Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan mondjam el anyának...

Hogyan mondjam el anyának vagy apának, hogy többet szeretnék lenni a testvéremmel?

Figyelt kérdés

A szüleink elváltak, amikor én egy, a bátyám meg két éves volt. Ő apához került, én anyához. Általában minden második hétvégén apánál vagyok (ilyenkor a tesóm van anyánál), és két havonta egy teljes töltök nála (a tesóm meg anyánál). A nyáron apa elvitt két hétre mindkettőnket nyaralni (következő évben anya visz el). Így megy mindig és mi a tesómmal csak nyáron találkozunk, meg néha-néha egy-egy hétvégén.

Most a nyáron apa elvitt minket a halászházába, nagyon jól éreztük magunkat, most valahogy közelebb kerültem a tesómhoz és hiányzik. Eddig nem volt ilyen probléma, mert még kisebbek voltunk és nem igazán ismertük egymást.

Ha ezentúl is úgy lesz, ahogy eddig, akkor csak jövő nyáron találkozok vele hosszabb ideig. De én nem akarok annyit várni. Hogy mondjam el a szüleinknek, hogy szeretném, ha többet találkoznánk? Ha beleegyeznének, mi lenne a megoldás? Kész tervvel akarok eléjük állni, hogy ne kelljen nekik ezen rágódniuk. Holnap megyek apához, vele szeretnék először beszélni, mert ő engedékenyebb. De mit mondjak, hogy jó legyen?

én 12, a testvérem 13 éves



2014. szept. 12. 20:45
 1/9 A kérdező kommentje:
*egy teljes HETET töltök
2014. szept. 12. 20:47
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a testvéred is ezt szeretné, akkor mind a ketten egyik héten apukádnál, másik héten anyukádnál legyeek. De ha nem nagy a távolság, akkor találkozhatnátok a szülők nélkül is.
2014. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez eleve egy nagyon rossz megoldás, amit a szüleid választottak. Anyukád szerintem meg fogja érteni a kérésedet. A testvéreknek is joguk van egymáshoz. Én a helyükben úgy oldanám meg, hogy az egyik hétvégén a tesóddal együtt apukádnál vagytok, a másik héten pedig anyukádnál. Már nagyok vagytok, lehet, hogy a szüleiteknek is jól jönne kéthetente egy szabad hétvége.
2014. szept. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát az utóbbi nem megoldható, hogy csak úgy, egyet gondolok és lefutok apához. Nagy a távolság, sajnos.
2014. szept. 12. 21:02
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, de pl. Anya nagyon makacs és sajna néha önző. Pl apa a nyáron három hetet akart elvinni, anya axt mondta, max csak 1 hetet így állapottak meg a két hétben. Ráadásul az ki lenne zárva, hogyha együtt lennénk a tesómmal apánál, mert anya nem akarná, mert az apának örömet szerezne. Nálunk, meg nincs hely + 1 személynek
2014. szept. 12. 21:06
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon önző dolog, hogy ők elosztották a gyerekeket egymás között, de megfosztottak titeket a testvéretektől. Nem is értem, hogy jutott eszükbe szétválasztani, és ilyen ritkán engedni a találkozást. Én nagyon jó kapcsolatban vagyok a testvéremmel, és sajnálom, hogy ti ezt nem tapasztalhatjátok meg. A helyedben anyámnál, apámnál, minden létező rokonnál panaszkodnék, hogy ez így nem jó. Egy testvéred van, jó esetben ő marad melletted egész életedben. Tényleg beszélj először a tesóddal és apáddal, hátha tudnak valami megoldást.. Ez nem arról szól, hogy apádnak jó legyen, hanem hogy nektek, a gyerekeknek legyen teljes életetek! Ez szokott lenni az elsődleges szempont váláskor is..
2014. szept. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

tudom, de anya...

mindenesetre, beszélek apával! És természetesen a bátyám is nagyon szeretne többet lenni velem.

2014. szept. 12. 23:19
 8/9 anonim válasza:
a helyedben azt tenném hogy összehívnám anyukád apukád és a tesódat és elmondani azt a két terved amit leírtál
2014. szept. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olyan édes, amit leírtál, én szorítok nektek!!!
2014. szept. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!