Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most, hogy tudom mar zavar,...

Most, hogy tudom mar zavar, szoljak neki?

Figyelt kérdés

Megprobalom roviden es tomoren leirni.

7 eve elek egyutt a baratnommel o 31 eves es ozvegy. Fiatalon ferjhez ment es ugy emlekszem 5 evig eltek egyutt es a ferfi egy balesetben meghalt.

A mi kapcsolatunk nagyon jo en imadom es o is szeret engem. Jon a baba es sikerult sajat lakast venni most koltozztunk.

Tegnap pakoltam es talaltam egy dobozt a sok kozott amiben ferfi es kisbaba ruhak vannak es a regi fenykep albuma amiben sok eskuvoi ke is van. Lattam hogy a gyuru ami a napig az ujjan van az a jeggyuruje volt, nem sima karika, eddig azt gondoltam csak egy gyuru.. de most hogy lattam milyen boldogan huzztak fel azokat a gyuruket hat kicsit zavar hogy meg mindig hordja.

Visszatettem mindent ahogy talaltam de nem tudom elfelejteni es szeretnem vele megbeszelni de eloszor is felek mert nem akarom megbantani masodszor meg, lehet hogy neki nem is jelent semmit es csak en csinalok ebbol ugyet.


2014. szept. 4. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd őt ezzel.

A férje autóbalesetben halt meg, tehát úgy váltak el, hogy a férfi hirtelen meghalt. Nem haragban vagy fájdalmakkal.

Biztosan szerette a férjét, fiatalok voltak.

Ez a gyűrű fontos neki, szerette őt.


De meghalt.

Most te vagy neki a folytatás.


De az a gyűrű mindig emlékezteti a múltra is.

Ő így boldog, te pedig ne akard elvenni ezt az utolsó darabot a férjéből.


Ne legyél féltékeny egy halottra.

2014. szept. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy zavar, nem mondanék ez ügyben semmit. Az előző kapcsolata tragikusan és végérvényesen lezárult. Az, hogy szép szerelem volt, és nem valami ócska érdekdolog, az csak a feleséged lelkének tisztaságát, jóságát bizonyítja.

A JELENBEN kell élni, a jelenre kell figyelni, mert az élő, ami elmúlt - akár egy perce-, az holt. A te figyelmed, ami élővé teszi a pillanatot.

2014. szept. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak te csinálsz belőle ügyet!
2014. szept. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ő a párod esetleg?


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__hazassag_..


Ha igen, akkor olvasd el az ő leírását és a válaszokat. Ezekből szerintem világosan látszik, hogy téged szeret, de a volt férje a múltja része. Én is azt gondolom, hogy nem kellene, hogy zavarjon. Igen, veled azért van, mert meghalt a férje, és megtalált téged, aki boldoggá tudta tenni egy ilyen tragédia után is. Lehet, hogyha nem hal meg, akkor nem veled van, de te is mással lennél. Ezt el kell fogadnod. Nem azért van veled, mert nem volt más, hanem azért, mert szeret.

Én szerintem tartsd tiszteletben a múltját, tudom, hogy szereted, de nem kirakta az emlékeket, csak megőrizte. Szerintem ne szólj neki, és próbáld meg te is magadban ezt elrendezni.

Ha nem a te párod az előbbi kérdező, akkor is érdekes szerintem.

Azért majd írd le mire jutottál.

2014. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Koszonom, de biztosan nem o irta. Mi nem hazasodtunk ossze, soha nem beszel arrol hogy ujra ferjhez szerettne menni (3 lany testverem van tudom milyen amikor egy no ferjhez akar menni) es a mi kislanyunk a jovohonapban megszuletik. A temetobe egyedul szokott menni edesapja is meghalt abban a balesetben ugyhogy nem csak a volt ferjehez jar ki de evente 4szer 5szor biztosan kimegy.

Az is eszembe jutott, hogy vele boldogabb volt es ot jobban szerette meg hasonlok, de ilyenkor arra is szoktam gondolni hogy vegulis az en lanyomat szuli meg hamarosan. Szoval zavar de probalom magam tultenni rajta.

2014. szept. 4. 10:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha soha nem beszéltetek a férjhezmenésről, akkor kérd meg a kezét. Ne csak találgass.


2. És ha jobb volt vagy boldogabb volt vele? Nem lesz folytatás, mert már meghalt.


Nekem egy kicsit úgy tűnik, túlkomplikálod.

2014. szept. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem semmi baj az emlékekkel, de a gyűrűnek is a dobozban lenne a helye. És a Te gyűrűdnek meg az ujján. Ennyire nem szabadna ragaszkodnia a múlthoz, hiszen itt vagytok egymásnak, jön a közös baba is.
2014. szept. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Reméljük, sikerül túltenni magad. Amint fent írtam, a jelenre kell koncentrálni. A féltékenyek, rágódóak tipikusan nem a jelenben élnek, és elmegy mellettük az élet, anélkül hogy a legfontosabbat megértették volna.. Egy kisbaba sokat segít: pici, de nagy erővel hozza jelenbe az anyukát, apukát:) Talán azért, mert neki nincs ilyen leterhelő múltja, csak jelene. Majd figyeld meg, pár hónap múlva, hogy ebből a tudatállapotból milyen öröm a megismerés: Igazi, tiszta öröm, minden "érdekes", Mindent meg kell forgatni, rágcsálni, nézegetni-

így mélyül a megismerésben. "Ha nem lesztek olyanok, mint a gyermekek, nem juttok a mennyek országába" Ez erre a koncentrált jelenben ÉLŐ tudatállapotra vonatkozik.

2014. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, kérd meg egyszer, hadd mehess ki vele a temetőbe. Vigyél egy csokor kék, vagy fehér virágot az apukának és a volt férjnek is. Hátha ott, vagy később, egy kicsit könnyebben kitárul neked a kedvesed és felszakad belőle némi fájdalom. Így talán könnyebb lesz neki a múltat és a jelent, zökkenők nélkül összekötni.
2014. szept. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Számoljunk csak. Most 31 éves, ti 7 éve vagytok együtt. Akkor 24 évesen lett veled 1 pár. Ha előtte 5 évig éltek együtt, és mondjuk 1 évvel a halál után lett veled egy pár, akkor kb 18 éves kora óta volt az előző férjjel.

Nagyon fiatal volt, biztosan nagy szerelem volt.


Én biztosan nem tenném szóvá a gyűrűt.

2014. szept. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!