Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek? Kilátástalan a...

Mit tegyek? Kilátástalan a helyzet.

Figyelt kérdés

Mit tegyek ?

Nos,van egy öcsém 14 éves eddig az anyánkkal lakott, sajnos anyukánk beteg lett..kemoterápiára kellett járnia, egy vérrög volt a vállánál..meggyógyult de még kellett szednie vérhígítót,sajnos felfázott..nagyon elfáradt..súlyos állapottal bevitték a korházba majd másnap meghalt..ez a felfázás végleg tönkretette..Az lenne a kérdés hogy mit tegyek az öcsémmel? Az öcsém apja nem képes dolgozni mármint dolgozik csak nagyon kevés pénzért 10000 ezret keres havonta..Nemtudjuk mitévők legyünk gyámság alá kell helyezni mert az apja nembírja eltartani a férjemmel nem szeretnénk ha máshoz kerülne nincs senkie az apján és rajtunk kívűl..azt szeretnénk ha hozzánk kerülne de nekünk a férjemmel van két kisgyermekünk hogy és nemtudnánk őt eltartani de belehalnék ha a kisöcsém akit annyira szeretek gyámokhoz kerülne mit tegyek?! annyira kilátástalan a helyzet..és szegény össze is van törve.. MIT TEGYEK? 30/N



2014. aug. 12. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

10 000 Ft-ot havonta? Ez ugye csak elírás??


Egyébként lehet kérni gyermeknevelési támogatást!

Tekintettel a helyzet súlyosságára, biztosan kapnának segélyt is, meg mindenféle gyermeknevelési támogatást, pl. iskolakezdésit, ruhavásárlásit, étkeztetésit, stb.. Mondjuk azt nem állítom, hogy abból normálisan meg lehet élni, de Te is be tudsz nekik segíteni pl. azzal, hogy nálatok ebédelhet vagy vacsorázhat az öcséd. Legalább nem helyeznék gyámság alá és szerető emberek közt lehetne.

2014. aug. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
A fizikális feltételek (lakáskörülmények, megélhetés, stb..) mellett biztosítani kell az érzelmi hátteret is. Ez esetben elhelyezés harmadik személynél is szóba jöhet.
2014. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy butaság, de ha az öcsédet is kiskorú és ti lennétek a gyámjai akkor már 3 kiskorút nevelve nem lennétek nagycsaládosok is? Érdemes lenne utánaérdeklődni.
2014. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem elírás tényleg annyit keres..de nagycsaládosok lennénk
2014. aug. 12. 13:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz, a nagycsaládosok sok kedvezményt kapnak - most csúnyának tűnhet ez az anyagi oldala a dolognak, de így előnyei is vannak...


VAGY: gyámság alá helyezik, ti fogadjátok örökbe, így az államtól havonta azt hiszem 100 vagy 120 ezer Ft-ot kapnátok, mert "más gyerekét" nevelitek. Ha felhívsz egy gyámhivatalt, biztosan meg tudják mondani, mit lehet ilyenkor tenni! Keress egy tel.számot a neten!

2014. aug. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen biztos kapnának de az apja nemtudja ellátni. eléggé iszákos..
2014. aug. 12. 13:24
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én magamhoz venném a helyedben, 2 év és már 16 éves lesz, nyilván lesz annyi belátása, hogy dolgozzon, már lehet 16 éves kortól is dolgozni. Én is melóztam ennyi idősen, estin jártam ki a gimnáziumot, és nagyon sokan jártak abba az iskolába, szinte mind dolgozó emberek. Manapság olyan furcsának tűnik ez, de aki ilyen kemény élethelyzetbe kerül, annak nincs sok választása.

Később az egyetemre is felvettek, nemsokára diplomázni fogok. Nem érzem semmi hátrányát, sőt inkább előnyét látom annak, hogy ilyen korán tapasztalatot szereztem a munkáról is.

2014. aug. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor marad az örökbefogadós verzió. Viszont akkor mielőbb el kellene kezdeni, mert a bírósági ítéletig sok idő eltelik.

Jogilag is ez az egyetlen út, mert még az apa a törvényes gyám. Viszont ha 10 ezret keres, mindenképp elvennék tőle a gyereket, ahogy írtad is.

Szóval indítsátok el az eljárást és már az első nap vagy alkalommal írjátok meg a papírokat a gyámhivatalban, hogy TI AKARJÁTOK örökbe fogadni, mert rokonai vagytok.

Lehet, hogy kimennek a gyámügyesek felmérni a terepet, de ezt majd ott megmondják. Ráadásul a 14 éves gyerek is meg tudja mondani, hogy hozzátok szeretne menni.

És az állam tényleg fizet, szóval anyagi gondjaitok nem lesznek a gyermek miatt.

Remélem hamar megoldódnak a dolgok, de ne halogassátok az ügyintézést!

Telefonon érdeklődj és intézkedj mielőbb! Egy iszákos apa mellett nincs jó helye szegénykénk!

Sok sikert és kitartást!

2014. aug. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nos kerestem egy telszámot.

választ adtak kapnánk utánna 150 ezer forintot.

2014. aug. 12. 13:33
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az öcséd kap árvasági ellátást, a családi pótlékot is, tehát némi anyagi segítség lenne, ha hozzátok kerülne. Én a helyedben egy percig sem gondolkodnék, hanem indítanám a gyámsági eljárást. Majd alakul valahogy, a legjobb helye nálatok lenne. Ne mondj le róla, neki most még nehezebb, szerintem örök életre nyomot hagyna, ha idegen családba kerülne. Hallgass a szívedre.

Az én öcsém ugyanennyi idős, ha ebben a helyzetben lennénk, foggal-körömmel harcolnék érte. 33/N

2014. aug. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!