Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti ilyen helyzetben támogatnát...

Ti ilyen helyzetben támogatnátok a testvéreteket? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

A húgom 22 éves, 2 gyereke van. Amikor 17 volt, összejött egy 40 éves férfival aki teljesen megbolondította. Hamar teherbe esett, majd jött a következő gyerek is. Anyukámék és én is próbáltunk rá hatni, mondtuk hogy ez így nem lesz jó, érettségi és szakma nélkül, semmi bevételre, de mindig hatalmas veszekedés lett a vége. Mert a párja gazdag és életük végéig együtt lesznek, mi csak a saját keserűségünket, csalódottságunkat és irigységünket vetítjük ki rá.


Na most beütött a baj: a pasi lelépett. A húgom ott van 2 3 év alatti gyerekkel, semmi munkatapasztalata, semmi végzettsége.


Ti mit tennétek, hogyan segítenétek neki?


2014. júl. 21. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a pasi fizet gyerektartást nem? Egyébként ha megteheted a gyerekeket segítsd ők nem tehetnek a tesód hülyeségéről.
2014. júl. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Biztos, le fognak pontozni, de én sehogy sem segítenék neki. Most egye meg, amit főzött, és lehet, hogy akkor végre kialakul benne valami racionális életszemlélet, ami segíti a későbbi döntéseiben, és ami eddig valahogy (talán, azért mert tudta, hogy majd anya/apa/nővér/húg/nagybácsi/kiskutya úgyis fog neki segíteni, ha beüt a ménkő) elkerülte az életét.
2014. júl. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Én segítenék neki. A húgod fiatal, szerelmes és naiv volt, ahogyan mindenki az ő korában. Segíteni anyagilag (ha meg tudjátok tenni) és a gyerekek körül tudtok (pl. vigyázni rá amíg tanul ilyesmik).
2014. júl. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
"A húgod fiatal, szerelmes és naiv volt, ahogyan mindenki az ő korában." ------ azért szerencsére nem lesz minden 17 éves terhes, ráadásul kétszer! :D Ehhez azért már kell egy bizonyos "értelmi szint". :D Egye meg, amit főzött!
2014. júl. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Én biztos nem hagynám a bajba. Mire lenne szükségük lakhatás, étkezés biztosítás ilyenbe biztos segítenék.
2014. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
85%
Szerintem támogatni kell ebben a helyzetben, de semmiképp sem megoldani a problémáját. Még így is fiatal, érettségizzen le, tanuljon szakmát vagy végezzen egyetemet. Tanuljon meg a saját lábára állni, képezze magát, de szerintem érdemes a gyerekek körül segíteni. Ők tényleg nem tehetnek semmiről.
2014. júl. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
3: Nem, nem mindenki viselkedik így, csak mert szerelmes. Én is voltam szerelmes 17 évesen, mégsem akartam lefeküdni senkivel, mert a szexhez felelősség is kell, nem csak az élvezet jár vele.
2014. júl. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
3%

"3: Nem, nem mindenki viselkedik így, csak mert szerelmes. Én is voltam szerelmes 17 évesen, mégsem akartam lefeküdni senkivel, mert a szexhez felelősség is kell, nem csak az élvezet jár vele."


""A húgod fiatal, szerelmes és naiv volt, ahogyan mindenki az ő korában." ------ azért szerencsére nem lesz minden 17 éves terhes, ráadásul kétszer! :D Ehhez azért már kell egy bizonyos "értelmi szint". :D Egye meg, amit főzött!"



Én meg olyan ember vagyok, akik követett már el nagy hibát az életében. Gondolom ti nem, hiszen tökéletesek vagytok. Ebben a helyzetben akkor sem hagynám magára a testvéremet, hanem segíteném. De úgy tűnik nálatok az a normális, ha testvéreteket bajban hagyjátok, még ha ő is tehet az egészről. Nálam nem.

2014. júl. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

A hugi felnőtt nő, aki gyereket vállalt, a gyerekeknek pedig van APJUK. Miért is kellene az én segítségem?

Az én családomat ki segíti?

2014. júl. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amíg leérettségizik és szerez valami szakmát.
2014. júl. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!