogy milyen szép, milyen aranyos. ne törődj velük.
2014. aug. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az első kommentelő tanácsát próbáltam már, de úgy se megy, mert tudom, hogy csak féltesom...:(
2014. aug. 12. 12:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is "csak" féltesóm, de szerintem egy féltesó is megérdemli, hogy rendes tesóként kezeljük. :)
2014. aug. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha bunkó, akkor neked sem kell jópofizni. Majd észreveszi magát. Mondhattad volna, hogy ott meg a legöregebb és legcsúnyább és rámutatsz az új nőre.


Egyébként próbáltál erről beszélni apuddal?

2014. aug. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A felnőttekben benne van, hogy a kisgyerekeket dicsérjék, babusgassák. Ennyi. Téged meg lassan már felnőttként fognak kezelni, ezt is meg kell szokni.
2014. aug. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"hogy apunak, hogy lehet ilyen szép lánya" - ez apura nézve nem túl hízelgő.


Amúgy a kisebbet mindenhol jobban babusgatják, tipikus testvér-féltékenység.

2014. aug. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindig a kicsit dicsérgetik, ne akadj ki emiatt. Én legkisebb testvér vagyok, és ha voltunk valahol, és valaki kérdezte apukám,hogy "a lányod?" mondta "igen, ő a kicsi, már nem olyan kicsi". Volt kacagás meg jópofi, ölelgetett meg minden. De a nővéremet szereti jobban, otthon csak okoskodik ha hozzám szól, mindent becsmérel.
2014. aug. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tényleg bunkóság azért. Nem tudom, de teljesen más a kettő, te már nagylány vagy, gondolom sminkelsz, nőiesedsz, ilyenkor is dicsérik a lányokat, hogy "kész hölgyek".

A kicsik is szépek, de nyilván máshogy. Apukádnak nem kéne így viselkednie, nálunk is egyértelmű volt, hogy szülők engem 18-20 évesen promóznak, hogy milyen szép vagyok, öcsém meg jótanuló:D Nem tudom, fura ez tényleg, szerintem tök szokványos, hogy a fiatal felnőtt lányokat dicsérik, ha tényleg szépek, nőiesek és olyankor jön a gratuláció a szülőknek.

2014. aug. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jó persze én meg is értem, hogy a kisebbet dicsérik...amúgy igen sminkelem magam...hosszú barna hajam van...kicsit husisabb vagyok, de próbálok lefogyni...nem vagyok meg elégedve a kinezetemmel és ezért esik rosszul...:( úgy érzem senki se szeret...rossz az egész :(
2014. aug. 12. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!