Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi lenne a jó megoldás az...

Mi lenne a jó megoldás az alábbi családi vitában?

Figyelt kérdés

Szüleimnek van egy családi háza, amit évtizedekkel ezelőtt édesapám igazságtalanul osztott el köztünk 3 testvér között. Én mint legidősebb fiú megkapam a felét, a kisebbik húgom egyharmadát a maradék pedig a szüleimé maradt. Viszont az idősebbik húgom kapott egy kisebb értékű telket, amitől aztán potom áron megszabadult, mert nem kellett neki.

Most ez az idősebbik húgom előállt azzal, hogy osszuk el igazságosan a házat háromfelé, mert jó testvérek közt ez így való! Nos én benne is lennék ebben, de azóta én már rengeteget költöttem a házra egyedül, mert a felét a magaménak éreztem és ezért ebbe fektettem a pénzemet. A másik pedig az, hogy a z idősebbik húgom házas és nagyon jól tudom, hogy a sógoromnak egész abszurd tervei vannak a házzal. Márpedig ha elosztjuk háromfelé, akkor ő is tulajdonossá válik és joga lesz az általam nem kívánt terveit megvalósítani.


2014. szept. 8. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem semmi apád volt. Kivételezés a javából.
2014. szept. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell elosztanod semmit. Apad valamiert igy látta jonak.
2014. szept. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Édesapád így osztotta el,ne változtassatok ezen,sztem fordított esetben a húgod sem változtatna.Van egy fél házad,ha azt nem öröklés útján szerzed,akkor is ráíratnád a húgodra?
2014. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ne legyél benne ebben, mert nem te találtad ki, hogy így kell elosztani... mindenki elégedjen meg azzal amit kapott és pont
2014. szept. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is pont itt tartok, hogy nem akarom felrúgni ezt a felosztást, csakhogy így húgom szemében rossz testvérré válok és ezt már meg is mondta nekem. Magyarul elhidegül a kapcsolatunk, ami eddig azért egész jó volt.
2014. szept. 8. 10:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Idősebbik húgod kapott egy telket, hiába kisebb értékű, kapott. Mindhárman kaptatok valamit, nem hiszem, hogy joga lenne az idősebbik húgodnak most a te/ti házatokra pályáznia.

Ne oszd meg vele. Ő sem osztotta meg veled a telkét. :D

2014. szept. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
ezt nem értem, én biztos nem laknék tesóimmal együtt felnőtt emberként, főleg nem foglalkoznék a régi családi házzal, megteremtem magamnak amit akarok ha csak egy szobára jut pénzem akkor is
2014. szept. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem lakunk együtt! Mindhármónknak saját családja van már és már régen elköltöztünk otthonról. A szüleim élnek a házban és mi támogatjuk őket. Én egy kicsit jobban, mivel én kaptam a ház felét.
2014. szept. 8. 11:01
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

Akkor kérjétek meg a húgotokat, hogy a telek árának egy-egyharmadát adja oda neked és a kisebbik húgodnak.

És aztán lehet a házról beszélni.

2014. szept. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!