Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem akarok a tesommal találkoz...

Kenis21 kérdése:

Nem akarok a tesommal találkozni. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Régen nem jött hozzánk kb 10 évig semmi hírt nem adott magáról majd egy nap felbukant...Akkor kb egy-két évig jó volt a kapcsolatunk..utánna lett egy bnője és megváltozott (nem állítom,hogy miatta) nem egyszer megbántott,de soha nem mondtam neki...ők külföldön dolgoznak ezzért megértem,hogy nem tudnak sokat jönni,de amikor jönnek is évente max2x mindig felroják hogy mennyit utaztak hogy eljöjenek hozzánk.stb mindig olyan érzésem van mintha semmibe néznének stb a szüleink sírjához soha nem menek ki....viszont segitett kimeni dolgozni,de kimentem és mind a ketten lesesz.rtak sőt...akkor is állandoan oktatak..ott is sokszor mrgbántottak.stb nem akarok velük találkozni pedig azt mondák hogy nem sokára jönnek.ti mit csinálnátok?
2014. márc. 9. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Hazudd, hogy elköltöztél, és nem tudod hová.
2014. márc. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Mondd meg nekik, hogy nem érsz rá, mert épp írni tanulsz.
2014. márc. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

"nem egyszer megbántott,de soha nem mondtam neki..."

Miért nem? Nehogy módja legyen változtatni?


"amikor jönnek is évente max2x mindig felroják hogy mennyit utaztak hogy eljöjenek hozzánk.stb mindig olyan érzésem van mintha semmibe néznének stb a szüleink sírjához soha nem menek ki."

Tehát csak kizárólag érted utazza keresztül Európát kétszer is egy évben. Neked ez a semmibe nézés?


"viszont segitett kimeni dolgozni,de kimentem és mind a ketten lesesz.rtak"

Segített, ez szép. Leszartak, az mit takar?


"nem akarok velük találkozni pedig azt mondák hogy nem sokára jönnek"

Nem lehetsz egy könnyű természet... először életedben talán nyisd ki a szád és legyél őszinte. Lehet annyira megleped majd a tesódat, hogy cserébe ő is őszintén elmondja, hogyan látja a te viselkedésedet. Így kívülről teszetosza, túlérzékeny, nyafogós lánynak tűnsz, aki élvezettel érleli magában a -vélt vagy valós- sérelmeit, ahelyett hogy elmondaná, ami bántja.

2014. márc. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen beszélnem kéne ,de ezzekről a dolgokról még nem merek beszélni vele.(Nem érzem úgy mint egy igazi testvért)Úgy gondolom,ha ő eltünhetett 10 évig akkor én is.

-Nem miattam jönn haza,a lány szüleinél építettek egy házat ott élnek amikor itthon vannak,mert nem egész évben vannak kint,és egyébként is itt van egy fia akihez jönn.

A segitségért hálás vagyok,talán ez is viszatart részben,hogy beszéljek erről vele...

-majdnem minden nap elmondták,hogy örüljek,hogy itt lehetek.ha más valamit elrontott azon csak nevetek,de ha én akkor már....mindig flegmáskodtak és még mesélhetnék...

2014. márc. 9. 21:46
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
De butus vagy. Nyugodtan beszél vele, az sokat segítene. Csak a fogalmazásra figyelj oda, ne úgy mondd, hogy "te lenéző vagy velem" hanem saját érzéseidet mondd el, mondjuk "nagyon fáj, hogy nem érzem a szeretetedet, nem kerültünk testvérekként közel egymáshoz". Szóval ne dühösen, ne indulatból, ne bántani akarj a szavaiddal, hanem mondd el, hogy te mit érzel és min szeretnél változtatni. Utána sokkal közelebb kerültök majd egymáshoz. Merj őszinte lenni, ő a testvéred.
2014. márc. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Levélben megírom,mert ha személyesen mondom el neki abból tuti veszekedés lenne.És azt nem szeretném.
2014. márc. 9. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!