Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kötelességünk mindig segíteni?

Kötelességünk mindig segíteni?

Figyelt kérdés

A öcsèmék albérletrôl albèrletre járnak. Eddig mindig segítettünk költözésnél, cipekedtünk. Most megint költözközködnek, de nekem már a hócipôm kivan ezzel. Amúgy mindig leráznak minket, amikor eljönnek az egyik beül fèszbukozni a másik meg csak magáról beszél.Igazából mi nem is èrdekeljük ôket,sôt azt veszem észre hogy ha valami baj történik velünk mèg örülnek is neki... A fèrjem szenved mindig a nehéz cuccokkal mert öcsèm nem bírja el...

Szegény èdesapám is pont akkor utazik hozzánk mikor ez lesz. A múltkor is így jött ki...Nen is nagyon bírja ô sem de elvárnák. Egy èvben nèhányszor jön,akkor is ez van...A kèrdésem, ezek után illik felajánlanunk a segítsègünket? Mondjuk szerintem egyèrtelmûnek veszik...ôk egyszer segítettek nekünk.


2014. szept. 24. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelességetek.

Ha megkérnek akkor is vissza lehet utasítani, annak fényében amit leírtál, magyarázkodni sem kell.

Oldják meg, az ő dolguk.

2014. szept. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelesség.
2014. szept. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelességed segíteni, nálunk is vannak hasonló helyzetek, páromnak meg nekem is kisebb testvérünk van, persze már ők is javából felnőttek. De a fiatalabb testvérek vmiért mindig elvárják a segítséget és evidensnek veszik, és oda vissza nem viszonozzák a dolgot, ez nálunk sem jellemző. Beleszoktak hogy annó ők voltak a kicsik meg fiatalok és körülöttük forgott a világ, de nem arról van szó, hogyha nem segítesz akkor hajléktalanok lesznek. Felnőttek, oldják meg önállóan. Nem kell hogy mindig ti alkalmazkodjatok, főleg ha meg se kérnek szépen, csak elvárják. Ha ráadásul rendszeresen csinálják, akkor meg végképp az ő döntésük hogy állandóan ilyen helyzetben vannak, akkor ameg viseljék a döntéseik következményét.
2014. szept. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kötelességetek, ne legyetek már balekok! Ezek után még érdekel, mi "illik"?
2014. szept. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyszer csak én mentem segíteni, akkor a párom mondta hogy ô csak akkor megy ha megkèrik. Még ôk voltak felháborodva, h miért kell külön kèrvényt neki benyújtani.
2014. szept. 24. 14:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Nemhogy mindig, hanem SOHA.


A tetsvérkapcsolat nem arról szól, hogy neked kötelesésged adni, adni, és adni, mert a testvérkapcsolat KÖLCSÖNÖS és egyenrangú.


Ha beül FB-ozni, és csak kihasznál, ha nem törődik veled, akkor a legközelebbi nyavalygásánál, amikor megint rád akar csimpaszkodni, hogy te elküldöd a francba. Ennyi.


Apád más tészta, meret ritkán jelenik meg, azt még ki lehet bírni, és a másik: az apád az az apád, nem a testvéred. Egészen más a reláció.

2014. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Egyszer csak én mentem segíteni, akkor a párom mondta hogy ô csak akkor megy ha megkèrik."


Természetes, hogy akkor megy, ha megkérik.


"Még ôk voltak felháborodva, h miért kell külön kèrvényt neki benyújtani."


Hát csak ne legyenek felháborodva, mert ti nem a szüleik vagytok - még azokat is megkéri egy felnőtt ember, ha valamit akar -, hanem a testvér és annak férje. Azaz két másik felnőtt ember.


A tetsvéred a jelek szerint balkra vesz téged, és úgy használ, mintha a harmadik keze volnál. Mert neki ez jár - szerinte. Hát nem, nem jár.


Amikor végre képes vagy lerúgni magadról - beleértve az anyád által benned elültetett hamis felelősségérzetet, hogy te vagy a felelős a tetsvéredért, akárhány éves is, és úgy használhat, ahogyan csak akar - akkor leszel belül is szabad.


Vagy megteszed ezt, vagy pedig ne panaszkodj.

2014. szept. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
balekra vesz
2014. szept. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem vagytok kötelesek segíteni, föleg ha így viselkednek. Mond nekik azt hogy nem értek rá mert más programotok van. Utazzatok el , apukád meg maradjon otthon arra a napra. Úgy időzítik a költözést , amikor apukád nálatok van, hogy ő is segítsen. Nem szép tőlük. Nem kell felajánlani nekik mert már többször segítettél nekik. Föleg ha irigyek meg rossz indulatuak.
2014. szept. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ahogy érzed, de a családod nem válogathatod meg és sosem tudhatod mikor lehet neked szükség rá. Én segítenék, de lefektetnék néhány alapelvet, hogy ne szálljon el magától.

A karma látod amúgy is szórakozik vele.

2014. szept. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!