Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti befogadnátok a testvéreteke...

Ti befogadnátok a testvéreteket 2 kisgyerekkel ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Budapesten élek a párommal kettesben, a lakás közös (hiteles).


A testvérem egy bankban dolgozik vidéken, most kapott lehetőséget egy Budapesti pozícióban. Több pénz, jobb körülmények, kötetlen munkaidő. Hétfőn kezdene.


Megkért, hogy hozzánk költözhessen max 2 hónapra, amíg egy rendes albérletet talál. Fizet a rezsibe természetesen.

Két kisgyereke van, nekik talált óvodát, ők is hétfőn kezdenének.


2014. szept. 3. 12:53
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
58%

Na azért szerintem nem olyan egyszerű a helyzet mint ahogy itt sokan csípőből "letüzelik".


Igen, a testvérnek persze, hogy segítsen az ember, de(!) nem egyedül lakik a kérdező, hanem ott a párja, akinek az ugyanúgy a lakása.


Hogy a két kisgyerek apukája hol van, azt már inkább meg sem kérdezem.


Továbbá ezt én nem úgy látom, hogy kényszerhelyzet. Nem a híd alá kéne menniük, de természetesen elfogadható az az indok amivel megkért benneteket.


Albérletet pesten valóban könnyű találni, de aki azt mondja, hogy ripsz ropsz ki kell venni egyet az azért nem gondol bele abba, hogy egy vagy két gyereket nem lehet minden évben hurcibálni, tehát fontos, hogy legalább amíg óvodások egy helyen lakjanak így azért meg kell válogatni az albérletet, munkahelyi szempontból is.


Ha a párod ennyire ágál ellene akkor ezt beszéljétek meg megint, az senkinek sem jó, hogy te feszült leszel emiatt, ő ideges, a nővéred meg kínos.


Alapvetően én sem tartom szerencsés szituációnak, de a lakás a tied is, ergo a férjednek is némi empátiával kéne rendelkeznie ebben az esetben.


Biztos vagyok benne, hogy nővéred sem akar hosszú ideig tojásokon lépkedni, úgyhogy én úgy érzem itt a kommunikáció rész lett elszúrva kicsit, a két hónap max. miatt párodnak mindig ez a két hónap ugrik be, holott lehet, hogy nővéred két hét múlva a kanyarban sem lesz.

2014. szept. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
67%

40-es, nem akarok kötekedni, de a szülő a saját gyerekével 10x toleránsabb és türelmesebb.


Azért ha beraksz valahova két kisgyereket ott megy a műsor, nagyszülő ezt simán elviseli vagy a szülő de egy másik ember akinek nem a gyerekei sokkal nehezebben főleg ha az élet megy tovább alapon dolgoznia kell, mikor megjön a munkából meg szeretne kicsit pihenni stb.

2014. szept. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
85%
Egyik előző vagyok.irta valaki hogy nem lehet este hangoskodni...hát nem tudom,lányom 4,5 éves (kicsi másfél) a nagy este van hogy 10ig fent van s nem rosszalkodik meg ilyenek...szóval ő nem az akitől. Nem lehet tvzni pl..vagy gepezni..most is alszik.
2014. szept. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim válasza:
78%
Persze, hogy befogadnám. Azért a pároddal beszéld meg
2014. szept. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%
Naná, hogy befogadnám. Persze nekem könnyű, egy évig elviseltem a párom testvérét, ezek után egy szava nem lehetne. Főleg ilyen indokokkal, hogy akkor biztos nem lehet majd lustálkodni... nem is értem.
2014. szept. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:
A sógorom elhunyt. kifejtenéd, ennek mégis mi köze a kérdéshez???
2014. szept. 3. 20:27
 47/49 anonim ***** válasza:
33%

Nem. Eszembe se jutna. Ha lehetőséget kapott egy melóhelyre, akkor keressen hozzá albérletet is, vagy addig a család többi tagja maradjon a régi helyen és ingázzon a tesó. Sokan csinálják ezt.


Ha befogadod gyerekestől, akkor nagyon nehéz lesz kirakni, ha mégsem lesz hajlandó albérletet találni. A férjem öccse "egy kis időre" költözött a másik tesó férjének munkahelye által fizett albérletébe. Több, mint egy éve. Mindig van ürügy és kifogás, hogy miért nem talál magának albérletet és költözik el végre. Mondaom sem kell, hogy az öcsi ingyen lakik ott...

2014. szept. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Nyilván az, aki ismeri a testvérét, tisztában van vele, hogy élősködőről van-e szó, vagy testvérről. Aki azon gondolkodik, hogy hogy tegye ki gyerekestől, ha átvágná, szerintem nincs olyan kapcsolatban az illetővel, hogy testvérnek nevezhesse. Lehet bármelyik fél hibája.

Én szó nélkül befogadnám a testvérem, örülnék, hogy segítek neki előrébb jutni, és csúnyán összevesznék a párommal, ha ez számára nem magától értetődő. Ő tisztában van vele, hogy ez előtte is így volt, és továbbra is így lesz. Egy jó testvérre mindig számíthat az ember. Szerintem a párod bizalmatlan, fél a új helyzettől, de ha nem áll melletted a döntésben, az nagyon csúnya dolog lenne tőle. Gondolom te sem gyakran kérsz tőle ekkora kényelmetlenséggel járó "szívességet".

Attól, hogy valakinek van pénze egy jobb albérletre, szerintem még kell pár hónap átfutási idő, hogy tényleg megtalálja a megfelelőt a megfelelő helyen, és költözhetővé is váljon a lakás.

2014. szept. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 A kérdező kommentje:
Elég nehéz lenne ingáznia Pécs és Budapest között.
2014. szept. 4. 07:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!