Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Azt mondta, hogy prosti...

Azt mondta, hogy prosti vagyok. Féltékeny testvérrel mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Régebben nagyon jó volt a kapcsolatunk. Nekem 16 éves koromban lett egy nálam idősebb barátom, aki elég sokat segített, támogatott anyagilag már akkor is. A nővérem ezt nem nézte jó szemmel.

18 éves koromban a szüleimmel való konfliktusok miatt elköltöztem, talán ekkor kezdődtek a problémák.

A nővérem otthon maradt, terhes lett és az egyetemet abbahagyta. Én beutaztam a világot, buliztam, jól éreztem magam.

Nemrég volt apukánk névnapja és tegnap ünnepeltük, mert én csak most tudtam hazamenni.

Karácsonykor sem voltam itthon és emiatt az ajándékokat is tegnap adtam oda. A nővérem gyerekei nagyon örültek, erre ő elkezdett cirkuszolni, hogy nagyon szépen köszönik, de visszaadják, mert a gyerekeinek nincs ilyesmikre szüksége, főleg nem olyan pénzből, amit nem tisztességes munkával kerestek meg.

A családi ebédből hatalmas veszekedés lett és utána a testvérem férjével beszélgettünk, ő mondta, hogy a tesóm nagyon szét van esve.Erre kijött és rám támadt, hogy a férjét ne vegyem el tőle és ne hangoljam ellene.


Most az egész család azt hiszi, hogy prosti vagyok, csak azért, mert a saját életét elszúrta és féltékeny.


2014. jan. 5. 15:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

hát persze, te vagy a rosszlány, akinek jól alakult az élete, ő a jólány, akié meg rosszul.


Grimm vagy Andersen a vezetékneved?

2014. jan. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Semmit. Ismerd el, hogy igaza van, magyarázd el neki, hogy igen, te ezt az életutat választottad, ő ezt. Ki ahogy tud, úgy boldogul. A te értékrendedbe belefért, hogy az egzisztenciád egy pasitól függjön, az ő élete másképp alakult. Nem bolygatnám a helyedben a dolgokat és talán kevésbé tolnám a családom arcába, hogy nekem (velük ellentétben) jól megy.
2014. jan. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Puszta kíváncsiságból, mennyivel idősebb a párod? Ő tart el 18 éves korod óta?
2014. jan. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

"A nővérem otthon maradt, terhes lett és az egyetemet abbahagyta." Aztán még ő vagdalkozik, hogy te vagy a k**va.

De ahogy kivettem, csak ő hiszi azt (ha te tudod hogy nem vagy az, meg mindenki más rajtad kívül, akkor próbáld meg elfogadni a helyzetet-okos enged, nővér szenved :))

2014. jan. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Legtöbb nő is ilyen sorsra vágyik, mint te, gazdag férfi tartsa el. Az irigység beszél belőle.
2014. jan. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

# 1

Miért lennék én a "rossz"?

Azért nem annyira hihetetlen ez a dolog, hallottam már cifrábbakat is...

Ha neked ennyi jött le, sajnálom.


# 2

De attól, mert van egy gazdag párom, még nem vagyok prosti!

Ő se dolgozik, akkor ő is az ennyi erővel?!

Nem toltam semmit az arcukba, csak ajándékokat adtam.


# 3

16 évvel idősebb nálam a barátom. Ő tart el, amióta elköltöztem.


# 4

Szóval hagyjam, hogy mindenki azt gondolja, hogy egy utolsó k. vagyok, ő meg röhögjön a markába?

2014. jan. 5. 15:29
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Egyértelmű, hogy a nővéred elégedetlen a sorsával. Tipikus esete annak, hogy azt gondoljuk, a másiknak fenékig tejfel az élete, nekünk meg milyen rossz. Elmondom, én a helyedben mit csinálnék: felülemelkednék a sértődöttségen, beszélgetnék vele, ráirányítanám a figyelmét az ő életének pozitívumaira (gyerekek, szerető férj, mittudomén.)

Kérdés: viselkedéseddel, szavaiddal nem viszed túlzásba a "dicsekvést"? Próbáld egy ideig meghallgatni, kerülj háttérbe. Hívd fel többször, spontán is, hogy mi van vele. Ha látja, hogy őszintén érdeklődsz iránta, meg fogod nyerni magadnak, csak türelem kell hozzá.

Szerintem biztos nem tart prostinak, csak a keserűség, kisebbrendűségi érzés beszél belőle.

Mi hárman vagyunk lánytesók, mindhármunknak máshogy alakult a sorsa, de senki nem irigy senkire, el sem tudnám képzelni köztünk ezt a szitut, nagyon szeretjük egymást.

2014. jan. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%

Szandi és a férje közt is ekkora a korkülönbség, és ő is 16 évesen jött össze a párjával.

Ne is foglalkozz a húgoddal, tudja azt az egész család, hogy indiszponált.

2014. jan. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Én nem tudnék így eltartottként élni mint te, de nem ítéllek el éd egyáltalán nem tartalak kurv ának, van akinek ez az élet jön be.

A tesód valószínűleg irigyel és hidd el a családod nemegy ilyen esettől fog rossz szemmel nézni rád, ennyi idő alatt már valamilyen véleményük nekik is kialakult rólad, hisz csak tudják hogy élsz és kivel. Tesódnak lehet most nagy problémái vannak az élettel, ha szereted akkor próbálj meg vele beszélni ha nem akkor sz@rd le mit gondol. Ha felteszem csak évente 1x találkozol a családoddal (gondolom sűrűn nem - nekem ez jött le) akkor nem mindegy mit hisznek rólad?

2014. jan. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

Van egy kedves régi barátnőm aki hasonló körülmények között él mint te. Állandóan bejárja a világot, 1 napot nem dolgozott, mert mindig eltartották. 30 éves volt, amikor a gazdag pasija úgy döntött, nem kér belőle. A barátnőm ott maradt egy lakásban, se pénz, se munkatapasztalat semmi nélkül. Nem keseredett el. Addig addig nyomult mindenfelé míg kifogott egy külföldi férfit aki még gazdagabb volt mint az előző. Most 40 éves, és a pasas tartja el. Londonban bérel neki lakást, világ körüli útra ment megint. Nem rég találkoztam vele, és én bizony a régi barátságra hivatkozva rákérdeztem, hogy mit ért el az életben, hogy ilyen jó élete van, holott a nővére meg otthon elég nehezen él. Őszinte volt. Simán megmondta, hogy ő semmihez sem ért csak a szexhez. Ez az ő fizetsége, lehet akár luxus qrvának is hívni, ő nem akad ki ezen. 8 általánosa van csak meg. Minden amije van csak az ő manipulatív viselkedésének köszönhető, hogy képes volt az ujjai köré csavarni a férfiakat. Sőt! Elmondta azt is, hogy ma már okosabb, mert tudja, hogy ő is csak idősebb lesz, és egyszer jönni fog egy még gátlástalanabb 20 éves aki elcsavarja majd a hapsija fejét. Hogy ne járjon úgy mint az első alkalommal, ma tudatosan kihízelegi a pénzt,és a bankszámláján gyűjti..Ma azon dolgozik, hogy a hapsija a londoni házat (ami Temze folyó partja mellett van, azért az nem semmi) az ő nevére kerüljön...


Én nem ítélkezem. Ő választotta azt az életformát.

Nálad sem ítélkezem. Egy biztos. Ahogy a barátnőmnek, neked is azt mondom, hogy sok nő nem irigy, hanem egyszerűen nincs gyomra ehhez. De ha te képes vagy így élni akkor miért zavar ha prostinak tartanak???

2014. jan. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!