Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti befogadnátok a testvéreteke...

Ti befogadnátok a testvéreteket 2 kisgyerekkel ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Budapesten élek a párommal kettesben, a lakás közös (hiteles).


A testvérem egy bankban dolgozik vidéken, most kapott lehetőséget egy Budapesti pozícióban. Több pénz, jobb körülmények, kötetlen munkaidő. Hétfőn kezdene.


Megkért, hogy hozzánk költözhessen max 2 hónapra, amíg egy rendes albérletet talál. Fizet a rezsibe természetesen.

Két kisgyereke van, nekik talált óvodát, ők is hétfőn kezdenének.


2014. szept. 3. 12:53
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2014. szept. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen segíteném a testvérem.
2014. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 2 hónapra igen. Csak felmerül a kérdés, hogy addigra biztosan sikerül-e megoldani a problémát, illetve a lakás mérete sem utolsó szempont.
2014. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
100%

1-2 hónapra igen, ha elférnek, és segítenék neki az albérlet keresésben, hogy mielőbb költözni tudjanak, mert hosszútávon egyik félnek sem jó az ilyen együttélés!


Más: Mennyi idősek a gyerekek? Nézett már nekik bölcsit-ovit-sulit? Mert annak a környékére kellene költözni, ahova majd járni fognak!!!

2014. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
100%
szerintem igen, hisz minden sínen van
2014. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

Van egy szabad szobánk, terveink szerint az lesz majd a gyerekszoba. Ott elférnek matracon hárman.


Tudom, hogy nem könnyű 2 kisgyerekkel albérletet találni Pesten, de a nővérem felől nyugodt vagyok, rajta nem fog múlni.

2014. szept. 3. 12:56
 7/49 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen befogadnám.

Előtte beszéld meg azért az élettársaddal/pasiddal, hiszen a közös otthonotokról ketten kell döntenetek.


Én biztosan befogadnám a testvéremet, főleg mert dolgozik, belead a közösbe, ezzel úgy érezném, hogy én is segíthetnék neki és fordított esetben is biztosan segítene ő is, ha tehetné.


Az elején érdemes átbeszélni a szabályokat, ha szükséges, esetleg beosztani pl. az esti fürdőhasználatot stb. Ha nincs gyereketek, esetleg érdemes eltenni azokat a sérülékeny (pl. üveg vagy makett) dolgokat, amire nem is gondolsz, csak ha gyermekes szülő vagy.


Ha megoldott a külön szoba, kulturáltan meg tudtok egyezni a közös helyiségek használatában, akkor hajrá, sokat segítenél neki, hogy legyen ideje normális albérletet találni a kicsikkel.

2014. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút. Ő is megtenné értem.
2014. szept. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
91%

4-es vagyok. Jól értem, hogy a nővéred egyedül van a gyerekekkel? TUdja, hogy milyen albérlet árak vannak Pesten? Nehogy az legyen idővel, hogy olcsóbbat keres, kiderül, hogy nincs, és nem tudja fizetni egyedül a 2gyerek mellett.

70+rezsivel minimum kell számolnia egy 2 szobás lakásnál (tudom, mert most kerestem és költöztem ugyanígy kisgyerekkel albérletbe és hónapokon át néztem)

2014. szept. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
91%
Igen.
2014. szept. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!