Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha felemelem a hangom/kezem,...

Ha felemelem a hangom/kezem, mert olyat csinált amit szóltam, hogy ne, akkor pattan és hívja anyát. Ha teheti sminkeli magát, meg festi a körmeit. Az is zavar, hogy anyáék sok olyat engednek neki, amit nekem 9-10 évesen nem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A 9 éves húgom úgy viselkedik mintha ő lenne a nagytesó, pedig több mint 3 év van köztünk.

2014. szept. 11. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, nem a te dolgod nevelni, hanem a szüleidé. Te csak hagyj rá mindent, hagyd ott, nézz át rajta, ha idegesít.
2014. szept. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Semmit, foglalkozz a saját életeddel. Ő a húgod és nem a nevelőtisztje vagy.
2014. szept. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6%

"Ha felemelem a hangom/kezem"


Te?


milyen alapon? Mert te vagy a nagyobb?

2014. szept. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kérdezz rá szüleidnél hogy ez most mi h 9 évesen sminkeli magát ?


mi lesz majd 16 évesen?

2014. szept. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ŰPedig jó lenne ezt megbeszélni a szüleiddel, bár nem tudom mennyire hallgatnak Rád.

Saját példa: öcsémmel hasonló volt, mindent megengedtek neki, jaj én mit hisztizek, ha pl. eladta egy ruhámat (!), úgysem hordtam. Azóta öcsém 25 éves, nem csinál semmit, szüleim nyakán lóg, de még a házimunkába sem segít bele. Édesanyám meg panaszkodik, hogy nem érti, hogyan fajulhattak idáig a dolgok.

2014. szept. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!